reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

oj z moim malym bedzie ciezko nie zna jezyka w sumie ja tez nie znam.Najpierw to maz ma jechac ja dopiero jak juz bedzie mial prace,Ale mam dosc bycia tutaj,jestem gotowa juz jechac haha
 
reklama
jezykiem sie nie przejmuj, jak dziecko pojdzie do przedszkola w mig sie nauczy, a przedszkoli w wiekszych miastach jest bardzo duzo wiec zawsze jakies ulice lub kilka dalej jest ;)
 
dzieki za pocieszenie haha,napewno szybciej sie nauczy niz ja haha jeszcze mame bedzie uczyl!!

co do tego ze lepiej od mamy bedzie mowil nie mam watpliwosci, zwlaszcza ze w tym wieku jest w stanie jeszcze wyrobic sobie niemiecki akcent, dorosli moga mowic super, ale akcentu juz tak jak dziecko nie zalapia :)
 
wyjatki potwierdzaja regule :) tez znam osoby mowiace fajnym akcentem ale nalecialosci ojczystego jezyka mozna rozpoznac, generalnie nasz mozg jest juz tak skonstruowany ze im czlowiek starszy tym ciezej mu przychodzi nauczenie sie akcentu, takze z wiekiem ciezej uczyc jest sie jezykow i ogolnie zapamietywanie przychodzi nam ciezej.... zycie :)
 
wstyd sie przyzanc ja w podstawowce mialam niemiecki czyli 5lat i nic nie pamietam,w sumie nawet niechcialam sie uczyc niemieckiego bo strasznie mi sie nie podoba/ł.
teraz czlowiek zaluje
 
reklama
Polecicie jakiś balsam dla przyszłej mamy przeciwko rozstępom, dostępny w Rossman, albo dm ???
 
Do góry