reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka?

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Mozecie mi powiedziec o co chodzi? Mialam wode Zywiec Zdroj na ktorej pisze ze jest to jedyna woda polecana dla niemowlat przez Instytut Matki i Dziecka. Natomiast dzis na nowej zgrzewce tej wody widze napis ze jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci powyzej 3 rz.
I pisze inny sklad. O co chodzi? Nie moge tej wody dac 7 miesiecznemu dziecku? Ja mysllam ze Zywiec niegazowany jest zawsze taki sam, ze woda to woda.
 
reklama
Rozwiązanie
Nigdy się na tym zbyt nie rozwodziłam. Podawalam Primavere, żywca. Kiedy była inna zrodlana też nad tym nie myślałam.
Przegotowana była przez parę miesięcy później już tylko podgrzewana.
Wydaje mi się,że każda woda źródlana będzie ok...
Opinia instytutu ja osobiście się nie przejmuje - Bo trzeba za taka opinie po prostu zapłacić.. A Instytut rekomenduje wodę źródlana dla dzieci, też poniżej 12mc.
Ja bym śmiało lała!
 
Nie patrz na polecenia IMID.
Patrz na zawartość.

Więcej tu Link do: Woda w żywieniu dziecka. Wszystko, co musisz wiedzieć o wodzie, napojach i nawodnieniu dziecka - Zuzanna Antecka - blog o pozytywnym żywieniu dzieci
Screenshot_2020-05-26-23-09-33-365_com.android.chrome.jpg
 
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Ta niby polecana dla niemowlkow ma w sumie wiecej skladnikow mineralnych. Piszac takie rekomendacje na wodzie wprowadzaja tylko niepokoj czy mozna dac ja dziecku. Sklady obu wod sa ok dla niemowlaka?


Suma skladnikow mineralnych 213,09mg/l
Wodoroweglany 121,06mg/l
Fluorki 0,07mg/l
Magnez 5,37 mg/l
Wapn 36,39 mg/l
Sod 8,29 mg/l
I na tej wodzie pisze ze jest polecana dla dzieci powyzej 3rz

Na tej polecanej dla niemowlakow pisze
Suma skladnikow minerlanych 230,00 mg/l
anion wodoroweglanowy 131,06 mg/l
anion fluorkowy 0,07 mg/l
kation magnezowy 5,62 mg/l
kation wapniowy 38,69mg/l
kation sodowy 9,15 mg/l
 
Ostatnia edycja:
A czy Fluorki i anion fluorkowy , Magnez i kation magnezowy czy Wodoroweglany i anion wodoroweglanowy itp to jest to samo tylko inna nazwa?
 
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Ta niby polecana dla niemowlkow ma w sumie wiecej skladnikow mineralnych. Piszac takie rekomendacje na wodzie wprowadzaja tylko niepokoj czy mozna dac ja dziecku. Sklady obu wod sa ok dla niemowlaka?


Suma skladnikow mineralnych 213,09mg/l
Wodoroweglany 121,06mg/l
Fluorki 0,07mg/l
Magnez 5,37 mg/l
Wapn 36,39 mg/l
Sod 8,29 mg/l
I na tej wodzie pisze ze jest polecana dla dzieci powyzej 3rz

Na tej polecanej dla niemowlakow pisze
Suma skladnikow minerlanych 230,00 mg/l
anion wodoroweglanowy 131,06 mg/l
anion fluorkowy 0,07 mg/l
kation magnezowy 5,62 mg/l
kation wapniowy 38,69mg/l
kation sodowy 9,15 mg/l
Możesz ją podawać.
 
Nie do konca- bo wodoroweglany skladaja się z anionow wodoroweglanowych i kationow metali- więc są To "rozbite" związki chemiczne.. Na logikę będą zdrowsze od całych wiązań, ale chemikiem nie jestem
 
reklama
reklama
Do góry