reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Prosze bardzo za linki.....

Dokumenty musisz miec wszystkie tlumaczone...Swiadectwa szkolne raczej nie... Jeszcze nie slyszalam...Karte zdrowia wez bo skad maja lekarze wiedziec co Ci dolega,co bralas ,jak wyglada historia twojej choroby... To trzeba zabrac... Musisz miec przetlumaczone akty urodzenia,miec paszporty,dowod osobisty... jesli chcesz sie starac o kindergeld to tez potrzebujesz full wypas z papierami... czyli plus jeszcze np. zaswiadczenie z mopsu ,ze juz nie pobierasz nic w polsce...itp.
 
reklama
Dziękuję za linki :)

Ja w Polsce normalnie pracuje i nic nie pobieram, więc też muszę mieć takie zaświadczenie? Czy oprocz kindergelg cos jeszcze będzie mi sie należało? Sorki Dziewczyny, ale naprawde nie mam skad informacji zaczerpnac, wiec dlatego tu Was tak mecze, licze na zrozumienie. Pozdrawiam
 
Dziewczyny mam jeszcze jeden problem, otóż moj maz nie jest biolgicznym ojcem mojego dziecka, wiec teraz o zgode na wyrobienie dowodu bede musiała prosic biologicznego ojca,z tego co mi wiadomo dowod taki wazny jest tylko 5lat,wiec co po uplywie tych 5lat mieszkajac juz w Niemczech bede musiala szukac w polsce biologicznego i znowu prosic go o zgode?
 
Owszem zaswiadczenie bedziesz potrzebowala..Z reszta jak bedziesz skladala wniosek to oni dadza ci cala liste co potrzebuja...Mozesz sie przygotowac ,ze bedzie to czasami denerwujace i ciagnelo sie w nieskonczonosc...Moj brat czeka juz rok na Kindergeld... Kolezanka miala zlozone papaiery ,nie dosc ze czeka juz rok ponad to znowu dostala list ,ze czegos brakuje i jesli w terminie nie doniosa to przepada wszystko...a co za tym idzie od nowa musi skladac papaiery i za ten czas co jej sie w sumie nalezalo nie nadplaca jej... Ale znam takich co po kilkunastu tyg. juz dostali.... Czy inne pieniadze ci sie naleza to nie wiem.... mi np. nic sie nie nalezalo oprocz kindergeld...Wszystko zalezy od zarobkow... na ponizsze pytanie o paszport i sytuacje rodzinna nie umiem Ci odpowiedziec... najlepiej zrob paszport od razu....
 
Czy oprocz tego zaswiadczenia sa jeszcze jakies dokumenty, ktorych bede potrzebowała z polskich urzedów? Takie, ktore moge załatwic bedac jeszcze w Polsce. W kazdym landzie sa takie same wymogi co do papierow czy wszedzie sa inne? Patrycja jak ja bardzo się boję tego, ze jak wyjade to bede musiała wracac zeby jakies papierki jeszcze zabrac,dlatego tak namietnie zbieram informacje o tym co trzeba miec, bo w Polsce nie ma kto mi nawet zalatwic papierkow. Dziekuje bardzo za wszelkie informacje.
 
Witam,
i potrzebuje pomocy
mąż od 1 Lipca wyjeżdża do Pracy do Niemiec,
będzie tam legalnie zatrudniony na kontrakt i zameldowany na początek w mieszkaniu pracowników,

Mamy 3 letniego synka i planujemy również się tam przenieś Wrzesień/Październik
co muszę konkretnie załatwić, jakie dokumenty przetłumaczyć
Wiadomo że Dowód Osobisty do Syna, a co jeszcze,
Proszę o pomoc
 
21 maja wysłaliśmy wniosek na KinderGeld
europejski akt małżeństwa i akt urodzenia dziecka
dziś przyszła pozytywna odpowiedź:-)
nie ma tragedii
głowa do góry, Mamuśki
 
Hej dziewczyny :) ja też mam do Was kilka pytań. Mamy okazje za miesiąc wyjechać do Niemiec ciocia moja pomoże znaleźć nam pracę i przez jakiś czas będziemy mieszkać u niej bo wiadomo nie stać nas będzie na wynajęcie mieszkania od razu. I moje pytanie to czy mieszkając u cioci będzie nam się należała jakąś pomoc.? W sensie pieniążki na córkę która w maju skończyła 3latka a my nie jesteśmy po ślubie. ? I czy lepiej dla nas jak ciocia nas tam zamelduje.? Dzięki dziewczyny góry za odpowiedzi :)
 
reklama
Witajcie ja mieszkam w DE rok moja historia była inna i troche ryzykowna ;) szczerze powiem że nie żałuje że tu jestem i nigdy już stąd nie chce wyjeżdżać.NA dziecko co miesiąc dostaje się Kindergeld który wynosi 184 Euro.Meldunek trzeba załatwić zaraz po przyjeździe.Nie wiem jak to jest jak mieszka się u znajomych czy rodziny załatwia się to w Burgeramcie.JA wyjeżdżając tłumaczyłam tylko akty urodzenia i akt ślubu.Tylko i wyłącznie te dokumenty.Do załatwiania kindergeld było mi potrzebne zaświadczenie czy pobierałam wcześniej jakieś pieniądze na dziecko jak tak to ile i przez jaki okres czasu.Jedyny minus jaki pamiętam to długo czekałam na pierwszą wypłate Kindergeld...Ale potem zwracają za wszystkie miesiące w jakich byłaś już w Niemczech a świadczenia nie dostałaś
 
Do góry