reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Życie z dzieckiem z Zespołem Downa - czyli nie taki diabeł straszny jak go malują...

Hej Kaczka :-)
Witamy Ciebie i Adasia wśród nas :-)
Oliś ma trisomię prostą. Niektórzy rodzice dzieci z ZD cieszą się, że ich dzieci mają mozaikę, ale tak naprawdę w żaden sposób nie jest potwierdzone, że dzieci z mozaiką rozwijają się lepiej. Ciężko jest powiedzieć czy mozaika jest lepsza czy nie, bo na ZD nie ma reguły, nie można powiedzieć jasno jak dziecko się będzie rozwijało.
Są przypadki, że dzieci z trisomią prostą rozwijają się lepiej, ale są też przypadki, że dzieci z mozaiką lepiej się rozwijają. To jest niestety jak ruletka.
Jestem w ogóle przerażona jak potraktowano Was w szpitalu, bo jeśli istniało podejrzenie ZD to powinni Adasia zbadać pod kątem wszelkich możliwych wad towarzyszących ZD, a nie powiedzieli Wam o tym tak na odwal przy wypisie :no:
Kochana nie wiem czy trafiłaś już na Zakątek21 (forum dla rodziców dzieci z ZD), jeśli nie to polecam. Jest tam kilkoro rodziców dzieci z mozaiką. Zresztą nie ma co gadać, inni rodzice są zawsze większą skarbnicą wiedzy niż tzw. specjaliści, dla których często nasze dzieci są po prostu kolejnymi punktami w statystyce :sorry:
Trzymajcie się cieplutko :-)
Blondi dzieciaczki ucałowane :-)
Byłam dzisiaj na wizycie w szpitalu i na rychły poród się nie zanosi. Młoda dalej jest wysoko, nawet nie wpasowała się jeszcze w kanał rodny i generalnie ma nas gdzieś ;-) Jak nie urodzę do 22 września to mam się wtedy stawić na wywołanie :-) Oby się jednak zdecydowała wcześniej wyjść ;-) Mojemu małżowi kończy się 23 września urlop tacierzyński i od razu bym była rzucona na głęboką wodę ;-)
 
reklama
kacha łoooo to Ty jeszcze nie urodziłaś? a ja właśnie sobie myślę "eeee wejdę i pewnie zobaczę cudowne wieści" a ta Twoja mała się obija i to mocno ;-) ooooo i gratki Olisiowego zadowolenia szkołą! super czyta się taki wieści :-)

kaczka witaj kochana!!! cieszę się że kolejny maluszek z zd ma tak wspaniałych rodziców, oby było takich więcej :-)
 
No widzisz Anecia, obija się, obija, szczególnie nogami o moje żebra ;-) :-p:-D
Hehehe jak wlazła to i wyjść kiedyś musi ;-) Już ja sobie z Nią pogadam jak się jaśnie pani w końcu łaskawie zdecyduje ;-):-p
 
Hejka Kochane :-)
Chciałam się pochwalić, że od niedzieli 18 września od godz. 9:44 Oliś i Jessica mają młodszą, zdrową siostrzyczkę - Laurę :-) Malutka ważyła po porodzie 3308g, miała 54 cm wzrostu i dostała całą 10 w skali apgar :-) Po 7 godzinach od porodu byłyśmy już w domu, gdzie czekali na nas wszyscy znajomi i była imprezka powitalna ;-)
W poniedziałek już zaliczyłyśmy pierwszy spacer i jest lepiej niż się spodziewałam :-) Bałam się, że przy trójce dzieci oszaleję z przemęczenia, a (odpukać) nie jest tak źle :-) Szkoda tylko, że nie mogę jak cywilizowany człowiek wejść na net w ciągu dnia, nasz operator nawala, są jakieś prace techniczne i w ciągu dnia nie mam netu :wściekła/y:

Moja śliczna Laurka :-)
P180911_13.09.jpg


I dwie siostrzyczki :-) (Oliś był w szkole, a zdjęcie jest rozmazane, bo Dziunia jest jak torpeda ;-) )
P190911_13.29_%25255B01%25255D.jpg
 
Ostatnia edycja:
Kacha GRATULUJE!!! Aż skacze z radości :-) Weszłam bo przeciez Ty tesz wrześniówka a kolezanka urodziła i wczoraj bratowa męża. Ale z Twojej Laurki to sie tak ciesze jejku!!! (bardziej niz z bratanka męża ale ciiii) CUDNA JEST!!!!!!!
Alez bym ją przytuliła i wycałowała.
No i buziaki mój grudniaczek śle :-) Razem z Twoim niedługo świeczki będa dmuchać ;-)
Ach zadroszcze Ci trójeczki :-)
 
Podczytuję ten temacik często i gęsto zawsze zaczynając od początku, fiu, że za dużo stron nie ma ;-)
Kacha - wielkie gratulacje, trzymałam kciuki, Córcia cudna, zresztą obie. Jak Oliś zareagował na siostrzyczkę? Byłam od początku mocno tego ciekawa. No i cieszę się, że w szkole ok. :tak:
kaczka - witaj i pisz pisz :)
 
reklama
Hejka Kochane :-)
Dzisiaj wieczorem Wam odpiszę (jak Laura nie będzie miała kolki :baffled: ), bo w ciągu dnia to wszystko w biegu robię, a jak dzieciaki śpią to i ja śpię ;-)
 
Do góry