reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwrot połowy kosztów remontu pokoju dziecka

Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
2
Witam. Po rozwodzie jestem już kilka lat. Alimenty na dzieci są zasądzone i płacone przez byłego męża w terminie. Ostatnie postanowienie w tej sprawie było wydane ponad dwa lata temu. Ponad to były mąż nie dokłada się w żaden sposób do wychowywania dzieci. Odwiedza je raz na kilka miesięcy. Niedawno zrobiłam im remont pokoju po raz pierwszy w ich życiu. Ogółem wydałam ok. 6 tys.zł. I tu moje zapytanie. Czy mogę napisać wniosek do sądu rodzinnego dotyczący zwrotu połowy tych kosztów od ojca dzieci nie podnosząc alimentów? Czy taki wniosek będzie w ogóle rozpatrzony? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Z mojej wiedzy wszelkie wydatki ponoszone na dziecko (w tym remont pokoju) powinny być uwzględnione w alimentach. Odmalowanie ścian, zakup mebli powinny być wliczone w wysokość alimentów przy zaznaczeniu częstotliwości (np. 1 raz na 5 lat) i przy przeliczeniu na 1 miesiąc.
 
Do góry