reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Witajcie dziewczyny!
Mam do Was pytanie...ile trzeba zarabiać w Niemczech,żeby utrzymać 4-osobową rodzinę,tzn.dwoje dorosłych i dwójka małych dzieci?Dodam,że nie mam tam żadnej rodziny u której na początek można by się "zaczepić",więc będziemy musieli wynająć mieszkanie.Ile to może kosztować
 
reklama
Wszystko zależy od miasta , odległości od pracy-paliwo, ceny mieszkania itp.

Kiedyś dziewczyny już tutaj pisały na ten temat . My osobiście mamy dużo stałych wydatków, a niby mąż mało nie zarabia.
 
Witam Mam pytanie dotyczące Kindergeld Otóż czy to świadczenie jest wypłacane razem z pensja tzn czy familienkasse przesyła do pracodawcy i on wysyła razem w pensji, czy jednak jako oddzielny wpływ z familienkasse Pozdrawiam i z góry dziękuje z odpowiedz
 
Witam. Jestem tutaj nowa. :) Opisze tak dokladnie.
Przperowadzilam do niemiec kolo Erfurta. w tym mieszkaniu mieszkam z rodzicami i z moja siostra z rodzina. Jestem zameldowana od 2 stycznia a mam termin porodu 20 marca, moj (narzeczony) pracuje od 3 stycznia na legalnie z moim ojcem. Dowiedzielismy jesli zameldowana po trzem miesiaca to bym byla ubepizeczona w urzedzie pracy i dodatek (czy by dostala jakiejs euro np 300 miesieczne skoro ja nie pracujaca) w tej chwili nie jestem ubepzieczona. Aok dowiedzielismy ze AOK jedynie wyjscie wziasc slub (slub juz zaplanowane w tym roku w kwietniu) i bede ubepizeczona pod jego meza. Druga sprawa moj ojciec mowi zeby ubepizeczyc prywatnie 180 euro miesiac do kwietnia dopoki w marcu zarejestruje w urzedzie a potem slub w kwietniu. Pytanie:
jak urodze w niemczech czy cos mi sie nalezy jako becikowe cos w stylu? wiem ze dostaje kindergeld ale cos dodatkowo 300 euro jesli moj nie zarabia wiecej nie wiem jak sie mowi (opieka nad dzieckiem po urodzeniu przez 3 lata) dostane 300 euro miesieczne? czy tylko mi sie nalezy kindergeld.
Bo mam lekarza z polskiego ale chce tutaj w tym tyg zarejestrowac u gina prywatnie czy wogole moge dostac pieniazki (nie chodzi ze kasa bo szkoda w Polsce stracic becikowe bo podobno mam dostac becikowe z polski 2,5 i jesli by mi sie zalezalo w niemczech to wiem ze nie moge pobrac z polskiego becikowe, a jesli mi sie nie zalezy w niemczech tylko kindergeld i nie dadza jako opieka po 300 euro miesieczne. to wtedy wroce do polski i urodze w polsce i dostac becikowe i wrocimy do niemiec na stale i wtedy spokojnie staramy kindergeld.
Bo w niedziele mamy jechac do polski chwilowo zeby zalaltlwic sprawe.
 
nikusiaa, bez ubezpieczenia tutaj bardzo duzo ryzykujesz, musisz byc ubezpieczona. Koszty wizyt czy pobytu w szpitalu tutaj moga Cie zabic:tak: Ja bralam slub tutaj, jestem na ubezpieczeniu meza, urodze tak jak Ty w marcu. Tyle ze maz pracuje tutaj ponad 20 lat, ostatnia praca to juz ponad 3 lata wiec nie wiem kiedy nabywa sie pelne prawa do swiadczen. To musisz sie dowiedziec. Ja jako zona dostalam bez problemu kindergeld na starsze dziecko i tez prawdopodobnie dostane elterngeld. Ja nie pracuje, nie pracowalam tutaj, mieszkam tu prawie 2 lata. jesli chodzi o slub to najlepiej tutaj, wtedy dokumenty sa juz na miejscu i oszczedzisz sobie problemow, papiery trzeba zalatwic w Pl, jakie- dowiesz sie tutaj w urzedzie stanu cywilnego, jak zapytasz, dostaniesz rozpiske, a potem juz szybko, 2 tygodnie i po slubie:-)
 
Każdej mamusi która ma zameldowanie w Niemczech należy się oprócz kinderged, elterngeld- jeżeli nie pracowała (nie musi być zarejestrowana w urzędzie pracy) jest to 300e miesięcznie przez rok, lub 150e przez 2 lata. Jeżeli pracowała to procentowo w zależności od wypłaty. 403 Forbidden
Obecnie można otrzymać dodatkowy dodatek dla mamuś które zostają z dzieckiem w domu do 3 roku życia. Obecnie wynosi on 100e a od sierpnia 2014r 150e. Nazywa się Betreuungsgeld i załatwia się go w tym samym urzędzie gdzie elterngeld :)
 
reklama
Witam jestem tu nowa poszukuje lekarza ginekologa mówiącego po polsku w Bremen,jestem w 8 tygodniu ciąży,lekarza którego znalazłam w internecie to w syke to dla mnie za daleko dojeżdżać bo nie znam języka,a mąż cały dzień w pracy więc sama mogę się zgubić.Będę wdzięczna za informacje .Mieszkam w Bremen
 
reklama
Do góry