reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żywienie 8 miesiecznego niemowlaka- pomocy!

Dołączył(a)
13 Sierpień 2012
Postów
5
Dziewczyny proszę o radę!
Jestem mama 8 miesiecznego synka i nie wiem czy dobrze go karmie:
8.00- kaszka
12.00- przecier jarzynowy
15.00 przecier jarzynowy
18.00 mus owocowy, czasem kaszka.
przed snem piers i w nocy tez.Czasem w ciagu dnia tez popije.
Maly sie bardzo czesto budzi w nocy na karmienie i nie wiem co z tym zrobic. Podawanie mu kaszki przed snem nie pomoglo.
Macie jakies sposoby?Bo juz nie daje rade z braku snu.
Myslalam o podawaniu wody, ale nie moge go nauczyc pic z kubeczke, z butli nie chce.
Nie wiem co robie zle:/
Budzi sie tylko by possac, troche traktuje jak smoczek (bo smoczek przestal tolerowac)
Bardzo was prosze o rade.
 
reklama
2 razy dziennie przecier jarzynowy to nie tak jakbys dwa obiady mu dała? Miesko dodajesz, rybkę, makaron, ryz?? Na kolacje raczej kaszka, przecierem owocowym raczej nie poje sobie. A co do jedzenia w nocy, tu dzieci bywają rózne. Moj 15 mies, syn dopiero od dwóch tygodni nocki cale przesypia, wczesniej raz sie budzil na piers. A w mometach gdzie zęby idą to budzil sie non stop... \
Ja do tego jadlospisu jeszcze jakis jogurt dla dziecka dołożyła.
 
Maly sie bardzo czesto budzi w nocy na karmienie i nie wiem co z tym zrobic. Podawanie mu kaszki przed snem nie pomoglo.
Macie jakies sposoby?Bo juz nie daje rade z braku snu.
Myslalam o podawaniu wody, ale nie moge go nauczyc pic z kubeczke, z butli nie chce.
Nie wiem co robie zle:/
Budzi sie tylko by possac, troche traktuje jak smoczek (bo smoczek przestal tolerowac)
Bardzo was prosze o rade.

Zmartwię Cię. Pobudki dzieci w nocy nie wynikają jedynie z głodu, z moich obserwacji wynika, że nawet rzadko w tym wieku z niego wynikają :) Powodzenia! Temat wałkowany miliony razy, poszukaj 'szukajem', na pewno sporo Ci podpowie :)
 
mama alka, jak już chcesz podawać dzieciaczkowi dwa razy obiadek, to daj najpierw zupkę, a później drugie danie. Częste podawanie dzieciakowi tego samego zbrzydnie mu.

Widzę, że odstawiłaś mleko synkowi w ciągu dnia. Ja mam córeczkę, która ma ponad 7 miesięcy i karmię ją tak:
7:00/8:00 - cycek.
W międzyczasie chrupki kukurydziane/biszkopty.
10:00/11:00- cycek i drzemka (30 - 60 minut).
13:00/13:30 - obiadek (sama gotuje).
15:00/15:30 - cycek i drzemka (30 - 60 minut).
17:00 - deserek.
19:00 - kąpiel
19:30 - kaszka z bobovity na noc.
20:00/20:30 - przytulenie do cycka i spanie.
Noc - budzi się na cycka 2/3 razy.

mama alka, a nie lepiej zostawić dzieciaczkowi karmienie piersią w ciągu dnia? Maluszek potrzebuje tego. Chociaż tak do 10 miesiąca.
 
Czescl. Jestem tu nowa ale temat jest mi niestety znany... Chociaz corka skonczyla teraz 13miesiecy to do niedawna mialam ten sam problem. W sumie ten problem zaczal sie juz kiedy moja Amelka skonczyla 2m-ce. Pila z cyca i sobie zasypiala po odlozeniu po 15 minutach wstawala i w ryk i tak cala noc. Probowalam dac butelke ale bez skutku. W koncu zaczelam duzo czytac na temat rozumku takiego czlowieczka i wniosek byl jeden. Dopoki bedzie czula cyca w poblizu doputy bedzie go sie domagac. Z ciezkim sercem wiec zakupilam dwa rodzaje butelek (tansza i drozsza) heja z dzieckiem, mlekiem i butelkami do mamy i proba. Bylam w szoku jak moja corka zalapala bez wiekszych oporow picie. Przez kilka dni na jedna butelke przychodzilam do mamy a reszte karmilam piersia. Az przyszedl ten piekny dzien kiedy moja cora na snie zjadla niemal pelna butelke w moich rekach i przespala dobry kawalek nocy. Wtedy juz nie mialam watpliwosci ze robie dobrze.
 
ja mojego karmię zazwyczaj tak: 8-kaszka/kleik, 11-owoce/jogurt, 14-obiadek, 17-budyń lub jeśli rano jadł jogurt to jakiś przecier owocowy lub pierś, 20-kaszka zamiennie z kleikiem, w nocy 1-2 razy pierś
 
Ja dwa tygodnie temu przestałam karmić piersią, niestety córa zaczęła odrzucać cyca pociągnęła pare razy, zaczynała płakać i wypluwać cyca, chociaż mleka miałam dużo, odciąganego też nie chciała także nie wiem co jej nie pasowało. Z bólem serca ale podjęłam decyzje że odstawiamy cyca. Teraz nasz jadłospis wygląda następująco:
kolo godzinki 6:00 mleko modyfikowane z odrobinką kleiku ryżowego, dam za dużo to wogóle nie wypije ( bardzo jest wybredna )
między 8 a 9 deserek (tylko o tej porze zje bo porannym mlekiem za bardzo sie nie naje wiec jest głodna)
11-12 obiadek ( gotowany przeze mnie, czasem jednak słoiczek z rybką badź czerwonym mięsem bo sama gotuje tylko z mięskiem drobiowym)
w między czasie przekąska w postaci chrupek kukurydzianych
15-16 kaszka owocowa
19-20 mleko mm 230-240ml z odrobiną kleiku
no i tak przesypia całą noc
 
reklama
1. Moja pediatra w takiej sytuacji powiedziałaby, że to z głodu. Faktycznie, tak mieliśmy, ale nieco wcześniej- 6/7 miesiąc. Po wprowadzeniu obiadu i kaszy na noc, problem zniknął. Kolację podaję w ten sposób, że pół godziny przed kąpielą dostaje ją na wodzie, następnie po kąpieli, przebraniu w piżamkę, i tym całym wieczornym rytuale, dostaje cyca do popicia i po tym kładziemy się do spania. Śpi ładnie, budzi się raz, nad ranem, dostaje znowu cyca (podejrzewam, że dałoby się bez niego obejść, ale mu daję żeby się napił, skoro i tak nie śpię :) )
2. A jeżeli go nakarmisz i dalej będzie się budził, to może chce mu się pić, albo jest mu gorąco, albo ma taki nawyk...
 
Do góry