reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

Dołączył(a)
26 Październik 2018
Postów
10
Mam problem może ktoś był w takiej sytuacji. Dnia 20 wrzesnia zgłosiłam lekarzowi ze chce iść na L4, byłam w 18 tyg ciazy. Byłam przekonana ze zwolnienie jest w systemie ZUS. Wczoraj dowiedziałam się, ze zwolnienie za miniony miesiąc nie dotarło do pracodawcy. Czy lekarz wystawi mi zwolnienie wstecz za ten okres ? W pracy zgłosiłam L4 tego dnia i teraz mam nieusprawiedliwiona nieobecność. Niestety od dwóch dni nie mogę skontaktować się z lekarzem żeby to skorygować.
 
reklama
Mam problem może ktoś był w takiej sytuacji. Dnia 20 wrzesnia zgłosiłam lekarzowi ze chce iść na L4, byłam w 18 tyg ciazy. Byłam przekonana ze zwolnienie jest w systemie ZUS. Wczoraj dowiedziałam się, ze zwolnienie za miniony miesiąc nie dotarło do pracodawcy. Czy lekarz wystawi mi zwolnienie wstecz za ten okres ? W pracy zgłosiłam L4 tego dnia i teraz mam nieusprawiedliwiona nieobecność. Niestety od dwóch dni nie mogę skontaktować się z lekarzem żeby to skorygować.
Nie można wystawić zwolnienia na miesiąc wstecz. Zgłoszenie lekarzowi, że chcesz iść na L4 widocznie nie było dla lekarza wystarczającym powodem wystawienia zwolnienia. Szkoda, że nie dopilnowałaś i ze dział kadr nie dał znać wcześniej.
Zostaje chyba tylko przerobienie tego na urlop płatny lub bezpłatny.
 
Pozdrawiam kadry bez jaj. Nie ma pracownika miesiąc czasu i nikt nie interesuje się co się z nim dzieje... Po drugie, no trzeba było samemu dopilnować. Ja przy każdym zwolnieniu na jakim byłam upewniłam się, że dotarło do firmy. Poza tym mój lekarz wystawiał mi papierowe. Mój mąż miał kiedyś coś takiego, że był chory i jakoś zwolnienie nie wpłynęło od razu do pracodawcy, ale jakoś to zostało naprawione z lekarzem tylko, że to było na początku zwolnienia i to był jakiś systemowy problem.

Najlepiej to się dogadać na urlop i tyle.
 
Pracuje w tej firmie 3 lata i nigdy nie byłam na zwolnieniu, nie sądziłam, że muszę kogoś sprawdzać. W poprzedniej firmie wszystko zawsze było ok. Tutaj tez dałam znać, że od 20 wrzesnia powinno być w systemie L4 i nie było informacji, ze coś jest nie tak, wiec uważałam, ze jest ok. Szef normalnie mi zapłacił za wrzesień wiec chyba w ogóle tego nie zauważyli co jest niepojęte. Dopiero wczoraj zalogowałam się na ZUS i zwolnienia nie widze. ZUS dał mi informacje, ze jeżeli wsteczne zwolnienie będzie uzasadnione medycznie to nie będzie problemu, niestety kontakt z lekarzem nadal utrudniony.
 
reklama
To na jakiej podstawie pracodawca naliczył listę płac za wrzesień??
Obawiam się, że Twoja nieobecność może być niestety podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego.
Także postaraj się, by lekarz jednak takie zwolnienie wystawił.
 
reklama
Pytanie jest takie czy w ogóle lekarz uznał, że masz wskazania do chorobowego. Bo to, że Ty zgłosiłaś taką chęć to nic nie znaczy.
Może jednak lekarz nie wystawił go w ogóle bo nie widział potrzeby. Wtedy zrobi się jeszcze większy problem. Nie możesz po prostu udać się do lekarza aby wyjaśnić tą sytuację? Masz jakąś wizytę może niedługo?
 
Do góry