reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

mój Jaś tez od dawna nie jje mleka modyfikowanego; kiedyś dawaliśmy mu na śpiocha, ale wyjadał trochę, otem odstawiłam te mleko a zaczęłam dawać mu kaszki, ale skończyło sie tak samo - z czasem w ogóle nie otwierał buzi do jedzenia i cała butla szła do wylania. potem już siłą rzeczy zrezygnowałam z kaszek i mleka modyfikowanego i od ponad roku Jaś jje normalne śniadania. nie jest to proste, bo uwierzcieże takie śniadania moga trwać i trwać (=kache z eguły szybko wypijał...). acha, dodam, że łyżeczką nigdy kaszek nie chciał jeść, nie wiem czemu, inne posiłki nie sprawiały mu problemu...
staram się dawać mu dość mleka, chętnie pije mleczko krowie, kakao, jje serki topione, żółty, danio i fantazję. danonków nie kupuję bo sama musze je jeść :/
 
reklama
Witam serdecznie, ja mam 15 miesieczna coreczke i jest bardzo wybredna jesli chodzi o jedzenie, je tylko to na co ma ochote, szukam nowych pomyslow aby ja zachecic do jedzenia zdrowych rzecy. Jesli moglabym prosic o przykladowe przepisybylabym wdzieczna moj mail : akoryciorz@googlemail.com z gory serdecznie dziekuje, pozdrawiam :happy:
 
Moj synek w grudniu latka skonczy-lubi praktycznie wszystko.
Mleka modyfikowanego nie pije od 2 miesiecy-je sery biale, zolte, jogurty.Krwoeigo mu nie daje i nie dam dlugo.
Pije mlkeo ryzowe i an tym doatje platki, kasze manne, budyn........
 
hej.moj Oli 2 latka skonczyl w kwietniu...do 7 miesiaca byl na piersi,potem mleko modyfikowane,pije dwa razy dziennie z kleikiem ryzowym rano jak sie obudzi i wieczorem przed spaniem,a na sniadanko drugie pije kakao na mleku krowim,nic mu nie jest....oprcz tego je normalne posilki,miesko,rybke,jajko,sery,jogurty,ryz,makarony itd.
 
Witam Was wszystkie. Ja z moja córcią mam ten problem, że ona najchętniej by piła samo mleczko, jadła kaszki, jogurty, serki typu Dananki, Danio, budyń Paula itp mleczne rzeczy i jadła suchy chlebek lub bułeczki. Niestety nie chce jeść obiadków, czasem zje zupke, czasem troszkę ziemniaczków. Nie jada surowych warzyw, czasem gotowane ale rzadko. Z owoców je tylko tarte jabłuszko no i w sezonie truskawki. Próbowałam dawać jej podgotowaną marchewkę, żeby sama jadła, kawałki jabłka, gruszki ale nic z tego. Nie chciała nawet spróbować, a jak już spróbowała to zaraz wypluwała. Latem jadła trochę owoców sezonowych typu truskawki, maliny, porzeczki, agrest, aronię ale wszystkie (poza truskawkami) musiały być prosto z krzaczka. Rozwija się prawidłowo, wagę i wzrost ma w normie ale boję się, że może mieć za mało witamin. Dostaje wibovit, no ale wiadomo, że najlepsze są witaminy z pożywienia. Sama już nie wiem jak mam ja przekonać do jedzenia czegoś innego niż mleko. Może któraś z Was mi cos poradzi. Będę wdzięczna. Pozdrawiam.
 
Moja córcia nie je kaszek , nawet jak poleje je soczkiem np. malinowym nie tknie.Zaczyna pluć i na tym jedzenie się kończy. Próbowałam jej dać mleko przez sen ale nie da się oszukać,za każdym razem butla idzie do wylania.Sylwia ma rok i 5 miesięcy a już od dawna nie je tego typu posiłków. Staram się jej dawać za to np. jogurciki , czasami zje troszkę białego serka ale czy to wystarczy?Zapomniałam dodać,że raz na jakiś czas napije się kakao ale też w małych ilościach.Z kolacją zawsze mam problem bo myślę , że kanapką się nie najada ,budzi się po nocach z 4-5 razy. Chodzi do żłobka i od tego czasu zaczyna wybrzydzać z jedzeniem,np. jak wcześniej zjadała kotlecika to teraz go wypluwa.Proszę poradźcie mi co mam z tym zrobić i czym zastąpić kaszkę na kolacje :-(
 
Moje dziecko nigdy nie lubilo kaszek...melka nie modyfikowanego nie pije odkad skonczyl 17 miesiecy- bylo nie i koniec.
Moj synek je na kolacje:
Pije melko ryzowe-ja kupuje w sklepie ze zdrowa zywnoscia badz sojowe wzbogacone w wapn i na tym platki, musli , kulki czekoladowe i takie tam rozne.
Nalesniki, omleciki sa hitem, jajecznica, kanapeczki, racuszki, ryz z jablkiem i smietana,makaron polany jogurtem.
Jesli jada codziennie jogurty to spokojnie.
Moj jeszcze codziennie dostaje ser zolty i pediatra moiwla ze oki- dostaje wystarczajaca ilosc wapnia.
Uwazam nie nie ma co na sile dawac tego czego dziecko nie lubi bo skutek bedzie odwrotny.
 
Moja mała nie je już mleka modyfikowanego prawie od roku. Nie chce i koniec rozmowy. Co jakiś czas daję jej tylko kaszkę w stylu nestle. Tak to woli danonki i tego typu jogurty. Wcina makaron aż uszy się trzęsą no i lubi też ogórki konserwowe, jakbym postawił przed nią cały słoik to pewnie by go opróżniła. Ja także chce się przyłączyć do prośby Milki28, co mógłbym dawać małej żeby dostawała pełną gamme witamin, bo też staram isę uzupełniać je jakimiś pastylkami do ssania, gumisiami:p i syropami.

Pozdrawiam.
 
reklama
Mój synek od samego początku był na butelce. a odkąd skończył 13 miesiecy nie tyka mleka pod żadna postacią. i ani modyfikowanego ani krowiego. nie tknie i koniec;-)
wiec praktycznie od prawie roku daje mu tylko większa ilość nabialu typu serki, jogurty itp.
i mimo ze nie pije mleka jest zdrowy. :tak:
 
Do góry