reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

patrycjaa_

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2020
Postów
15
Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży, od 6 tygodnia przebywam na l4 z powodu zagrozonej ciąży. Dziś od lekarza dowiedziałam się że na ostatniej wizycie zapomniał wystawić zwolnienia. Ostatnie zwolnienie skończyło mi się 11 sierpnia i od tego dnia powinnam mieć kolejne do 2 września. Jednak tego zwolnienia lekarz nie wystawił. Co w takim wypadku? Czy któraś z Pan miała podobna sytuację? Lekarz stwierdził że jakoś to załatwi, ale czytam że zwolnienie mozna wystawić tylko 3 dni wstecz, a w moim przypadku są ta 3 tygodnie...
 
reklama
Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży, od 6 tygodnia przebywam na l4 z powodu zagrozonej ciąży. Dziś od lekarza dowiedziałam się że na ostatniej wizycie zapomniał wystawić zwolnienia. Ostatnie zwolnienie skończyło mi się 11 sierpnia i od tego dnia powinnam mieć kolejne do 2 września. Jednak tego zwolnienia lekarz nie wystawił. Co w takim wypadku? Czy któraś z Pan miała podobna sytuację? Lekarz stwierdził że jakoś to załatwi, ale czytam że zwolnienie mozna wystawić tylko 3 dni wstecz, a w moim przypadku są ta 3 tygodnie...
Tez miałam taki problem ale zadzwoniłam do lekarza i wystawił zwolnienie wsteczne i sprawa załatwiona
 
reklama
Może wystawić wstecznie w książeczce papierowej (zanim weszły e-zwolnienia) - wpisze tam wsteczna datę (ze wystawił 3 tyg wcześniej) i powie w ZUS ze nie dosłał swojego czerwonego blankietu bo się mu zawieruszył, a Tobie da zielony blankiet i tez przyniesiesz go z opóźnieniem.
Nie wiem czy są inne opcje ale o takich słyszałam...
 
Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży, od 6 tygodnia przebywam na l4 z powodu zagrozonej ciąży. Dziś od lekarza dowiedziałam się że na ostatniej wizycie zapomniał wystawić zwolnienia. Ostatnie zwolnienie skończyło mi się 11 sierpnia i od tego dnia powinnam mieć kolejne do 2 września. Jednak tego zwolnienia lekarz nie wystawił. Co w takim wypadku? Czy któraś z Pan miała podobna sytuację? Lekarz stwierdził że jakoś to załatwi, ale czytam że zwolnienie mozna wystawić tylko 3 dni wstecz, a w moim przypadku są ta 3 tygodnie...
U mnie tez zdarzyło się raz opóźnienie 3 tygodniowe. Lekarz wystawił zwolnienie wsteczne. Na portalu ZUSu figurowało jako „do wyjaśnienia”, więc podejrzewam, ze lekarz musiał wytłumaczyć się z tego zwolnienia wstecznego (bez mego udziału). Wszystko było ok.
 
U mnie tez zdarzyło się raz opóźnienie 3 tygodniowe. Lekarz wystawił zwolnienie wsteczne. Na portalu ZUSu figurowało jako „do wyjaśnienia”, więc podejrzewam, ze lekarz musiał wytłumaczyć się z tego zwolnienia wstecznego (bez mego udziału). Wszystko było ok.
U mnie też jest teraz taka sytuacja. Lekarz wystawił zwolnienie wsteczne (tłumaczył, że problemy z systemem ZUSu, ale ja wiem, że zapomniał) i widnieje ono od 2 sierpnia na moim koncie pue jako "do wyjaśnienia". Wypłatę z pracy wczoraj dostałam - połowę. Kadry stwierdziły, że jak tamto się wyjaśni to będzie osobny przelew. I tu się właśnie zastanawiam:kto ma to wyjaśnić z ZUSem? Ja czy lekarz? Nie zamierzam stracić tyle pieniędzy, tylko dlatego, że ktoś nie dopatrzył swojego obowiązku. Co robić? Czekać czy dzwonić do ZUS?
 
A co powiedział pracodawca?? On powinien widzieć Twoje zwolnienie na swoim PUE (pracodawcy).
Może spróbuj podpytać kadr z jakiej przyczyny nie wypłacili Ci chorobowego.
 
Kadrowa powiedziała tylko tyle, że jak tamto zwolnienie się wyjaśni to zrobią osobny przelew. Nie powiedziała w sumie, że ja mam to wyjaśniać, więc podejrzewam, że to ktoś z zusu musi zajrzeć, zobaczyć z jakiego powodu to wsteczne i odkliknąć, że przyjęte. Ale nie jestem pewna, dlatego szukam rady, może ktoś się z tym spotkał 🤷‍♀️
 
Kadrowa powiedziała tylko tyle, że jak tamto zwolnienie się wyjaśni to zrobią osobny przelew. Nie powiedziała w sumie, że ja mam to wyjaśniać, więc podejrzewam, że to ktoś z zusu musi zajrzeć, zobaczyć z jakiego powodu to wsteczne i odkliknąć, że przyjęte. Ale nie jestem pewna, dlatego szukam rady, może ktoś się z tym spotkał 🤷‍♀️
Witam i jak zakończyłą się Pani historia z wypłatą. Jestem teraz w identycznej sytuacji i nie ukrywam że się martwię.
 
Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży, od 6 tygodnia przebywam na l4 z powodu zagrozonej ciąży. Dziś od lekarza dowiedziałam się że na ostatniej wizycie zapomniał wystawić zwolnienia. Ostatnie zwolnienie skończyło mi się 11 sierpnia i od tego dnia powinnam mieć kolejne do 2 września. Jednak tego zwolnienia lekarz nie wystawił. Co w takim wypadku? Czy któraś z Pan miała podobna sytuację? Lekarz stwierdził że jakoś to załatwi, ale czytam że zwolnienie mozna wystawić tylko 3 dni wstecz, a w moim przypadku są ta 3 tygodnie...

U mnie tez zdarzyło się raz opóźnienie 3 tygodniowe. Lekarz wystawił zwolnienie wsteczne. Na portalu ZUSu figurowało jako „do wyjaśnienia”, więc podejrzewam, ze lekarz musiał wytłumaczyć się z tego zwolnienia wstecznego (bez mego udziału). Wszystko było ok.

Witam i jak zakończyłą się Pani historia z wypłatą. Jestem teraz w identycznej sytuacji i nie ukrywam że się martwię.
Hejka, jak się zakończyły wasze sprawy? Ile czekałyście na potwierdzenie prawidłowości L4? I czy ZUS je potwierdził?
 
reklama
U mnie wszystko "zrobiło się samo". Tzn dostałam wtedy połowę wypłaty, ale w ciągu bodajże tygodnia może 10 dni przelano mi brakującą część. ZUS uznał powód, jaki podał lekarz i zaakceptował zwolnienie. Ze mną nikt się nie kontaktował, z lekarzem też nie, pamiętam, że go o to pytałam, stąd moje stwierdzenie, że załatwiło się samo.
 
Do góry