reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

Moja Olcia ma 20 mcy i je tak
8-9 dwie parowki + jajecznice z 1 jajka / pomidor z jakas kanapka najlepiej z wedlina (chleb osobno wedlina osobno:p)

pomiedzy 10 a 12 zjada jakis owoc i serek (danio/ danonek/ monte)

po obudzeniu sie z drzemki 14-15 zjada obiad (zalezy co my jemy)

pozniej znowu jakis owoc i serek

okolo 19 kolacja chlebek z czyms/ kaszka albo cos na cieplo.

Do tego pije duzo wody mineralnej i nieslodzonych parzonych cherbat. Generalnie je wszystko to co my od skonczenia roczku.

Z czego tak ladnie zaczela jesc dopiero jak jej odstawilam sok przecierowe

Wczesniej jadla 1 paroweczke na sniadanie, cos tam skubnela na obiad i (o ile wogole) jakis serek na kolacje, w nocy dostawala butle z kaszka Do tego wypijala okolo litra sokow przecierowych.
Z lenistwa wolala sobie soczkiem zaspokoic glod.
 
reklama
Fabio wypija rano ok 6-7 godzina mleko 210 ml
9 godz jajecznica z 2 jaj, badz parowka, badz kanapki z szynka, plus danonekalbo jogurt.
12.30 zupa badz drugie danie zawsze to co my jemy,np chetnie zupy warzywne, badz makarny w kazdej postaci, albo ryz w warzywami
16.30 kanapka, badz owoc, czasem tost,
18 kolacja to co my, ale je malo
21 mleko 210 ml

Wazy 16kg ok 1 m dl
 
no a moj Kubus ma 2 lata i 4 miesiace i zjada tak:
6,30-7,00 kaszka z kubeczka ok200 ml
8,00-8,30 sniadanko np:(parowka lub kanapka, jajecznica, grzanka)
12,00 kasza z miseczki ok 250 ml
15,30-16,00 obiad np:(zupa ogorkowa lub pomidorowa albo drugie danie: makaron z brokulem, spagetti z tunczykiem, piers z kurczaka z ziemniaczkami i marchewka lub ogorkiem kiszonym)
17,00 podwieczorek np: kinder kanapka lub banan,jablko,danio
19,00-19,30 kolacja -w zaleznosci co na II sniadanie zjadl to co innego dostaje na kolacje i lulu
widze ze duzo dzieci jeszcze z butelek pije :)
 
Nikuś waży już 15 kilo :szok: wzrost 93 cm
po przebudzeniu pije 200 ml mleka modyfikowanego, potem chlebek z szynką, czasem jajko lub paróweczka, w południe jogurt, po 15 obiad - je to co my, czyli ziemniaczki, mięso, surówka, czasem też zupa,po 18 kaszka albo parówka czy jajeczniczka
w między czasie je oczywiście przekąski, owoce, czekoladkę itp, na dobranoc znowu dostaje 200ml mleczka
 
madzialinska, ja przeszłam na krowie, a to z tego powodu, że mi po modyfikowanym zaczął wymiotować. Po krowim tego problemu nie ma. On ogólnie mleka pije mało (max 200 ml dziennie, a czasem nic), ale przemycam je w różny sposób (naleśniki, budyń itp). Używam mleka krowiego filtrowanego.
 
Drogie Mamy 2-latków powiedzcie proszę jakim mleczkiem karmicie swoje pociechy: puszkowym typu Bebilon,Bebiko itd czy już tradycyjnym krowim.
Moja Sara ma 2 latka i 2 miesiace (w przyszlym tyg.) i pije mleko Nestle Junior waniliowe lub z miodem. Mleko pije 2 razy dziennie - rano po przebudzeniu sie i wieczorem przed snem :tak:
 
Kasia czy to jest mleko 3,2 czy chudsze. Mój synuś ma 22 miesiące i chciałabym przestawić go na mleczko krowie, żeby może troszkę więcej przybrał na wadze. Ale nie wiem jaki rodzaj mleka mu podać no i jakiej firmy. "Łaciate" słyszałam że jest nafaszerowane chemią?
 
reklama
Ja nie daję UHT tylko filtrowane - nie jest wtedy pasteryzowane w wysokiej temp. i mniej uczula. Łaciate robi tylko UHT. Daję AleMleko - można kupić np. w Tesco i jest w cenie zwykłego (inne filtrowane są dwa razy droższe). To jest 3,2%, dzieciom się nie powinno dawać chudszych.
A nafaszerowane chemią to żadne nie jest - te pasteryzowane w wys. temp (UHT) mogą uczulać ze względu na to, że białka pod wpływem wys. temp zmieniają konformację. Filtrowane nie mają tej cechy i są bardziej polecane dla dzieci, podobnie jak zwykłe pasteryzowane (te w worku co kiedyś były teraz nie wiem, czy są nadal), tylko zwykłe pasteryzowane trzeba przegotować, a filtrowane nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry