reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie od ginekologa.

Owszem wiem. Świadczenie emerytalne i rentowe otrzymuje każdy, kto spełnia warunki do ich otrzymania. I jeśli pójdę w tej chwili na rentę, bo chcę odpocząć a jestem zupełnie zdrowa to będzie to wyłudzenie. Tak jak korzystanie ze zwolnienia w zdrowej, niepowikłanej ciąży przez zdrowe osoby.

Jeśli nie widzisz analogii, to nic nie zrozumiesz.

Owszem analogię widzę. Ale widzę też różnice. Których Ty z kolei nie dostrzegasz.
Nie chcę mi się już dyskutować, szkoda czasu, jak i tak nic nie zapowiada się na to, że ktoś tu zrozumie, że ludzie na świecie mogą mieć odmienne zdanie na dany temat i to nie znaczy, że ktoś ma większą o mniejsza rację.
 
reklama
żeby pobierać socjal z tytułu samotnego wychowywania to ojciec dziecka musi być podany o alimenty.

A co do tego, że ludzi na nic nie stać to polecam przejść się po knajpach w większym mieście 😅 brak wolnych stolików nawet w tygodniu 🤷🏻‍♀️
Ciągle widać na ulicach glovo, pyszne.pl itp. Więc jednak ludzi stać jak pracują :)

Nie musi - musi nie żyć bądź być nieznany.
Alimenty nie mają nic do tego
 
Nie musi - musi nie żyć bądź być nieznany.
Alimenty nie mają nic do tego
chodzi mi o to, że żeby pobrać zasiłek z tytułu samotnego wychowania to ojca musi nie być jak mówisz albo musi być pozwany o alimenty. Nie może iść po zasiłek Karyna, która z Sebą mieszka bez ślubu 😎
 
A jakie świadczenia można wyłudzić na dziecko bez ślubu?
Pytam poważnie, bez ironii
A co nie wyłudzają ludzie? Choćby samotne matki wyłudzają. A samotnie nie żyją, tylko z konkubentem. Rodzinne, również "samotne matki" wyłudzają, bo dochód mają niski o ile wgl maja dochód. Przeciętna rodzina go nie dostnie, bo dochód ma za wysoki. Ślubu również nie biorą, to samotne matki mają wyższa punktacje w przedszkolu niż małżeństwo. I to tylko z pozoru są samotne matki, bo żyją z mężczyznami. I czym są lepsze ? Tym że więcej punktów zdobędzie i jej dziecko dostanie się do przedszkola a moje musi czekać, bo żyje w związku małżeńskim? Sorry, ale takich przypadków jest mnóstwo.
 
chodzi mi o to, że żeby pobrać zasiłek z tytułu samotnego wychowania to ojca musi nie być jak mówisz albo musi być pozwany o alimenty. Nie może iść po zasiłek Karyna, która z Sebą mieszka bez ślubu 😎

Może, owszem Może. Bo załatwiają Sobie poprzez sąd za zgodą alimenty. I oficjalnie alimenty sa ustanowione a mieszkają razem. A nikt tego nie sprawdza.
 
żeby pobierać socjal z tytułu samotnego wychowywania to ojciec dziecka musi być podany o alimenty.

A co do tego, że ludzi na nic nie stać to polecam przejść się po knajpach w większym mieście 😅 brak wolnych stolików nawet w tygodniu 🤷🏻‍♀️
Ciągle widać na ulicach glovo, pyszne.pl itp. Więc jednak ludzi stać jak pracują :)

No niestety mieszkam w mniejszym mieście. 🙂
 
chodzi mi o to, że żeby pobrać zasiłek z tytułu samotnego wychowania to ojca musi nie być jak mówisz albo musi być pozwany o alimenty. Nie może iść po zasiłek Karyna, która z Sebą mieszka bez ślubu 😎

A nie wystarczy, że wpisze w akcie urodzenia, że ojciec jest nieznany? Przecież nikt nie sprawdzisz czy jest znany. Znaczy w Polsce z tego co wiem nie można wpisać nieznany trzeba podać fikcyjne dane
 
A nie wystarczy, że wpisze w akcie urodzenia, że ojciec jest nieznany? Przecież nikt nie sprawdzisz czy jest znany. Znaczy w Polsce z tego co wiem nie można wpisać nieznany trzeba podać fikcyjne dane
no to już pewnie zależy jak kto chce kombinować 🤷🏻‍♀️ jak ktoś ma we krwi kombinowanie i lenistwo to już się pewnie lepiej na tym zna😅
 
reklama
A co nie wyłudzają ludzie? Choćby samotne matki wyłudzają. A samotnie nie żyją, tylko z konkubentem. Rodzinne, również "samotne matki" wyłudzają, bo dochód mają niski o ile wgl maja dochód. Przeciętna rodzina go nie dostnie, bo dochód ma za wysoki. Ślubu również nie biorą, to samotne matki mają wyższa punktacje w przedszkolu niż małżeństwo. I to tylko z pozoru są samotne matki, bo żyją z mężczyznami. I czym są lepsze ? Tym że więcej punktów zdobędzie i jej dziecko dostanie się do przedszkola a moje musi czekać, bo żyje w związku małżeńskim? Sorry, ale takich przypadków jest mnóstwo.
Nie wiem, dlatego pytam 🤷🏽‍♀️

Swoją drogą, fajne podwójne standardy - wyłudzenie zwolnienia lekarskiego jest ok ale wyłudzenie zasiłku dla samotnej matki już nie 😂😂😂

chodzi mi o to, że żeby pobrać zasiłek z tytułu samotnego wychowania to ojca musi nie być jak mówisz albo musi być pozwany o alimenty. Nie może iść po zasiłek Karyna, która z Sebą mieszka bez ślubu 😎
A może taka Karyna nie mogła skorzystać z wyłudzenia zwolnienia lekarskiego bo nie pracuje wiec "chociaż raz w życiu" by sobie z innego zasiłku skorzystała 🤷🏽‍♀️
No jak jedni mogą to przecież czemu inni nie 😂😂😂🤷🏽‍♀️
 
Do góry