reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie 7-miesięczniaka

KasiaiAlex

Mama Alexa 01.04.2010
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2010
Postów
456
Miasto
Iława, Poland
Witam serdecznie.
Mój synek niedługo skończy 7 m-cy. Mam pewne wątpliwości co do jego żywienia.
Nasz schemat wygląda tak:
9.00-210 ml mleka modyfikowanego
12.00-kaszka ryżowa z mlekiem ok. 150ml
16.00- obiadek ze słoiczka lub gotowany przeze mnie, ok 150ml
19.00-owoce
22.00-210ml mleka

Nie wiem, czy takie żywienie jest dobre? Czy maluch je za dużo? Za mało? Bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam.
 
reklama
Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt karmionych sztucznie dziecko w tym wieku powinno jeść 3 porcje mleka modyfikowanego, dodałabym jeszcze jedna porcję i zmieniła czas posiłków:
9.00-210 ml mleka modyfikowanego
12.00-kaszka ryżowa z mlekiem ok. 150ml lub mleko
15.00- obiadek ze słoiczka lub gotowany przeze mnie, ok 150ml
17.00-mleko lub kaszkę mleczną
19.00-owoce
22.00-210ml mleka
Powinna już Pani rozpocząć ekspozycję na gluten.
 
przepraszam ze wtrace ale nie rozumiem... pisze pani ze dziecko w tym wieku powinno jesc 3 porcje mm a nastepnie sugeruje podawanie 4 porcji mm? pytam gdyz mam syna w podobnym wieku i udalo nam sie podawac mu 3 porcje mm, poza tym obiad i deserek-owoce, to jak powinno byc?
 
Faktycznie może moje wypowiedź jest nieprecyzyjna. Dziecko 7 miesięczne powinno jeść 3x mleko modyfikowane i 1 raz kaszkę na mleku modyfikowany. Można czasami zamieniać jedną porcję mleka na jeszcze jedną porcję kaszki w zależności od apetytu dziecka.
 
dziekuje za sprecyzowanie, czyli jednak u nas jest nie tak bo wyglada to:

7.30 kaszka na mleku 150 na gesto bobovita owsianka, manna itp.
11.30 obiadek sloiczek albo moj jakies 200ml
14.30 mm 180
17.00 owoce sloiczek albo swieze
19.00 kaszka na mleku 210 to w butli, zazwyczaj zdrowy brzuszek nestle tez pszenna albo mieszana

czy jesli miedzy kaszka ranna a obiadkiem podam jogurcik to bedzie wystarczajace?? nie wiem kiedy mialabym podawac jeszcze 4 porcje mm, a tak sie cieszylam ze udalo nam sie wyeliminowac karmienie nocne, do niedawna ok 4-5 rano pil jeszcze cala butle 180mm

bylam u pediatry ona stwierdzila ze jest ok teraz :(

dodam ze maly wazy prawie 10 kg:tak:
 
Ostatnia edycja:
Dziecko w tym wieku potrzebuje ok. 500 mg wapnia proszę sprawdzić ile wapnia dostarcza jedna porcja przygotowanego przez Panią mleka oraz kaszki będzie mieć Pani jasność czy jest to wystarczająca ilość. Zalecenia podają takie ilości mleka i produktów mlecznych które pokryją zapotrzebowanie dziecka, jednak skład produktów jest różny dlatego najlepiej sprawdzić ile faktycznie wapnia znajduje się w produkcie.Proszę tez pamiętać że zalecenia są tylko wskazówką jeśli Pani dziecko dobrze przybiera na wadze nie jest głodne to nie ma potrzeby na siłę wprowadzać dodatkowych posiłków, tylko po to żeby było tyle ile w zaleceniach:-)
 
reklama
Do góry