reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Witam wszystkie mamy mieszkające w Niemczech:)
Jestem także przyszłą mamusią. Mam jeszcze trochę czasu ale pomyślałam że zajże do Was:)
Pozdrawiam:)
 
reklama
hej mamuski z niemiec:-) mam do was kilka pyań..mój ojczym pracuje w niemczech, namawia mnie zebym przyjechała do niego z narzyczonym...jemu załatwi prace a ja jesli urodze w niemczech i urodze tam dziecko, to dostane na dziecko socjalne...orientuje sie ktos ile jest tego socjalnego? czy dam sobie rade? ani ja ani mój partner nie znamy języka...boję sie jak nie wiem ale w polsce nie jestesmy w stanie zapewnic dziecku godnego zycia
 
hmm ja nie jestem specem w socjalach tutaj , ale znalazłam taki artykuł na innym forum . Może ci coś pomoże

§ Urodzenie dziecka w Niemczech – Forum Prawne


Po drugie jeśli Twój ojczym jest tutaj w Niemczech to domyślam się że zna język niemiecki . Niech się dowie w urzędzie itp jakie Wam prawa tutaj przysługują . każda sytuacja jest inna a przepisy się zmieniają .



pozdrawiam
 
dziękuje bardzo...no on zna niemiecki, tylko tak srednio z nim mam kontakt...poczytam troszke i zobacze jak to tam wygląda
 
Witam Mamy. Chcemy za kilka miesięcy wyjechac do Niemiec. Mamy roczne dziecko. Mój mąż zna niemiecki na poziomie średniozaawansowanym, ja póki co nie znam w ogóle, ale uczę się pilnie ;)
Oboje mamy skończone studia, mąż jest po administracji. Powiedzcie mi dziewczyny jak mogłoby z nami tam byc jeśli chodzi o pracę dla niego? Teraz pracuje w firmie transportowo-budowlanej, ma spore doświadczenie jako dyspozytor i kier. warsztatu.
Co powinniśmy załatwic przed wyjazdem, jak to jest z dopłatą do mieszkania? (tutaj mamy mieszkanie, na kredyt oczywiście). Czy można się starac o jakąś pomoc z socjalu na początku?
I w ogóle jak się tam żyje z małym dzieciątkiem?
Pozdrawiam Was serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
hej - z tego co sie orientuje, to sprawa socjalu zalezna jest od tego czy jedziecie na papiery, czy nazwijmy to do pracy. Jezeli na papiery - to oczywiscie bedzie Was czekac troche zalatwiania - ale wszystko sie Wam nalezy - lacznie z ubezpieczeniem. Jezeli jedziecie dlatego, ze granica otwarta, to jedno z Was musi miec prace - i na dodatki mozecie w tym momencie liczyc. Maz bedzie gdzies tam w pracy ubezpieczony - Ty sie pod niego podpinasz. pozdrawiam
 
Hej Dziewczyny. Ja za rok też będę już mieszkanka Niemiec, bo czekamy az corka skonczy 2 klase i pojdzie do komunii a potem ruszamy na podboj Niemiec. Bede mieszkac niedaleko Hamburga, w Buchholz i jezeli ktos wie o jakis stronkach gdzie sa informacje o mieszkaniach do wynajecia to bede bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam
 
reklama
Hej. Podpowiedzcie mi jakie dokumenty musze miec ze sobą w Niemczech, muszę one byc przetłumaczone na niemiecki? Świadectwo szkolne corki tez trzeba tłumaczyć? Jak tam jest z lekarzami, bo ja musze stale przyjmowac leki i nie wiem jak to w Niemczech bedzie wygladało czy mam jakies zaswiadczenie brac od lekarza na co choruje czy na slowo mi uwierza co mi jest i dadza leki?
 
Do góry