reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie

Ja zlozylam papierki wczoraj i do 30 dni bede miala decyzje :)

Kasiu do tych dwoch wnioskow co wymienilas ja dostalam jeszcze wniosek do wypelnienia przez ginekologa + ksero karty ciazy, karty pacjenta i wypisu ze szpitala :)
 
reklama
Ja już też mam wypełnione dokumenty, zarówno przez gina jak i przez prace, jedynie musze odebrać je z pracy, i chyba w poniedziałek pojade je złożyć ;) I wyjdzie chyba na styk, jak nie za późno, bo mi upływa termin z początkiem wrzesnia, a te papierki trzeba składać na 6 tyg przed ::)
 
Cześć dziewczyny, orentujecie się może przy zwolnieniu lekarskim w ciąży (100% płatynym) z ilu miesięcy wyliczają średnią pensjię? Bo ja ciągle jeszcze pracuję ponieważ dopiero niedawno wywalczyłam, że te pieniądze, które dostawałam poza umową wkońcu mi wliczają do wynagrodzenia. I tak chodzę do tej pracy już ostatkiem sił, żeby nie stracić na tym za dużo. I prawdę mówiąc mam już wszystkiego dosyć. Powiedzcie jeszcze czy któraś z Was jeszcze pracuje, czy tylko ja tak mam :(. Powoli już łapie mnie deppresja "przedporodowa" i odczuwam "zmęczenie materiału" czyli mnie samej :(
 
jagaa 12 miesiecy wstecz .. ale jak to dokladnie wyglada trudno mi powiedziec ... probowalam sie sama o sobie dowiedziec w pracy, ale jakos nic nie zrozumialam ::)
 
hej:) a mi to się wydaje, że nie liczą średniej pensji, tylko tyle ile masz wypłaty 100 % z czego potrącają zaliczkę na podatek :) a jezeli płaci Zus, to za tyle dni, na ile miałaś wypisane zwolnienie :)
 
reklama
Agazet ja wlasnie tak myslalam, ale po pierwszej wyplacie dowiedzialam sie ze tak nie jest ... obliczają "srednia" z ostatnich 12 miesiecy ( cos mi jeszcze mowily o L4 z przed ciazy - ale jakos tak zagmatwaly mi, ze kompletnie nie rozumiem ) ... tak czy siak ta srednia z 12 ostatnich miesiecy i od tego podatek ( oprocz bodajze chorobowego ) ... oczywiscie jesli nie chorowalas prze ostatni rok wcale, to srednia wychodzi jak miesieczna wyplata :)
 
Do góry