reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

Cześć dziewczyny,
Czy jest wśród Was jakaś która karmi jeszce swoją pocieche cycem?
Ja nie umiem poradzić sobie z moim synkiem,cyc i koniec, do przekąski,do piciu,no i oczywiście do zasypiania a mamy 14 m-cy!!!! najgorzej jest w nocy karmienie o 2,4,7 a potem juz wisi na cycu do 8.
pomóżcie prosze
 
reklama
Witajcie!

Moja Sara skonczyla tydzien temu 2 latka i jej menu w tej chwili wyglada mniej wiecej tak:
7:30 - 250ml mleka
9:00 - jajecznica/jajko w szklance i do tego pol kromeczki chlebka lub np. paroweczki cielece i pomidorek albo bialy ser ze smietana i szczypiorkiem i do tego chlebek itd.
11:00 - owoc - banan, jagody lub inne
15:00 - obiad (albo ze sloiczka, te powyzej 18mies.) albo nasz (pelnowartosciowe zupy lub drugie danie skladajace sie z miesa, ziemniakow i jarzyny) - zjada tylko 1 danie
17:00 - owoce swieze lub typu Frutapura lub Danonek albo inny serek
19:00 - na kolacje je podobne dania jak na sniadanie, czasami robie jej jakas paste rybna albo jajeczna do kanapki
20:30-21:00 - 250ml mleka (moje dziecko chodzi spac srednio ok.22:00 niestety)

Godziny posilkow oczywiscie orientacyjne :tak:

Miedzy posilkami przegryzie jakiegos paluszka lub chrupke kukurydziana, no i pije na dobe ok. 0.5 - 1litra plynow (soki przecierowe, herbatki ziolowe albo owocowe, wode itd.)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
witajcie mamuśki! menu mojego dwuletniego Mateuszka wyglada następująco: na sniadanie dostaje butelke mleka Nestle (210ml). na drugie sniadanko lubi jesc Danio waniliowe. w porze obiadowej, około 13-tej, daje mu zupki warzywne – przygotowane przeze mnie lub ze słoiczka. czasem wcina tylko drugie danie, składające się z mieska, ziemniaczkow i jakiejs dobrej suroweczki . natomiast na kolacje podaje mu również butelke mleka zageszczonego kleikiem ryzowym. Czasem jednak się buntuje, robie wiec drobne kanapeczki, zazwyczaj z jakas chuda szyneczka czy zoltym serkiem. Poza tym w ciagu dnia karmie go owocami i poje jego ulubionymi soczkami.
 
Witajcie. Mój Nikodem trzy dni temu skończył roczek. Jest karmiony sztucznie ale bez butli obejść się nie może i pije mleko jeszcze trzy-cztery razy w ciągu dnia. Mniej więcej wygląda to tak:
8-9 rano 150 mleka
ok. 10-tej kanapka z szynką lub kaszka na gęsto z owocem (nie zawsze zjada)
idziemy na spacer i mały przekąsza biszkopty
ok. 12-tej 150 mleka
drzemka
po wstaniu około 14-tej obiad
drugi spacer i znowu jakaś przekąska
około 17-tej owoce lub 150 mleka
18:30 kolacja - kanapka z szynka lub twarożkiem, jajkiem
21 240ml kaszki w butli na noc
Do tego pije soczek, herbatkę lub wodę
W nocy budzi się raz i wypija 150ml mleka.
Powoli chce mu wprowadzać różne nowości ale już wiem, ze mały jest uczulony na konserwanty więc muszę to robić powoli.
 
Moja czternastomiesięczna córka własnie zrezygnowała z drugiego śniadania w postaci kaszki. Kanapek też nie chce jeśc, ani owoców. Nasz dzienny schemat w chwili obecnej wygląda tak:
7.00 mleczko z kaszką z butelki 240ml
podjada niewielkie ilości chrupek lub wafli ryżowych lub jakąś suchą bułeczkę razową
13.00 obiadek-słoiczek 190ml
17.00 staram się wcisnąc świeże owoce, czasem jogurt naturalny
20.00 mleczko z kleikiem ryżowym z butelki 240ml.

Najczęściej jest tak, że od 7 rano do obiadu zje tylko kilka chrupek, i od obiadu do wieczornego mleczka pół jabłuszka.

Mam nadzieję że jest to chwilowy kryzys jedzeniowy...

U nas jest podobnie,niekiedy już sama zachodzę w głowę,co jej dać,żeby to zjadła,bo prawie na wszystko kręci nosem.Owoce są ble,kaszka z rana jest ble,serki i jogurciki też ble :baffled:
 
Witajcie
u nas nie ma problemow z jedzenie, co malemu dam to zajada bardzo chetnie,,moze jest to wynikiem tego ze ma skaze i byl na scislej diecie, bez mleka i jego przetworow, ale oplacalo sie bo od miesiaca podaje mu jogurty, serki ,jakies ciasteczka i moj syn po prostu to uwielbia,:-)chce sie najesc ze te lata co nie jadl,,u nas od roku wygladalo to tak
pobudka 6- mleko (bebilon pepti)
9 sniadanie z nami( kanapka z wedlina, czy dzemem)
10,30- kaszka
13 obiad (dwa dania) wszytskie zupy bez smietany i to co na drugie danie bylo
16 -deserek
18 kolacja (kanapka)
19 mleko do spania
ren schemat do dzis mamy tylko zamiast kaszki na drugie sniadanie dostaje jogurt i czasem na deser jablko i jakies ciasteczko
 
witam moja natalka ma 2 latka i 3m-ce a jemy tak
ok 9-10 kromeczka chleba, lub zupka mleczna z płatkami
owoc
ok 14-15 obiadek albo zupka albo drugie danie
warzywko (pomodorek, ogórek) lub jogurt
ok 19 kromka chlebka z wedlinka choc ostatnio faza na serek topiony

niby nie duzo a wyglada dobrze. mała nie je cukierków, lizaków ciastek itd.
 
Witajcie....
Fajnie jedzą wasze dzieci....mi sie wydaje ze filip bardzo monotonnie i w kółko to samo ale nie mogę go przekonac do próbowania nowych rzeczy...
U nas wygląda to tak:
okolo 7-8 jak się budzi wypija mleko z dodatkiem kaszki (robie mu procje 240 ale zjada bardzo różnie...czasem calość czasem połowe)
10-11 kanapka z szynką, lub parówka ewentualnie serek typu danonek
14-15 obiad: albo kotlet drobiowy, albo makaron z serem pleśniowym i brokułami (jego ulubione danie), albo paluszki rybne....zjada też mięsko gotowane i mielone czasem. nie chce wcale jeść ziemniaków, ryżu i warzyw....:( Tylko te mięsa w sumie + ten makaron.
18 kanapka, serek lub parówka...w zależności od tego co zjadł na śniadanie.
20...butla z mlekiem i kaszką 240 ml. (wypija zazwyczaj prawie całość)
Miedzy posiłkami Filip je tez owoce (różne) zjada jakieś ciacho, czekoladke i wypija soczki, herbatki...

Najbardziej mnie martwi ta ilość miesa....i brak ziemniaków i ryżu i tych warzyw...bo on pod żadna postacią ich nie che(jedynie te brokuly w makaronie)....
Fifi ma teraz 2 latka i 4 miesiące
Pozdrawiamy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marysia je rano mleko z kaszką i owocami - 300 ml
II śniadanie pół bułki pszennej (samej lub z masłem) - uwielbia
III sniadanie Bakuś lub deserek sojowy, jogurt
obiad (ziemniaki/kasza, miesko - pieczone lub duszone, surówka lub gotowane jarzyny)
owoc (np.banan, jabłko)
kanapeczki na kolację +jajko

waży 13,5 kg ma 92 cm wzrostu - je często ale mało
 
Do góry