reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie Bliźniaków/Trojaków od cycusia, przez butelkę do "dorosłego" jedzenia

Mnie ten gluten też jakoś męczy. kupiłam własnie Bobovity i podawałam. Jak Julce wyskoczyło na piersi cosik to przestałam ale wydaje mi sie że to albo po marchewce albo po jabłku bo teraz nie podaję i zniknęło. Zaczniemy od nowa. Czytalam ,że gluten trzeba podawac pelne dwa miesięce żeby potem można z czystym sumieniem podawac juz produkty go zawierające.

Moim Dziewczynom się znowu poprzestawialy godziny karmienia. Coraz wcześniej sa zmęczone - jak się nie śpi w dzień to tak jest - i juz koło 19.30 domagają się w sposób dosyc donośny kolacji. Jeżeli chodzi o zagęszczanie to ja do każdego mleczka dodaje 2-3 łyżeczki kleiku ryżowego, natomiast na śniadanie i kolacje właśnie kaszkę (teraz bananowa) ale nie zauważyłam różnicy w podawaniu kleiku i kaszy na noc. Efekt przesypiania jest ten sam. Czyli od ok. 20 do 2-3 w nocy śpią. zaczęly za to coraz wcześniej wstawać. kiedyś do 9 dosypialy a teraz mnie budza już po 6.

Ja na obiadek ostatnio im robię kleik ryżowy z owocami - zajadają się strasznie. Wolą owoce niż warzywa.
 
reklama
YENEFER ja sobie kładłam dziewczyny do leżaczków, ustawiałam je bardziej w pozycji półsiedzącej i karmiłam z jednej miseczki jedną łyzeczką. Raz Wiki, raz Gabi. I w zasadzie jak jedzą coś rzadszego to nadal tak robie tyle że siedzą w krzesełkach. Nie wyobrażam sobie biegania za dziećmi z jedzeniem po całej chacie... masakra jak dla mnie...
GEMINI podziwiam cie za takie bieganie... wrrr :)
 
Justyś no miałam taką masakrę przez ostatni tydzień, normalnie wpadały w szał na tych krzesełkach... Dzisiaj było normalnie, może miały jakąś fazę antykrzesełkową, zobaczymy, co będzie jutro...:-D
 
GEMINI na pocieszenie powiem ci, że u mie też sa fazy! Czasem sa antynocnikowe i nie siadają przez cały dzien na nocnik, czasem sa antyjedzeniowe i jedzą TYLKO maliny i borówki amerykańskie... i piją wode.. Czasem ręce opadają.
A myslałam, że Ty tak ciągle biegasz za Gwiazdami z jedzeniem... Bo wtedy bym ci współczuła maksymalnie:) :*
 
Ale mnie rozbawiłaś tymi borówkami :-) To się nazywa aksamitne podniebienie :-):-):-) Dzisiaj znów usadziłam w krzesełkach, więc można powiedzieć, że szafa gra... Oby tak dalej.
 
a co dziewczyny poradzicie na to , ze jedna moja gwiazda nie ruszy ani zupki ani zadnego deserku? zaden sloik jaki by nie byl nie podejdzie. czy to sama marchewka czy z jablkiem, czy zupka jarzynowa albo na cielecinie, nic kompletnie nic. zero jabluszka z bananem brzoskwinia czy czyms innym. po prostu pluje z podwojna iloscia sliny zeby wszystko z ust wyplukac. juz nawet pediatra powiedziala, zebym ta zupe stopniowo w mleku rozpuszczala i podawala. nie ma szans ani lyzeczka, ani smoczek, ani rozcienczone z mlekiem, ani z woda. juz nie mam sil bo lekarz w kolko powtarza , ze musi jesc tez cos innego oprocz mleka. a ona jak widzi butle z bialym plynem to az sie trzesie. do tego powiem, ze dzis dostala pierwszy raz kaszke smakowa bo wczesniej byl tylko kleik i jadla az jej sie uszy trzesly. nie wiem juz co mam robic. jutro bedzie zupa recznie gotowana nie sloik moze to nam podejdzie;(
 
reklama
witajcie
my jemy już ciut więcej
wiec kleik nie przeszedł dostawały szału jak przy kolkach pediatra doradziła zwykłą kaszę, tak zostało teraz wcinają waniliową, raz dziennie na śniadanie butla 210ml. marchewka cóż mała zachwycona zjadłaby ile wlezie, mały je, ale bez entuzjamu, w tym tygodniu dojdzie jabłko,po mału do przodu
moje jedzą tak, wprowadzone produkty czasowo według zaleceń pediatry choć moja teściowa uważa,że za mało nowości:

7.00-210ml kaszy waniiliowej na wodzie(bo ma w sobie mleko)
10-11 różnie 180-210ml mleka mod.
13-14 marchewka-obiadek
15-16 mleko 180-210ml
koło 21 mleko jak wyżej
2-3 mleko jak wyżej
 
Do góry