reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zyrtec

reklama
Lekarz przepisał mojej 11miesiecznej córce Zyrtec ale tam jest napisane ze leku nie podaje sie dzieciom poniżej 12 roku życia!!!! I teraz nie wiem czy podać jej czy sie wstrzymać. Moze macie jakieś doświadczenia z tym lekiem przy takich małych dzieciach. Słyszałam tez ze ten lek szkodzi wątrobie czy to prawda??

Moje dzieci biorą zyrtec,córa od 1r.ż. a syn od 9miesiąca ż.Krople przepisał alergolog.Czytam właśnie ulotkę i lek podaje się od 1roku życia.Zawsze jednak lekarz może zalecić wcześniej dla dobra dziecka.I jeszcze jedno.Każdy lek w jakiś sposób ingeruje w nasz organizm,ale gdyby powodował uszkodzenie wątroby to nie było by w ulotce:"Nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów z niewydolnością wątroby".Moja dwu miesięczna Emilka ma (prawdopodobnie)katar sienny,już od 2tyg życia,ale dla niej alergolog dał tylko calcium,bo leków typu Zyrtec nie podaje się takim maluchom.Co innego 11 miesięcy,więc bez obawy możesz podać dzieciaczkowi.Ach i działanie Z rozpoczyna się od 3 do 7 dni od pierwszego podania.A przestaje działać po tygodniowym odstawieniu.
 
Moj Oli dostal Zyrtec jak miał 6 miesięcy.....alergia- poprawa była widoczna już na drugi dzien.Miał kropelki- 3 na noc

Bardzo cię proszę napisz kto zlecił dla twojego synka Zyrtec tak szybko?Moja Emi bardzo się męczy z katarkiem,zauważyłam że jak jest pogodnie na dworze i wychodzimy na spacerki to jej się on nasila.Lepiej jest po deszczu i z samego rana.Może i ona by mogła brać tak wcześnie Zyrtec?
 
AFTIN..lekarka pediatra kazała mi na pleśniwaki u synka stosować Aftin, a na leku jest wskazanie ,żeby nie stosowac u dzieci chyba poniżej 2 lat- nie powiem Ci dokladnie, ale wynikalo ,ze nie mogę stosować go u mojego 2 m-cznego synka. Nawet pani w aptece, ktora mi go sprzedawala potwierdzila ,że nie wie dlaczego teraz widnieje takie przeciwskazanie...Powiem jedno jeśli lekarz pozowli Ci stosować dany lek-stosuj go mimo, iż w ulotce jest jakieś przeciwskazanie. Sama natomiast nigdy bym bez konsultacji lekarskiej żadnego leku nie zastosowała.
 
Identyczny system co u e-stery zlecił nam nasz alergolog, po testach z krwi i wobec pernamentnego kataru od urodzenia. Hania miała niespełna 7 miesięcy. Działa. Jest poprawa, ale nie od pierwszego dnia tylko 2-3
 
AFTIN..lekarka pediatra kazała mi na pleśniwaki u synka stosować Aftin, a na leku jest wskazanie ,żeby nie stosowac u dzieci chyba poniżej 2 lat- nie powiem Ci dokladnie, ale wynikalo ,ze nie mogę stosować go u mojego 2 m-cznego synka. Nawet pani w aptece, ktora mi go sprzedawala potwierdzila ,że nie wie dlaczego teraz widnieje takie przeciwskazanie...Powiem jedno jeśli lekarz pozowli Ci stosować dany lek-stosuj go mimo, iż w ulotce jest jakieś przeciwskazanie. Sama natomiast nigdy bym bez konsultacji lekarskiej żadnego leku nie zastosowała.


Aphtin jest zakazany do 11 roku życia...........Kwas borny nie powinien być stosowany u małych dzieci, jest toksyczny, kumuluje się w organiźmie i może powodować uszkodzenie nerek czy układu nerwowego,jest to związane z nie do końca dobrze wykształconą barierą ochronną skóry dziecka
I rozporzadzenie Ministra Zdrowia co do tego spceyfiku
http://www.portalmed.pl/xml/prawo/me...0934s/020934s2 __________________
do 11 roku życia..........tak samo jak słynnej maści Termentiol
Skoro jest to od 11r.z to chyba są powody i w jakims celu informacja ta widnieje na ulotce
Lekarzom też nie mozna we wszystk ślepo wierzyć...
 
Ostatnia edycja:
dzięki dziewczęta:).Poczekamy do zimy może do tej pory katar jej minie.A teraz zastanawiam się czy nie odstawić małej calcjum,zaczęła mi za mocno chrypieć-wiotkość krtani-katar jest łagodniejszy ale ewidentnie widać,że zaczęła jej przeszkadzać krtań nawet przy ssaniu smoka to ją drażni-cmoka dziwnie tak jakby kumkała;-).Ach...z takim maluchem nie wiadomo co robić,no ale już dwa miesiące mamy za sobą
 
Tak masz racje Estero, slyszalam o kwasie bornym..nie wiedzialam że akurat znajduje sie w aphtinie . Tylko gdybym np nie stosowała się do zaleceń mojego gina i nie łykała leków, ktore mi zalecił nie wiadomo co by było dzis z moja ciążą...W takich sytuacjach wybiera się to lepsze zło..dziwię się ,że mam zdrowe dziecko..i że sama jeszcze chodzę... Poza tym lekarzowi też musze zaufać... bo sama się niestety nie wyleczę.
 
reklama
Lekarz przepisał mojej 11miesiecznej córce Zyrtec ale tam jest napisane ze leku nie podaje sie dzieciom poniżej 12 roku życia!!!! I teraz nie wiem czy podać jej czy sie wstrzymać. Moze macie jakieś doświadczenia z tym lekiem przy takich małych dzieciach. Słyszałam tez ze ten lek szkodzi wątrobie czy to prawda??

witam
moj synek ma obecnie 3 latak i jak roczek lekzrz przepisal mu wlasnie ZYRTEC bo czesto mial katarek i zatkany nosek i jak czytalam ulotke to tam nic takiego nie pisze!!!!moj maluch mial jedna kropelke na kilogram masy ciala na noc i nic naprawde nic sie nie dzialo wiec nie wiem skad te twoje informacje.My zawsze mielismy przepisywany ten lek w butelce z kroplomierzem i pani doktor zawsze na recepcie pisala kropelki.
 
Do góry