reklama

Żywienie 7-miesięczniaka

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez KasiaiAlex, 19 Październik 2010.

1. KasiaiAlex

KasiaiAlex Mama Alexa 01.04.2010

Witam serdecznie.
    Mój synek niedługo skończy 7 m-cy. Mam pewne wątpliwości co do jego żywienia.
    Nasz schemat wygląda tak:
    9.00-210 ml mleka modyfikowanego
    12.00-kaszka ryżowa z mlekiem ok. 150ml
    16.00- obiadek ze słoiczka lub gotowany przeze mnie, ok 150ml
    19.00-owoce
    22.00-210ml mleka

Nie wiem, czy takie żywienie jest dobre? Czy maluch je za dużo? Za mało? Bardzo proszę o radę.
    Pozdrawiam.

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt karmionych sztucznie dziecko w tym wieku powinno jeść 3 porcje mleka modyfikowanego, dodałabym jeszcze jedna porcję i zmieniła czas posiłków:
    9.00-210 ml mleka modyfikowanego
    12.00-kaszka ryżowa z mlekiem ok. 150ml lub mleko
    15.00- obiadek ze słoiczka lub gotowany przeze mnie, ok 150ml
    17.00-mleko lub kaszkę mleczną
    19.00-owoce
    22.00-210ml mleka
    Powinna już Pani rozpocząć ekspozycję na gluten.

3. reklama
  4. k_aralajna

k_aralajna Fanka BB :)

przepraszam ze wtrace ale nie rozumiem... pisze pani ze dziecko w tym wieku powinno jesc 3 porcje mm a nastepnie sugeruje podawanie 4 porcji mm? pytam gdyz mam syna w podobnym wieku i udalo nam sie podawac mu 3 porcje mm, poza tym obiad i deserek-owoce, to jak powinno byc?

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Faktycznie może moje wypowiedź jest nieprecyzyjna. Dziecko 7 miesięczne powinno jeść 3x mleko modyfikowane i 1 raz kaszkę na mleku modyfikowany. Można czasami zamieniać jedną porcję mleka na jeszcze jedną porcję kaszki w zależności od apetytu dziecka.

6. k_aralajna

dziekuje za sprecyzowanie, czyli jednak u nas jest nie tak bo wyglada to:

7.30 kaszka na mleku 150 na gesto bobovita owsianka, manna itp.
    11.30 obiadek sloiczek albo moj jakies 200ml
    14.30 mm 180
    17.00 owoce sloiczek albo swieze
    19.00 kaszka na mleku 210 to w butli, zazwyczaj zdrowy brzuszek nestle tez pszenna albo mieszana

czy jesli miedzy kaszka ranna a obiadkiem podam jogurcik to bedzie wystarczajace?? nie wiem kiedy mialabym podawac jeszcze 4 porcje mm, a tak sie cieszylam ze udalo nam sie wyeliminowac karmienie nocne, do niedawna ok 4-5 rano pil jeszcze cala butle 180mm

bylam u pediatry ona stwierdzila ze jest ok teraz :(

dodam ze maly wazy prawie 10 kg:tak:

Ostatnia edycja: 10 Listopad 2010
  7. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Dziecko w tym wieku potrzebuje ok. 500 mg wapnia proszę sprawdzić ile wapnia dostarcza jedna porcja przygotowanego przez Panią mleka oraz kaszki będzie mieć Pani jasność czy jest to wystarczająca ilość. Zalecenia podają takie ilości mleka i produktów mlecznych które pokryją zapotrzebowanie dziecka, jednak skład produktów jest różny dlatego najlepiej sprawdzić ile faktycznie wapnia znajduje się w produkcie.Proszę tez pamiętać że zalecenia są tylko wskazówką jeśli Pani dziecko dobrze przybiera na wadze nie jest głodne to nie ma potrzeby na siłę wprowadzać dodatkowych posiłków, tylko po to żeby było tyle ile w zaleceniach:-)

8. k_aralajna

dziekuje bardzo, wyglada na to ze sie miescimy w normie, ciesze sie bo ten plan nam bardzo odpowiada:tak:

Poleć forum