reklama

żywienie 8 miesiecznego niemowlaka- pomocy!

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez mama alka, 11 Marzec 2013.

1. mama alka

mama alka Początkująca w BB

Dziewczyny proszę o radę!
    Jestem mama 8 miesiecznego synka i nie wiem czy dobrze go karmie:
    8.00- kaszka
    12.00- przecier jarzynowy
    15.00 przecier jarzynowy
    18.00 mus owocowy, czasem kaszka.
    przed snem piers i w nocy tez.Czasem w ciagu dnia tez popije.
    Maly sie bardzo czesto budzi w nocy na karmienie i nie wiem co z tym zrobic. Podawanie mu kaszki przed snem nie pomoglo.
    Macie jakies sposoby?Bo juz nie daje rade z braku snu.
    Myslalam o podawaniu wody, ale nie moge go nauczyc pic z kubeczke, z butli nie chce.
    Nie wiem co robie zle:/
    Budzi sie tylko by possac, troche traktuje jak smoczek (bo smoczek przestal tolerowac)
    Bardzo was prosze o rade.

2. Sosnowiczanka

Sosnowiczanka Mamusia Alanka :)

2 razy dziennie przecier jarzynowy to nie tak jakbys dwa obiady mu dała? Miesko dodajesz, rybkę, makaron, ryz?? Na kolacje raczej kaszka, przecierem owocowym raczej nie poje sobie. A co do jedzenia w nocy, tu dzieci bywają rózne. Moj 15 mies, syn dopiero od dwóch tygodni nocki cale przesypia, wczesniej raz sie budzil na piers. A w mometach gdzie zęby idą to budzil sie non stop... \
    Ja do tego jadlospisu jeszcze jakis jogurt dla dziecka dołożyła.

3. reklama
  4. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Zmartwię Cię. Pobudki dzieci w nocy nie wynikają jedynie z głodu, z moich obserwacji wynika, że nawet rzadko w tym wieku z niego wynikają :) Powodzenia! Temat wałkowany miliony razy, poszukaj 'szukajem', na pewno sporo Ci podpowie :)

5. Malusiolka

Malusiolka Potrójna mamusia :D

mama alka, jak już chcesz podawać dzieciaczkowi dwa razy obiadek, to daj najpierw zupkę, a później drugie danie. Częste podawanie dzieciakowi tego samego zbrzydnie mu.

Widzę, że odstawiłaś mleko synkowi w ciągu dnia. Ja mam córeczkę, która ma ponad 7 miesięcy i karmię ją tak:
    7:00/8:00 - cycek.
    W międzyczasie chrupki kukurydziane/biszkopty.
    10:00/11:00- cycek i drzemka (30 - 60 minut).
    13:00/13:30 - obiadek (sama gotuje).
    15:00/15:30 - cycek i drzemka (30 - 60 minut).
    17:00 - deserek.
    19:00 - kąpiel
    19:30 - kaszka z bobovity na noc.
    20:00/20:30 - przytulenie do cycka i spanie.
    Noc - budzi się na cycka 2/3 razy.

mama alka, a nie lepiej zostawić dzieciaczkowi karmienie piersią w ciągu dnia? Maluszek potrzebuje tego. Chociaż tak do 10 miesiąca.

6. Luca87

Luca87 Początkująca w BB

Czescl. Jestem tu nowa ale temat jest mi niestety znany... Chociaz corka skonczyla teraz 13miesiecy to do niedawna mialam ten sam problem. W sumie ten problem zaczal sie juz kiedy moja Amelka skonczyla 2m-ce. Pila z cyca i sobie zasypiala po odlozeniu po 15 minutach wstawala i w ryk i tak cala noc. Probowalam dac butelke ale bez skutku. W koncu zaczelam duzo czytac na temat rozumku takiego czlowieczka i wniosek byl jeden. Dopoki bedzie czula cyca w poblizu doputy bedzie go sie domagac. Z ciezkim sercem wiec zakupilam dwa rodzaje butelek (tansza i drozsza) heja z dzieckiem, mlekiem i butelkami do mamy i proba. Bylam w szoku jak moja corka zalapala bez wiekszych oporow picie. Przez kilka dni na jedna butelke przychodzilam do mamy a reszte karmilam piersia. Az przyszedl ten piekny dzien kiedy moja cora na snie zjadla niemal pelna butelke w moich rekach i przespala dobry kawalek nocy. Wtedy juz nie mialam watpliwosci ze robie dobrze.

7. Oczekujac

Oczekujac Zaciekawiona BB

Cześć dziewczyny.

Zapraszam Was na bezpłatne spotkanie z lekarzem i z psychologiem 4 kwietnia br. w Warszawie.

Temat warsztatów to Programowanie żywieniowe

Na temat żywienia dzieci mówić będą:

• Prof. dr hab. n. med. Piotr Socha - Programowanie żywieniowe z punktu widzenia lekarza
    • dr Aleksandra Piotrowska - Programowanie żywieniowe z punktu widzenia psychologa

Każdy chętny może dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/298954813568844/

Ktoś nie ma czasu na czwartkowe spotkanie? Będziemy o wszystkim informować Was na bieżąco na FB

Do zobaczenia w Warszawie!!!

8. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

ja mojego karmię zazwyczaj tak: 8-kaszka/kleik, 11-owoce/jogurt, 14-obiadek, 17-budyń lub jeśli rano jadł jogurt to jakiś przecier owocowy lub pierś, 20-kaszka zamiennie z kleikiem, w nocy 1-2 razy pierś

9. zania

zania Zaciekawiona BB

Ja dwa tygodnie temu przestałam karmić piersią, niestety córa zaczęła odrzucać cyca pociągnęła pare razy, zaczynała płakać i wypluwać cyca, chociaż mleka miałam dużo, odciąganego też nie chciała także nie wiem co jej nie pasowało. Z bólem serca ale podjęłam decyzje że odstawiamy cyca. Teraz nasz jadłospis wygląda następująco:
    kolo godzinki 6:00 mleko modyfikowane z odrobinką kleiku ryżowego, dam za dużo to wogóle nie wypije ( bardzo jest wybredna )
    między 8 a 9 deserek (tylko o tej porze zje bo porannym mlekiem za bardzo sie nie naje wiec jest głodna)
    11-12 obiadek ( gotowany przeze mnie, czasem jednak słoiczek z rybką badź czerwonym mięsem bo sama gotuje tylko z mięskiem drobiowym)
    w między czasie przekąska w postaci chrupek kukurydzianych
    15-16 kaszka owocowa
    19-20 mleko mm 230-240ml z odrobiną kleiku
    no i tak przesypia całą noc

10. reklama
  11. mama_Babla

mama_Babla Zaangażowana w BB

1. Moja pediatra w takiej sytuacji powiedziałaby, że to z głodu. Faktycznie, tak mieliśmy, ale nieco wcześniej- 6/7 miesiąc. Po wprowadzeniu obiadu i kaszy na noc, problem zniknął. Kolację podaję w ten sposób, że pół godziny przed kąpielą dostaje ją na wodzie, następnie po kąpieli, przebraniu w piżamkę, i tym całym wieczornym rytuale, dostaje cyca do popicia i po tym kładziemy się do spania. Śpi ładnie, budzi się raz, nad ranem, dostaje znowu cyca (podejrzewam, że dałoby się bez niego obejść, ale mu daję żeby się napił, skoro i tak nie śpię :) )
    2. A jeżeli go nakarmisz i dalej będzie się budził, to może chce mu się pić, albo jest mu gorąco, albo ma taki nawyk...

Poleć forum