reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żylaki-fraxiparina w ciąży (26t.c)

eddi29

MamaZosiaszka
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2009
Postów
226
Miasto
śląsk
Witam, jestem obenie w drugiej ciąży (26 t.c) i od jakiegoś czasu pojawiły mi się żylaki na łydkach. Wyglądają brzydko (ale to nie jest problem) i trochę czasem pobolewają. Lekarza pierwszego kontaktu (spec. chirurg) zalecił mi brać do końca ciąży zastrzyki do brzucha Fraxiparine aby uniknąć zakrzepicy. Wybieram się również do lekarza od naczyń, ale termin wizyty (prywatna) mam dopiero na koniec września. Zapytałam się czy są bezpieczne dla dziecka, powiedział że tak. Mam jednak obawy co do ich brania. Skonsultowałabym się z moim ginekologiem ale obecnie jest na urlopie i nie mam z nim kontaktu. Następna wizytę mam 11.08. Sama nie wiem, czym grozi zakrzepica i co jest bezpieczniejsze. Do innego ginekologa nie chciałabym iść (bo nie znam dobrego a w przychodni to tragedia termin wizyty za miesiąc). Może któraś z mama miała podobny problem.
Proszę Panią ekspert, aby mi doradziła co robić, pewnie miała pod swoją opieką ciężarne, które brały te zastrzyki. Z góry dziekuję.
 
reklama
Eddi29, ja jestem po zakrzepicy (ale po wypadku samochodowym)..całą pierwszą ciążę brałam zastrzyki przeciwzakrzepowe - ja akurat Fragmin 5000, a po porodzie jeszcze przez okres 6 tygodni. Te zastrzyki są jak najbardziej bezpieczne dla dziecka, zarówno w okresie ciąży, jak i przy karmieniu..teraz także jestem w ciąży (23 tc) i znów je biorę.
Ja na Twoim miejscu bym się nie wahała -zdrowie Was obojga jest przecież najważniejsze!:tak:
 
witam ja tez mam zylaki pod kolanem biegnace az do posladkow,a najgorsze sa te w pachwinie, ktore bola i utrudniaja chodzenie, jestem juz po terminie i tez nie wiem jak to bedzie podczas porodu, poniewaz moja jedna warga sromowa jest 3 razy wieksza od drugiej i boje sie jakich kolwiek komplikacji podczas porodu. Tez biore zastrzyki clexane i proszki diosminex ale minimum 6 godzin przed porodem musze odstawic leki wiec zyje w ciaglym stresie zrobic zastrzyk czy nie zrobic bo w kazdej chwili moge zaczac rodzic a nie chce krwotokow, koszmar jakis, a znow jak nie zrobie zastrzyka to zyły mnie bola. Lekarz w Polsce(obecnie pmieszkam w Anglii) ktory mi przepisal te leki kazal brac do konca ciazy, lekarze tutaj nic mi nie chcieli dac a teraz kazali brac nawet 6 tygodni po porodzie nawet jak bede karmic piersia, ale nie wiem czy tak mozna przeciez lek dostaje sie do mleka matki i jestem juz głupia bo nie wiem co robic??
 
Witam, jestem obenie w drugiej ciąży (26 t.c) i od jakiegoś czasu pojawiły mi się żylaki na łydkach. Wyglądają brzydko (ale to nie jest problem) i trochę czasem pobolewają. Lekarza pierwszego kontaktu (spec. chirurg) zalecił mi brać do końca ciąży zastrzyki do brzucha Fraxiparine aby uniknąć zakrzepicy. Wybieram się również do lekarza od naczyń, ale termin wizyty (prywatna) mam dopiero na koniec września. Zapytałam się czy są bezpieczne dla dziecka, powiedział że tak. Mam jednak obawy co do ich brania. Skonsultowałabym się z moim ginekologiem ale obecnie jest na urlopie i nie mam z nim kontaktu. Następna wizytę mam 11.08. Sama nie wiem, czym grozi zakrzepica i co jest bezpieczniejsze. Do innego ginekologa nie chciałabym iść (bo nie znam dobrego a w przychodni to tragedia termin wizyty za miesiąc). Może któraś z mama miała podobny problem.
Proszę Panią ekspert, aby mi doradziła co robić, pewnie miała pod swoją opieką ciężarne, które brały te zastrzyki. Z góry dziekuję.

Witam- tak miałam wiele ciężarnych, które przyjmowały Fraxiparynę i Clexane. Są one bezpieczne do przyjmowania pod kontrolą lekarza. Warto porozmawiać z chir. naczyniowym czy noszenie rajstop uciskowych na kończyny dolne-bo tam najczęściej są żylaki-jest wskazane. Pozdrawiam
 
Do góry