reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Witam,
To moja pierwsza ciąża i nie orientuje się jeszcze w sprawach zwolnień. Czy, gdy poczuje się slabo rano i nie bede na silach isc do pracy to muszę iść do rodzinnego? Czy dostane też zwolnienie na ten dzień od mojego ginekologa, z ktorym mam wizyte prywatnie popoludniu? Np. Jesli jutro poczuje sie rano zle, a mam u niego wizyte o 17:00 to da mi zwolnienie na ten dzien ze nie bylam w stanie pojsc do pracy?
Dziękuję.
Pozdrawiam
 
reklama
Witam,
To moja pierwsza ciąża i nie orientuje się jeszcze w sprawach zwolnień. Czy, gdy poczuje się slabo rano i nie bede na silach isc do pracy to muszę iść do rodzinnego? Czy dostane też zwolnienie na ten dzień od mojego ginekologa, z ktorym mam wizyte prywatnie popoludniu? Np. Jesli jutro poczuje sie rano zle, a mam u niego wizyte o 17:00 to da mi zwolnienie na ten dzien ze nie bylam w stanie pojsc do pracy?
Dziękuję.
Pozdrawiam
Ja uwazam ze tak.. Powinien Ci dac oi le juz cie nie wysle na L4.. Jesli bedziesz chciala.. W ktorym jestes tygodniu?
 
  • Jestem w 8 tygodniu. Pracuje jako nauczyciel wczesnoszkolny. Co ide do pracy to cos zlapie. Ostatnio 3 dni siedzialam w domu z infekcja. Wrocilam do pracy i kolejna infekcja zatoki. Rano czuje sie okropnie. Ciezko mi sie zebrac. Mdli mnie. I tak sie zastanawiam wlasnie czy da mi zwolnienie na to ze np. Wymiotowalam caly ranek i nie moglam isc do pracy.
 
może Ci 4 dni wstecz wystawić, czyli nawet jak się dzisiaj źle czujesz i nie dostaniesz się do lekarza to masz spokojnie 4 dni na zorganizowanie sobie zwolnienia:)
 
3dni wstecz od wizyty lekarskieji jeden dzien do przodu.
Np wizyte masz 5 w poniedzialek, moze Ci lekarz wystawic L4 od piatku 2,albo od 6tego czyli wtorku.
 
reklama
  • Jestem w 8 tygodniu. Pracuje jako nauczyciel wczesnoszkolny. Co ide do pracy to cos zlapie. Ostatnio 3 dni siedzialam w domu z infekcja. Wrocilam do pracy i kolejna infekcja zatoki. Rano czuje sie okropnie. Ciezko mi sie zebrac. Mdli mnie. I tak sie zastanawiam wlasnie czy da mi zwolnienie na to ze np. Wymiotowalam caly ranek i nie moglam isc do pracy.
Ja pracuje w przedszkolu i na Twoim miejscu bym poszla po L4. Duzo rzeczy sie moze zdarzyc tym bardziej ze pracujesz z dziecmi. Wolalabym nie ryzykowac.
 
reklama
Do góry