reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwrot kosztów za remont pokoju dzieci.

Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
2
Witam. Jestem po rozwodzie. Alimenty na dzieci są zasądzone i płacone przez byłego męża w terminie. Ostatnie postanowienie w tej sprawie było wydane ponad dwa lata temu. Oprócz alimentów ojciec dzieci nic nie dokłada. Widuje je co kilka miesięcy. W wakacje, poraz pierwszy w ich życiu, zrobiłam im remont pokoju. Jego koszty to ok 6 tyś. zł. I tu moje pytanie. Czy mogę napisać do sądu wniosek o zwrot połowy kosztów remontu nie podwyższając jednocześnie alimentów? Czy taki wniosek będzie rozpatrzony?
 
reklama
Witam. Jestem po rozwodzie. Alimenty na dzieci są zasądzone i płacone przez byłego męża w terminie. Ostatnie postanowienie w tej sprawie było wydane ponad dwa lata temu. Oprócz alimentów ojciec dzieci nic nie dokłada. Widuje je co kilka miesięcy. W wakacje, poraz pierwszy w ich życiu, zrobiłam im remont pokoju. Jego koszty to ok 6 tyś. zł. I tu moje pytanie. Czy mogę napisać do sądu wniosek o zwrot połowy kosztów remontu nie podwyższając jednocześnie alimentów? Czy taki wniosek będzie rozpatrzony?
Hmm, nie bardzo się orientuje ale tak na logike: jeśli ma zasądzone alimenty które idą na potrzeby dzieci i wydatki z nimi związane, to wydaje mi się że sąd nie każe mu jeszcze dodatkowo płacić na remont.nigdy o czymś takim nie słyszałam.
 
Ojej... To trudne pytanie. Mnie również wydaje się, że jeśli ojciec regularnie płaci alimenty na bieżące potrzeby dzieci, to raczej nie masz podstaw do wnioskowania o zwrot połowy kosztów. Tak logicznie rzecz ujmując - na remont można odłożyć pieniążki w miarę potrzeb i nie jest on niezbędny do życia. Ale na Twoim miejscu skontaktowałabym się z adwokatem czy radcą prawnym, bo w Internecie nie wszystkie uzyskiwane informacje są pewne i rzeczowe. Sprawdź, czy w Twojej okolicy są darmowe konsultacje (np. w Starostwie albo Urzędzie Miasta).
 
Do góry