reklama

zwolnienie

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Lillyk, 27 Listopad 2011.

 1. Lillyk

  Lillyk

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dobry wieczór,
  proszę o poradę w poniższej sprawie.
  W 2010r na początku ciąży miałam wypadek w drodze do pracy, po którym byłam miesiąc na zwolnieniu lekarskim od lekarza ortopedy, następnie do końca ciąży od ginekologa. Do 28.11.2001r jestem na url. macierzyńskim, od 29.11.2011r mam przyznany urlop wypoczynkowy. Obecnie jestem w trakcie zabiegów rehabilitacyjnych i czeka mnie w najbliższym czasie operacja ( którą próbuję odwlec ze względu na to, iż karmię mojego dzidziusia). Proszę o informację czy mogę iść na zwolnienie lekarskie od lekarza ortopedy w dniu w którym wypada mi pierwszy dzień urlopu wypoczynkowego i czy to zwolnienie będzie platne 100 % , bo jest wynikiem uszczerbku po wypadku w drodze do pracy ?. Czy urlop przejdzie mi na czas po zwolnieniu ( wiem od lekarzy, że zwolnienie nie bedzie trwało miesiąc tylko dłużej, również po operacji). Ile czasu mogę być na zwolnieniu, bo słyszałam, że później jest świadczenie rehabilitacyjne, na którym pracodawca ma prawo mnie zwolnić ( tego wolę uniknąć- planuję urlop wychowawczy). Czy pracodawca może mi odmówić urlopu wypoczynkowego przed wychowawczym - jeśli tak to mogę go wykorzystać po wychowawczym? nie przedawni się ten urlop wypoczynkowy?
  Trochę zagmatwane ale liczę na pomoc.
  Dziękuję
  Lilia
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przepraszam, ale jakos umknął mi Pani post z pytaniem.

  .
  Tak, choć pewnie bedzie Pani musiała zapenić pracodawcy odpowiednie zaświadczenie lekarskie wiążące fakt Pani niezdolności do pracy z wypadkiem.

  Urlop nie przepadnie, ale nie moze Pani liczyć, ze wykorzysta Pani ten urlop bezpośrednio po zwolnieniu. Termin urlopu bedzie Pani musiała uzgodnić z pracodawcą, który moze uwzględnić proponowany przez Pania termin lub nie.

  180 dni, potem zasiłek rehabilitacyjny.

  nie przedawni się ten urlop wypoczynkowy?
  Tak, może odmówić. Urlop nie przepada.
   

Poleć forum