reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

Timea

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
1
Moja córka ma już 3.5 roku.
Kiedy ja zbierałam informacje o rozszerzaniu diety dziecka piramida i w ogóle wytyczne odnośnie diety dziecka były zupełnie inne niż teraz.Jajko ze względu na dużo witamin ale i alergenów miało być podawane niewcześniej jak po 8miesiącu życia.Po połowie żółtka,dwa razy w tygodniu.Białko dopiero po skończonym 10 miesiącu czy nawet po roku.Dużo się wtedy mówiło o złym cholesterolu z jajka itd. Teraz można jeść ile się chce jajek i okazuje się,że i białko posiada cenne witaminy (wcześniej był wysokim alergenem i nic pozytywnego dla organizmu)

Ja dawałam od 7 miesiąca,ale faktycznie po pół żółtka,ale co drugi dzień.

Owoce powinno się podawać maksymalnie do podwieczorku.Najlepiej w godzinach rannych.A jeszcze lepiej między śniadaniem A obiadem jako samostatny "posiłek".Mnie pani doktor tłumaczyła,że owoce lepiej się trawią gdy są jedzone między posiłkami.Bezpośrednio po obiedzie zalegają w brzuszku i często fermentują i mogą wywoływać np. wzdęcia.A wieczorem są niewskazane,bo zawierają cukry proste,które dłużej się rozkładają i organizm zamiast odpoczywać mobilizuje siły na trawienie.

Dziś... kieruję się intuicją i rozumem.Pytam,czytam,słucham,ale i tak kieruję się własną logiką.Kiedyś kazali jeść coś innego,teraz coś innego.

reklama

natalia__

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Podepne sie do tematu. Mam kilka pytań odnosnie zywienia rocznego dziecka:
1. Wg zleceń po roczku dziecko powinno chyba zjadac posilki z rodzinnego stołu. Tylko że u mnie na stole zdarzają sie potrawy solone, smażone, wieprzowina. Czy moge juz podawać takie potrawy dziecku czy jeszcze nie? Np. od czasu do czasu smażony kotlet z piersi kurczaka (ze zajęta panierką), gulasz wieprzowy?
2. Ile posiłków dziennie powinno jeść roczne dziecko? Moje zjada 3 posiłki stałe (ostatnio niezbyt duże objętości) + 1 nieduża przekąska (np pół kubka soku lub dosłownie 1-2 chrupki). Do tego kp rano, 2x w ciągu dnia przed drzemkami, wieczorem przed snem i w nocy. Dużo tego kp, dlatego na posiłki stałe czasem brakuje czasu :p .
3. Jakie soki i herbatki podawać? Do tej pory dawalam bobofrut i inne "po 6 miesiącu". Czy moge już dawać soki typu kubuś albo jakieś inne? Oczywiście 100% soki bez dodatku cukru itd.
A jakie podawać herbatki? Mogę dac np. zwykła rooibos? Oczywiście daję tez do picia wodę.

Jagna8

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Podepne sie do tematu. Mam kilka pytań odnosnie zywienia rocznego dziecka:
1. Wg zleceń po roczku dziecko powinno chyba zjadac posilki z rodzinnego stołu. Tylko że u mnie na stole zdarzają sie potrawy solone, smażone, wieprzowina. Czy moge juz podawać takie potrawy dziecku czy jeszcze nie? Np. od czasu do czasu smażony kotlet z piersi kurczaka (ze zajęta panierką), gulasz wieprzowy?
2. Ile posiłków dziennie powinno jeść roczne dziecko? Moje zjada 3 posiłki stałe (ostatnio niezbyt duże objętości) + 1 nieduża przekąska (np pół kubka soku lub dosłownie 1-2 chrupki). Do tego kp rano, 2x w ciągu dnia przed drzemkami, wieczorem przed snem i w nocy. Dużo tego kp, dlatego na posiłki stałe czasem brakuje czasu :p .
3. Jakie soki i herbatki podawać? Do tej pory dawalam bobofrut i inne "po 6 miesiącu". Czy moge już dawać soki typu kubuś albo jakieś inne? Oczywiście 100% soki bez dodatku cukru itd.
A jakie podawać herbatki? Mogę dac np. zwykła rooibos? Oczywiście daję tez do picia wodę.
Ja nie jestem specjalistą, ale odpowiem jak to wygląda u mnie i mojego roczniaka (dopiero skończone)
1. Mięso mały dostaje różne, ale tylko pieczone i gotowane. Pieczony schab wieprzowy na przykład też. Smażonego jeszcze nie dostał. Solonego jadł tylko ogórka kiszonego. My z mężem lubimy różną kuchnię i większość się nie nadaje dla małego. Ale będę stopniowo wprowadzać nowe smaki małemu, z unikaniem smażenia.
2. Mój zjada 3-4 posiłki plus pierś kiedy chce.
3. Pijemy przegotowaną wodę i pierś. Ostatnio dostał domowy sok i wodę z cytryną. Też mu podeszło. Herbatek nie próbowaliśmy.

Też mam największy problem z obiadami. Reszta spoko, mój zjada i warzywa i owoce i mięso i nabiał. Tylko to gotowanie bez soli i pieprzu wielkiego gara, żeby odlać małemu jedną porcję, a potem doprawianie sobie na talerzu po pół roku trochę znudziło nasze dorosłe kubki smakowe :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
W Apetyt u niemowlaka Potrzebuję porady 11
murasaki Posiłki 8 mc malucha Żywienie 40
shagya dieta 4,5 miesięcznego dziecka, żywienie naturalne wielkiego żarłoka Żywienie 3
H Żywienie 9 miesiecznego dziecka Jedzeniowe ABC 13
G żywienie rocznego dziecka Roczniaki i dwulatki 22
L Żywienie 6-7msc - czy może być za dużo mm, pokarmu stałego? Potrzebuję porady 8
U Posiłki,zakupy spożywcze,żywienie. PORADY I PRZEPISY Potrzebuję porady 162
W Żywienie kobiet w ciąży Ciąża, poród, połóg 0
N Żywienie pozajelitowe w domu Wcześniaki 10
Weroniczusia Dzienniczek Żywienia Co Powinien Zawierać? Żywienie 1
W Żywienie w ciąży - przepisy i ankieta Potrzebuję porady 0
magdasz6 Żywienie 2 latka BB psychodietetyczka radzi mamom 2
W żywienie kobiet w ciąży - ankieta i przepisy :) Ciąża, poród, połóg 0
W Żywienie kobiet w ciąży - ankieta i przepisy Ciąża, poród, połóg 5
M dieta bezmleczna - proszę o pomoc Młodziutkie mamy 0
M@gda IVF od kuchni - żywienie i przepisy Ciąża po in vitro 12
M Prośba o wypełnienie ankiety dla mam dzieci w wieku od 1 do 3 lat Trzylatki 0
Calisty 4 miesięczne dziecko nie chce pić mleka Potrzebuję porady 19
E Serdecznie zapraszam na szkolenia związane z żywieniem dzieci :) Żywienie 0
E Serdecznie zapraszam na szkolenia związane z żywieniem dzieci! :) Przedszkolaki 0
lenapietraszek ŻYWIENIE KOBIET W CIĄŻY NA PODKARPAPCIU Rzeszów 1
P Prośba o pomoc ;) Przyszłe mamy 0
P Super ankietka - pomoc dla studentki dietetyki :)))) Ciąża, poród, połóg 3
T Żywienie dzieci Zdrowe dziecko 0
O Żywienie w czasie ciąży Potrzebuję porady 1
K Ocena sposobu żywienia dzieci w 1. roku życia. Badanie. Żywienie 0
A Żywienie, ćwiczenia, zdrowie,pielęgnacja Dzieci urdzone w czerwcu 2016 31
M żywienie 8 miesiecznego niemowlaka- pomocy! Niemowlaki 7
W Nietolerancja laktozy i żywienie 3 miesięcznego niemowlaka Forum pediatryczne 0
Diana_81 pomocy- żywienie dwulatka Jedzeniowe ABC 15
K żywienie dwulatka pomocy Żywienie dzieci - porady 13
C Pierwsze dziecko i żywienie?:) Jedzeniowe ABC 5
M żywienie matki w czasie karmienia piersią Karmienie piersią 37
B Żywienie kobiet w ciąży i małych dzieci - Lublin. Żywienie dzieci - porady 0
T Żywienie niemowląt i małych dzieci Mamy z Holandii 45
R ” Zaprogramuj swoje dziecko na zdrowie. Żywienie dzieci wieku 1-3 latka" Ogłoszenia - Łódź 1
G żywienie malucha!!! Dzieci urodzone w lutym 2012 27
KasiaiAlex Żywienie 7-miesięczniaka Żywienie dzieci - porady 6
Serduszko1 Żywienie 3-latka Trzylatki 7
Agnesik Żywienie Bliźniaków/Trojaków od cycusia, przez butelkę do "dorosłego" jedzenia Mamusie bliźniat, trojaczków i... 183
8 Żywienie dzieci z alergia pokarmowa Mały alergik 2
K Nieodpowiednie żywienie...(?) Jedzeniowe ABC 25
W O i dla maluszka ( żywienie, rozwój, akcesoria) Dzieci urodzone w czerwcu 2005 567
E Ułozenie miednicowe dziecka w 27 tygodniu ciązy. Ciąża, poród, połóg 20
E Długość dziecka Potrzebuję porady 11
O Jadłospis 7 miesięcznego dziecka BB położna radzi mamom 2
Luizagr4 Mam dosyć macierzyństwa i dziecka Potrzebuję porady 87
Anzulika11 Wada serca dziecka od urodzenia Potrzebuję porady 9
Marynia88 Czy smarować czymś głębokie zadrapania u małego dziecka??? Potrzebuję porady 0
G Wzmożone ruchy dziecka Ciąża, poród, połóg 10