reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zyrtec

MadzikG.

Początkująca(y)
Dołączył(a)
3 Grudzień 2006
Postów
75
Miasto
Ostrów Wlkp
Lekarz przepisał mojej 11miesiecznej córce Zyrtec ale tam jest napisane ze leku nie podaje sie dzieciom poniżej 12 roku życia!!!! I teraz nie wiem czy podać jej czy sie wstrzymać. Moze macie jakieś doświadczenia z tym lekiem przy takich małych dzieciach. Słyszałam tez ze ten lek szkodzi wątrobie czy to prawda??
 
reklama
Chyba się pomyliłaś. JA mam Zyrtec i własnie sprawdziłąm. Nie pisze nic o tym, że nie wolno dawać ponizej 12 lat. Pewnie przeczytałąś dawkowanie. Pierwsza pozycja "dorośli i dzieci w wieku powyzej 12 lat". Potem 6-12, 2 -6 i nawet 1-2 lat. Ja mam Zyrtec 10 mg/ml. Chyba, że masz jakiś mocniejszy roztwór przez pomyłkę, ale chyba nie ma innych.
NAm przepisał pediatra jak synek miał dokładnie 12 miesięcy. Czy szkodzi, każdy lek jakos szkodzi. Na ulotkach zawsze są przerażajace działąnia niepożądane i srodki ostrożności. Z tego co wiem duzo szkrabów go bierze na alergie, katar sienny.
 
To o tym ze nie można podawac ponizej 12roku zycia przeczytalam w internecie.
Dostałam zyrtek bo moja Ola ma wieczny katar i łzawia jej strasznie oczka. Mam nadzieje ze pomoze.
 
Napewno od 12 roku a nie od 12 miesiaca?
Bo moja mala brala Zyrtec od niemowlaka i bierze az do dzis a ma 7 lat.Szczerze mowic nie mam tylko pewnosci czy dziala bo nie widze zadnej roznicy:baffled:
 
No ja w końcu zdecydowałam sie jednak podac jej ten lek. To juz drugi dzień narazie nie widze zadnej poprawy, a do tego dostała strasznej chrypki. W poniedziałek ide znowu do lekarza i chyba tez przejde sie do alergologa bo ten katar ktory dostaje doslownie co chwile potrafi trwac miesiac! juz rece mi odpadaja.
 
Zyrtec jest lekiem, którego działanie zaczyna być widoczne po jakimś czasie stosowania.
 
Zyrten zupelnie bezpiecznie można od drugiego roku życia. Pytałam lekarza. Ale nie jest powiedziane, że wcześniej zaszkodzi.
 
reklama
leki na alergie sa takimi lekami ktore maja dzialac od razu,zyrtec dziala po okolo dwóch godzina ch i ma dzialanie 24 godzinne,syn ma 10 lat zyrtec podaje mu od 6 roku zycia ,jest uczulony na pylki ,roztocza kurz ,jesli nie dziala to raczej trzeba wziac co innego a nie czekac 2 tygodnie a juz na pewno nie miesiace
 
Do góry