reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka?

Aniaanka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mozecie mi powiedziec o co chodzi? Mialam wode Zywiec Zdroj na ktorej pisze ze jest to jedyna woda polecana dla niemowlat przez Instytut Matki i Dziecka. Natomiast dzis na nowej zgrzewce tej wody widze napis ze jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci powyzej 3 rz.
I pisze inny sklad. O co chodzi? Nie moge tej wody dac 7 miesiecznemu dziecku? Ja mysllam ze Zywiec niegazowany jest zawsze taki sam, ze woda to woda.

reklama

Elencza

Rozwiązania
0
Wydaje mi się,że każda woda źródlana będzie ok...
Opinia instytutu ja osobiście się nie przejmuje - Bo trzeba za taka opinie po prostu zapłacić.. A Instytut rekomenduje wodę źródlana dla dzieci, też poniżej 12mc.
Ja bym śmiało lała!

Aniaanka

Rozwiązania
0
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Ta niby polecana dla niemowlkow ma w sumie wiecej skladnikow mineralnych. Piszac takie rekomendacje na wodzie wprowadzaja tylko niepokoj czy mozna dac ja dziecku. Sklady obu wod sa ok dla niemowlaka?

Suma skladnikow mineralnych 213,09mg/l
Wodoroweglany 121,06mg/l
Fluorki 0,07mg/l
Magnez 5,37 mg/l
Wapn 36,39 mg/l
Sod 8,29 mg/l
I na tej wodzie pisze ze jest polecana dla dzieci powyzej 3rz

Na tej polecanej dla niemowlakow pisze
Suma skladnikow minerlanych 230,00 mg/l
anion wodoroweglanowy 131,06 mg/l
anion fluorkowy 0,07 mg/l
kation magnezowy 5,62 mg/l
kation wapniowy 38,69mg/l
kation sodowy 9,15 mg/l

Ostatnia edycja:

Aniaanka

Rozwiązania
0
A czy Fluorki i anion fluorkowy , Magnez i kation magnezowy czy Wodoroweglany i anion wodoroweglanowy itp to jest to samo tylko inna nazwa?

Aguu

Rozwiązania
5
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Ta niby polecana dla niemowlkow ma w sumie wiecej skladnikow mineralnych. Piszac takie rekomendacje na wodzie wprowadzaja tylko niepokoj czy mozna dac ja dziecku. Sklady obu wod sa ok dla niemowlaka?

Suma skladnikow mineralnych 213,09mg/l
Wodoroweglany 121,06mg/l
Fluorki 0,07mg/l
Magnez 5,37 mg/l
Wapn 36,39 mg/l
Sod 8,29 mg/l
I na tej wodzie pisze ze jest polecana dla dzieci powyzej 3rz

Na tej polecanej dla niemowlakow pisze
Suma skladnikow minerlanych 230,00 mg/l
anion wodoroweglanowy 131,06 mg/l
anion fluorkowy 0,07 mg/l
kation magnezowy 5,62 mg/l
kation wapniowy 38,69mg/l
kation sodowy 9,15 mg/l
Możesz ją podawać.

Elencza

Rozwiązania
0
Nie do konca- bo wodoroweglany skladaja się z anionow wodoroweglanowych i kationow metali- więc są To "rozbite" związki chemiczne.. Na logikę będą zdrowsze od całych wiązań, ale chemikiem nie jestem

reklama

lidia.aaa1

Rozwiązania
0
Myślałam, że Żywiec Zdrój to woda mineralna, nie źródlana.
A co powiecie o tym składzie?
IMG_20200527_045841.jpg
IMG_20200527_045923.jpg

reklama
Do góry