reklama

Zwolnienie lekarskie

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2013' rozpoczęty przez na_cik, 28 Czerwiec 2012.

1. na_cik

na_cik Fanka BB :)

Hej. Wiem,że spamuje tematami ale ten wydaje mi się dość istotny.

Nie bardzo wiem jak się zachować.

Jestem na zwolnieniu lekarskim od 19 czerwca do 2 lipca i będę je miała przedłużone. Zwolnienie jest dlatego,że mam stojącą pracę i nie daje rady stać po 8 godzin. Byłam zmęczona i po kilku godz stania zaczynał mnie boleć brzuch.

Wszystko pięknie, ale...moja pani doktór wypisała mi zwolnienie z 1 czyli chory ma leżeć. Co całkowicie unieruchamia mnie w domu.
    Jak byłam ostatnio i poprosiłam o zmianę bo chciała bym chociaż wyjść na spacer to powiedziała,że ciężarna ma leżeć! :szok: Dodam,że nie jest ze mną tak,że tylko stanie przez cały dzień w pracy jest męczące,a nie ma możliwości,żebym mogła usiąść na dłużej niż kilka min.

Rozumiem,że sama chciałam tego zwolnienia ale na Boga przecież to nie jest zdrowe siedzieć non stop w domu. W dodatku postraszyła mnie ZUSem. Że robią kontrole i bla bla.

Macie może jakieś lepsze doświadczenia?

Ostatnia edycja: 28 Czerwiec 2012
  2. Cortina

Cortina Fanka BB :)

a czemu od 19 stycznia ? na cos innego chorowalas ?

ja mam zwolnienie z 2, wiec moge chodzic, jestem nauczycielem moj gin powiedzial ze odrazu mam brac L4.

3. reklama
  4. na_cik

Nie. Od 6 tc mam zwolnienie. Od 19 czerwca! to dopiero trochę ponad tydzień ;) o czym musiałam pomyśleć ;)
    Ja jestem sprzedawcą w sklepie odzieżowym no i niestety wszyscy łącznie z kierownikiem stoimy po 7,5godz ;/

5. Cortina

napisalas styczen wiec nie wiedzialam o co kaman ;)
    no to lekarka dziwna, nie rozumiem co jej szkodzi wypisac tak zwolnienie zebys mogla chodzic ?

6. na_cik

Nie wiem czy przypadkiem nie była sprawdzana. To lekarka do której chodzę jest z przychodni na NFZ.

7. Cortina

jak ci zalezy zeby miesc L4 chodzace to moze zmien lekarza ?:sorry:

8. na_cik

Chyba nie dam rady siedzieć cały czas w domu ;/ bo ocipieje...

9. Asiulinka28

Asiulinka28 Aktywna w BB

ja też mam 2
    do 33 dni płaci zakłąd pracy nie ZUS więc im nic do tego, pozatym kontrole jak są to dostajesz wezwanie że masz się wtedy i wtedy stawić na badanie, a podobno się za to wzieli i często ciężarne sprawdzają (debilizm). Moja znajoma w 5 miesiącu miała :szok: przecież wiadomo że wtedy już nie bardzo się pracuje.
    na_cik Jak nie jesteś zadowolona z lekarki to zmień, nie zastanawiaj się !!

10. reklama
  11. patik80

patik80 Fanka BB :)

na_cik ja też proponuję zmienic lekarza - nie dziwię się że wariujesz w domu:no:

12. na_cik

No właśnie, ale tak na prawdę co można ciężarnej na "chodzącym" zwolnieniu? Dla mnie to jest w ogóle paranoja bo niezdolność do wykonywania pracy nie równa się niezdolności do funkcjonowania xD

Poleć forum