reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

Timea

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
1
Moja córka ma już 3.5 roku.
Kiedy ja zbierałam informacje o rozszerzaniu diety dziecka piramida i w ogóle wytyczne odnośnie diety dziecka były zupełnie inne niż teraz.Jajko ze względu na dużo witamin ale i alergenów miało być podawane niewcześniej jak po 8miesiącu życia.Po połowie żółtka,dwa razy w tygodniu.Białko dopiero po skończonym 10 miesiącu czy nawet po roku.Dużo się wtedy mówiło o złym cholesterolu z jajka itd. Teraz można jeść ile się chce jajek i okazuje się,że i białko posiada cenne witaminy (wcześniej był wysokim alergenem i nic pozytywnego dla organizmu)

Ja dawałam od 7 miesiąca,ale faktycznie po pół żółtka,ale co drugi dzień.

Owoce powinno się podawać maksymalnie do podwieczorku.Najlepiej w godzinach rannych.A jeszcze lepiej między śniadaniem A obiadem jako samostatny "posiłek".Mnie pani doktor tłumaczyła,że owoce lepiej się trawią gdy są jedzone między posiłkami.Bezpośrednio po obiedzie zalegają w brzuszku i często fermentują i mogą wywoływać np. wzdęcia.A wieczorem są niewskazane,bo zawierają cukry proste,które dłużej się rozkładają i organizm zamiast odpoczywać mobilizuje siły na trawienie.

Dziś... kieruję się intuicją i rozumem.Pytam,czytam,słucham,ale i tak kieruję się własną logiką.Kiedyś kazali jeść coś innego,teraz coś innego.

reklama

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry