reklama

Żywienie 3-latka

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez Serduszko1, 15 Kwiecień 2010.

1. Serduszko1

Serduszko1 Fanka BB :)

Kobietki napiszcie mi prosze czy Wasze dzieci też nie jedzą prawie w ogole mięsa???? Moj jak widzi mięso to mówi tylko błłłeeee i za nic nie chce mi go jeść.... Poradźcie coś :/

2. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Moja do tej pory lubiła mięso a najbardziej gotowane uwielbiała też schabowy ale od okolo 2 m nie chce jeśc go w ogóle.Natomiast lubi wędliny a najbardziej z indyka,uwielbia też jajka w każdej postaci myślę że to jej wystarczy i w diecie nie zabraknie jej żelaza.Myślę że Twoja córeczka jak nie chce jeść mięsa to nie musi warto natomiast uzupełniać żelazo innymi produktami które lubi.

3. reklama
  4. Serduszko1

Serduszko1 Fanka BB :)

Anek M ja mam synów :-)
    Moj tez uwielbia wędliny a jajka to by mogł jeść bez przerwy.... no i czasami parówki drobiowe mi zje

5. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Ja mojej córce daję tez parówki drobiowe, ale nie za często, tak max ze 2 razy w tygodniu. Jajka tez ja chętnie, a z mięsa kotlety drobiowe, wieprzowe są dla niej jakby za twarde, pomemla i wypluje, więc jej raczej nie daję.
    Spróbuj dawać mięsko w małych porcjach, takich, których nie trzeba odgryzać, no i może z jakimś fajnym sosem, to mu się spodoba i zje. A może nawet dodaj keczupu dla dzieci, jest bez konserwantów, w małych ilościach nie powinien szkodzić.

6. k8sad

k8sad Fanka BB :)

Mój Maciek z mięsa to tylko parówki. Daje mu te odtłuszczane. NIestety zdaje sobie sprawę, że parówka to nie jest nic dobrego i wymyślam różne cuda. A to pulpeciki w jakimś sosie, soczysty kurczaczek. Ogólnie jest tak, że jak mięso jest twarde to nawet nie weźmie do buzi. A jak już się zdecyduje to traktuje je jak gumę do żucia i wypluwa. Mięso zastępuje wiec różnymi innymi produktami: szpinak, brokuły, ryba itp. Wszystko aby jadł bo ogólnie to z niego niejadek.

7. sma85&06

sma85&06 Fanka BB :)

spagetti to też dobry pomysl. w niektórych mięsnych sklepach
    można poprosic o zmielenie np filetow z kurczaka

8. k8sad

k8sad Fanka BB :)

dla mojego syna spagetti jest za ostre- nie lubi takich rzeczy.

9. sma85&06

sma85&06 Fanka BB :)

ja do spagetti dajeduzo startej marchwi i troche papryki czerwonej (papryki malaraczej nie je), ale marchew nadaje raczej slodki smak. i nie smaze a gotuje. jak mam to dodaje tez dynie w kostke pokrojoną. i przecieru pomidowowego tez malo, tyle zeby bylo do smaku.
    jula bardzo lubila kotlety a ostatnio nie chce ich jesc, wiec tez wymyslam:)

10. reklama

Poleć forum