reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

czarna 23

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2019
Postów
64
Witam Was kobietki.
Wczoraj na dwóch testach zobaczyłam dwie kreski.
Wizytę u lekarza mam na 11 marca. Pracuje w dużym markecie gdzie jednak trzeba dużo dźwigać, nawet siedząc na kasie trzeba wyglądać alkohol , a kartony z alkoholem mało nie ważą. Pracuje po 9,5 10 godzin 6 dni w tygodniu. Moje pytanie czy lekarz już przy potwierdzeniu ciąży mógłby mi wystawić zwolnienie lekarskie?
 
reklama
Witam Was kobietki.
Wczoraj na dwóch testach zobaczyłam dwie kreski.
Wizytę u lekarza mam na 11 marca. Pracuje w dużym markecie gdzie jednak trzeba dużo dźwigać, nawet siedząc na kasie trzeba wyglądać alkohol , a kartony z alkoholem mało nie ważą. Pracuje po 9,5 10 godzin 6 dni w tygodniu. Moje pytanie czy lekarz już przy potwierdzeniu ciąży mógłby mi wystawić zwolnienie lekarskie?
Zależy czy jesteś zapisana na wizytę kontrolną czy już na usg 8-10tc.
Ja nie dostałam zwolnienia z mdłościami, zasłabnięciem, bólami głowy i zawrotami, bo usłyszałam, że 30latka to młody wiek i może nadal pracować... Więc zależy na kogo trafisz
 
Ciąża to nie choroba, wiec sama w sobie nie stanowi podstawy do zwolnienia lekarskiego. Rodzaj wykonywanej pracy tym bardziej.
Warunki pracy kobiety w ciąży reguluje natomiast kodeks pracy. Przepisy w jasny i zrozumiały sposób mówią, ze ciężarne nie mogą pracować więcej niż 8 godzin dziennie czy pracować w systemie zmianowym i w godzinach nocnych.
Nie mogą tez wykonywać prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia, mogących mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie lub przebieg ciąży (stanowi tak art. 176 § 1 kodeksu pracy). Szczegółowy wykaz prac, których ciężarna nie może wykonywać, zawiera rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią.
Wśród prac zakazanych dla ciężarnych znalazły się m.in. prace związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, w tym ręcznym transportem ciężarów.
 
Ciąża to nie choroba, wiec sama w sobie nie stanowi podstawy do zwolnienia lekarskiego. Rodzaj wykonywanej pracy tym bardziej.
Warunki pracy kobiety w ciąży reguluje natomiast kodeks pracy. Przepisy w jasny i zrozumiały sposób mówią, ze ciężarne nie mogą pracować więcej niż 8 godzin dziennie czy pracować w systemie zmianowym i w godzinach nocnych.
Nie mogą tez wykonywać prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia, mogących mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie lub przebieg ciąży (stanowi tak art. 176 § 1 kodeksu pracy). Szczegółowy wykaz prac, których ciężarna nie może wykonywać, zawiera rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią.
Wśród prac zakazanych dla ciężarnych znalazły się m.in. prace związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, w tym ręcznym transportem ciężarów.
Niby racja, ale żeby te przepisy były przestrzegane to trzeba przynieść zaświadczenie o ciąży. Nikt nie wystawi takiego w 4 tygodniu ciąży. Może spróbuj udać się do rodzinnej i poproś o trochę zwolnienia.
 
Niby racja, ale żeby te przepisy były przestrzegane to trzeba przynieść zaświadczenie o ciąży. Nikt nie wystawi takiego w 4 tygodniu ciąży. Może spróbuj udać się do rodzinnej i poproś o trochę zwolnienia.
Jeśli ginekolog potwierdzi ciąże to nie ma prawa odmówić wydania zaświadczenia o ciąży. Poza tym autorka ma wizytę za prawie 3 tygodnie wiec nie będzie to 4 tc
 
To zależy od lekarza czy da zwolnienie czy nie, i ma prawo odmówić zwolnienie tacy są lekarze, ja nie muszę się martwic i idę od samego początku ciąży na zwolnienie bo mam prace która nie pozwala pracować kobieta w ciąży
 
reklama
TO zależy od lekarza, mój mnie wręcz namawiał w obu ciążach żebym poszła na zwolnienie. W 1szej pracowałam długo w 2giej sama chciałam szybko iść.
 
Do góry