reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zyrtec

Oczywiscie ze sa sytuacje ze trzeba sie sluchac lekarza ale nie sadze zeby nie zastosowaniei akurat Aphtinu spowodowalo smierc dziecka jaks a inne bezpieczniejsze srodki.
Lekarze sa rozni-sa super fachowcy ale i sa tacy pozal sie Boze co wypisuja czesto cos coe nie jwst potrzebne wiec dlatego zawsze lepeij to jeszcze skonsultowac
 
reklama
Oczywiscie ze sa sytuacje ze trzeba sie sluchac lekarza ale nie sadze zeby nie zastosowaniei akurat Aphtinu spowodowalo smierc dziecka jaks a inne bezpieczniejsze srodki.
Lekarze sa rozni-sa super fachowcy ale i sa tacy pozal sie Boze co wypisuja czesto cos coe nie jwst potrzebne wiec dlatego zawsze lepeij to jeszcze skonsultowac

To fakt,że nieraz lekarze przesadzają w przepisywaniu różnych specyfików.Ale np Aphtin jest mniej szkodliwym lekiem niż antybiotyk Nystatyna-na pleśniawki,lub też inny specyfik który nawet starszym dzieciom jak się podaje to należy obserwować bardzo szczególnie czy nie ma skutków ubocznych ze strony ukł.nerwowego!
Piszesz,że zawsze lepiej wszystko skonsultować ,tylko z kim?kilka razy spotkałam się,że magister w apt.spytała mnie w jakim wieku jest dziecko,bo okazało się,że dawka antybiotyku była za duża,lub też lek silnie działający można podawać od 12r.ż. a dziecko miało 1 rok.
 
Porównując Zyrtec
1_52dff0c96122.jpg
i allertec
1_e78e83ffda41.jpg


W jednym i drugim przypadku substancja czynna to 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku. Cena Zyrtec: 11,38 Allertec 7,40 tak samo za 7 tabletek.
W jednym i drugim przypadku zakłady produkujące lek muszą spełniać wyśrubowane normy europejskie. Co wybrać, to już pozostawiam Waszej inteligencji.:tak:
 
Dokładnie, też ostatnio zmądrzałam i się przestawiłam na odpowiedniki. Mam córkę która nie dość że cierpi na alergie to jeszcze jest astmatykiem, wiec to jeszcze inna sytuacja, ale też stwierdziłam że skoro leki zawierają to samo itd. to czemu nie przejść na tańszy odpowiednik? Dawniej dawałam jej Singular i Zyrtec, ale przestawiłam się z Singularu na Monkastę więc i Zyrtec podmieniłam na Cezerę, która jest z tym dobra że jest odpowiednikiem Xyzalu, czyli takiego „lepszego” Zyrtecu no i nie wywołuje tylu skutków ubocznych dzięki temu.
 
hej dziewczyny\
mam pytanko odnośnie zyrtecu
alergolog zalecila go mojej 7 mies córeczce, przyczyna jest niby skaza białkowa. Piszę"niby" bo mała miala raz krostki w wieku chyba 8 tyg i do tej pory nic. Ostatnio zaczela robic mi coraz cześciej zielone kupki mimo iz nic nowego do jedzonka nie dostaje, na rączce wyskoczyła jej wysypka (taka tarka) co wg pani aergolog jest atopowym zapaleniem skóry.i teraz tak: od lipca miałysmy podawac po 5 kropli dwa razy na dobe, teraz zwiekszono nam do 10 kropli dwa razy na dobe. wg ulotki jest to dawka dla min. 6-cio letniego dziecka. kurcze nie wiem co robic? nie chce małej faszerowac niepotrzebnie. jedno jest pewne po zyrtecu córci znacznie poprawił sie apetyt (do tej pory była strasznym niejadkiem, teraz je normalnie-nie za duzo nie za mało no i je bez wmuszania i stawania na głowie o każdą łyżeczke).
znaczie moze dobrego alergologa w Warszawie?moze któras z was podawała długotrwale zyrtec dziecku?
 
Do góry