reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

mój też ma rok i je z nami, nie je ostrego, mocno smażonego, słoiki rzadko bo są drogie i za bardzo papkowate

uwielbia kopytka, naleśniki, marchew z groszkiem, rosół
 
reklama
nie dajmy się zwariować, jak dziecko zje coś od czasu do czasu to na pewno mu nie zaszkodzi, a nie będzie problemu, że kiedy zobaczy w sklepie to się rzuci na to. Kupujmy, próbujmy, testujmy różne artykuły
 
mój synek je prawie wszystko to co my, bez przesay np ogórków w occie mu nie daję ale tak to wszystko...nie grymasi, wcina co mu daję, jak nie chce to nie ma musu, zabieram miske i czeka na następny posiłek... osobno gotuję mu jedynie pulpeciki z mielonego, które mam w lodówce jako wyjście awaryjne na jakieś wyjścia czy coś...wtedy w łapkę dostaje dwa pulpety i sprawa załatwiona... kiedyś dostawał danonki itp, ale po nich miał biegunki więc teraz sporadycznie jakiś jogurt czy serek homogenizowany
 
Ania też je wszystko to co my, nie mam czasu, żeby gotować jej oddzielnie. Jedyny problem to taki, że ona jest alergikiem. Więc nie doprawiam zup śmietaną, nie jemy kurczaków, parówek. Lubi mięsko, ogórki kwaszone, zupy. Je dużo warzyw. Gotuje jej i sama je rączką lub widelczykiem. Ostatnio je mniej owoców. Tylko jabłka i gruszki.
Staram się, żeby słodycze były w małych ilościach i tylko w weekendy.
 
Ja podawałam synkowi danonki od ok 8 miesiąca. Teraz daje mu bardzo rzadko (ma 13 mc), bo jak zje za dużo serków i jogurtów dostaje biegunki:crazy:
 
Moje 15 miesięczne dziecko zaczynało od śniadanka o godz 7 wypijal mleczko z kaszką , po 2 godzinak kanapeczka z węlinka lub serem i do tego soczek, objadek jadł o 13 zupka jarzynowa z mięskiem z kurczaka , po 2 godzinach deserek (np starte jabłuszko , jogurt) , w między deserkiem a kolacją dawałam mu jeszcze ciasteczka albo chrupki, kolację jadł o 19 zupkę mleczna
 
reklama
Do góry