reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie

Liczy się średnia płaca z 12 miesięcy. ZUS potrąca zaliczkę na podatek z tym, że nie odlicza tzw. kwoty wolnej od podatku więc mnie wychodzi kilkadziesiąt złotych co miesiąc mniej. Potem jak się dostanie PIT od ZUSu to trzeba będzie sobie ująć tę kwotę w rozliczeniu rocznym. I ZUS płaci za tyle dni ile na zwolnieniu. Czyli jak zwolnienie było na 14 dni to za tyle dni ZUS przeleje pieniędzy.
 
reklama
to ja już nic nie wiem ::) ja jestem zatrudniona na umowe o prace od marca, a wcześniej byłam tylko na stażu-6 miesięcy( a wiecie jakie to marne pieniądze), a jeszcze wcześniej to miałam tylko rente rodzinna po ojcu, i to na dodatek łączoną z młodszą siostrą :( a teraz jak dostałam wypłatę z ZUS za 30 dni, to wyszła mi moja 100% pensja pomniejszona o zaliczkę na podatek... nic już nie rozumiem :)
 
Witam

Chciałam się z wami podzielić tym co dzisiaj mnie spotkało u mojego gina:
a więc poszłam do niego ponieważ miałam jakieś nieciekawe objawy typu swędzenie i bóle podbrzusza a przed wczoraj złapał mnie taki skurcz, że aż mnie zgieło w pół. Troche się wystraszyłam bo moja praca polega między innymi na jeździe samochodem i siedzeniu przed komputerem, po takim siedzieniu o 16tej czuje się wykrecona do granic możliwości brzuch mnie boli i jedynie pozycja leżąca jest wtedy do przyjęcia, zapytałam więc czy nie mógł by mi dać zwolnienia bo już nie wyrabiam a on mi na to żę ciąża jest prawidłowa i wszystko jest w porządku a zwolnienie jest dla osób chorych to ja się grzecznie pytam czy jak ciąża cały czas będzie prawidłowa to ja mam urodzić przy biurku
jestem w 29 tygodniu i już naprawdę się troszke obawiam czy coś się nie wydaży

co Wy na to??? czy ja się słusznie denerwuję - poczułam się jakbym wyłudzała coś - wśiekła jestem bo przez cały okres kiedy pracuję nie miałam ani dnia zwolnienia

przeprasza, że się rozpisałam i za nieskładność ale aż mi się płakać chiało.
 
Kurcze Renik, powiem ci że ten twój lekarz to jakiś dupek. Chyba na Twoim miejscu zmieniłabym gina.
Nie dziwię Ci się, ze chce Ci się płakać, też bym płakała. Ja w każdym razie jestem zbulwersowana tym jak potraktował Cie Twój lekarz.
Moze jednak zdecydujesz się na zmianę lekarza ??
Trzymam kciuki za Ciebie
 
Jestem tego samego zdania trza pomyśleć nad zmianą gina
Mój podobnie się zachowywał i został sam....

Teraz jestem już od czerwca w domku i czuje się zupełnie inaczej, przede wszytskim nikt nie ma do mnie o nic pretensji i nic nie musze śpię ile chcę i nie denerwuje sie - a to najważniejsze dla maluszka

Polecam wolne w ciąży !!!!!!
 
Ooo Renik - Mała Mi ma racje ten lekarz to jakis wielki ochydny dupek :| ... z jednej strony tez polecam zmiane lekarza, z drugiej zas .... szukac nowego na pare tygodni .. nie wiem kochana co Ci doradzic ... a Ty chodzisz do niego prywatnie? bo jak tak to jeszcze wieksza "pała" z niego :|
 
Chodzę do niego z NFZtu, ale go już go nie odwiedzę więcej,
teraz pójdę prywatnie ale już do innego
W pracy już też zresztą wszyscy mnie namawiali na zwolnienie bo widzą jak wyglądam i że się męcze, może jakby dostał coś do kieszonki to może i lekarz by zauważył.
A miałam go za takiego dobrego lekarza no cóż, mojemu mężowi się od początku nie bardzo spodobał jak powiedział że określa płeć ale tylko prywatnie jak się mu za to zapłaci.

dzięki dziewczyny - ło przeczytać, że to nie ja jestem jakaś dziwna tylko, że gin to dupek
 
reklama
Renik serdecznie współczuję niestety tacy idioci zdarzają się dość często , jakbyś mu co nieco wsuneła do kieszonki to odrazu byłaby inna gadka :mad: :mad: To się u nas nazywa bezpłatna służba zdrowia , jak na początku zaczęłam chodzić do państwowego gina to baba nie umiała mi stwierdzić 8 tc a jak zaczęły się komplikacje to stwierdziła że jej nie płacą za prowadzenie ciązy wysokiego ryzyka i może się tego podjąć ewentualnie prywatnie :mad:
Zaoszczędż sobie i dzieciątku nerwów i stresu i pójdż do innego
 
Do góry