reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Owca- właśnie dlatego mój mąż chciał wracać- on ma dość życia bez dzieci i beze mnie.
Nie wiedzieliśmy o tych dodatkach i policzył, że nie wyżyjemy.

Kamilka- dziękuję za odpowiedź. Powiem wam, że to pismo o pierwszeństwie w spółdzielni dużo by nam dało :tak:
Do marca spokojnie odłożymy na zaliczkę i pierwsze miesiące.
Ale ja mam polskie zaświadczenie o niepełnosprawności Amelki, więc pewnie go nie uznają.
Słuchajcie, jeszcze jedno a są tam jakieś kursy językowe z urzędu pracy?
 
reklama
dagmar to poprostu przetlumacz na niemiecki takie zaswiadczenie i powinno byc ok :tak:
nie wiem bo w tych sprawach sie nie znam...
o kursach slyszalam z urzedu pracy takich szkol jest bardzo duzo :tak:
mam kolezanke co wlasnie chodzi ale prywatnie i sama placi za taki kurs 120 euro miesiecznie - 100 godz :tak: a robi 3 miesiace sobie :tak: ale ma na to dofinansowanie z miasta ale nie wiem dokladnie co i jak...

Milego dnia :-)
 
dzięki, super bo ja w domu nie mogę znaleźć czasu na naukę- zawsze coś mi wypadnie, albo lekcje z dziećmi, albo zajęcia dodatkowe, albo lekarz i wieczorami padam na pysk :D

Miłego dnia wszystkim :)
 
Dziewczyny stał się cud :D
Adrianowi znajomy zaproponował załatwienie mieszkania w "swojej" spółdzielni.
71m2 3 pokoje 450 euro :O
Co prawda ma 2,5 godziny dojazdu do pracy ale jak się wszystko tam załatwi- tak jak mówiłyście, to przed rozpoczęciem roku szkolnego załatwi się inne.
Rany, trzymajcie kciuki, żeby dalej szło to do przodu to spotkamy się na kawie w hh :-p
 
Witam dziewczyny,jestem tu nowa i wszystko musze przeczytac bo... planujemy sie przeprowadzic wlasnie do niemiec i to jak najszybciej! Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie tu na formu.
Widze ze kolezanka tez z Sosnowca tak jak ja!
 
gdzie to jeszcze sie zastanawiamy! Napweno w tym roku moze jeszcze zanim urodze bo mam termin na 12 sierpnia :))
I zeby bylo blisko przedszkole dla pierwszego lobuza haha
Mamy znajomych w berlinie ale za bardzo tam nie chcemy
 
reklama
weonikak- tak chodzi jako że już miała skończone 3 latka ma pierwszeństwo pójścia, poszła teraz od października, nie było zbyt dobrze, bo wcześniej nigdy nie chodziła, ale pomalutku się przyzwyczaja :) Ja mieszkam kilka kilometrów od Wiesbaden, mam tu 3 przedszkola i po 5min drogi więc jest dobrze mąż do pracy dojeżdża do Wiesbaden, a ja sama do wieczora więc myśl intensywnie :)
 
Do góry