reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

Dawniej wielu rzeczy nie było i jakoś wszyscy żyją ;)
Mam pytanie na pograniczu tego tematu - planujemy zagraniczny wyjazd na wakacje, dokładnie chcemy się wybrać do Chorwacji, bąbel będzie miał już wtedy 3 latka i zastanawiamy się na ile pozwolić mu na poznawanie kuchni lokalnej. Macie jakieś doświadczenia z rozszerzaniem jedzenia o kuchnie zagraniczne?
 
reklama
A ja mam pytanie do Was. Mój synek miesiąc temu skończył 2 latka. Zastanawiam się co mogę mu dawać na kolację. Co wasze dzieci w tym wieku jedzą czy też jadły??? Mój mały jest duży. Wagowo 97 centyl wzrostowo 95. Jest ciagle w ruchu. Wydaje mi się że on ogólnie sporo je:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Klasycznie, mała ma ponad 2 latka, ale je juz sama widelczykiem. Około 5 je kasze ryżową, 9-10 śniadanie, w zalezności od tego na co ma ochotę co prawda, ale standardowo jest to pokrojony w kosteczke chleb z szybką i serem, zazwyczaj jajko. W trakcie dnia unikamy słodkich przekąsek, zawsze na stoliku ma porcje owoców, na szczęście uwielbia owoce, więc nie trzeba jej zmuszać. Do picia woda, czasami mocno rozcieńczony sok, który przygotowuje sama- zazwyczaj marchew banan jablko, albo kupny, chociaż te nie bardzo jej podchodza. Na obiad zupa, zazwyczaj je to samo co my, ale odlewam jej w trakcie gotowania osobną porcję, nie używam soli i mocnych przypraw. Uwielbia makaron, co czasami mnie martwi, mogłaby go jeść cały czas... najlepszy obiad na świecie, makaron z makaronem. Lubi mięso, ziemniaczki, z sałatkami bywa równie, zdecydowanie bardziej woli nimi karmic pluszowego króliczka niż sama zjadać:) Na deser, serek, galaretka, budyń, czasami jakieś ciastko. kolacja tandardowo- chlebek, kiełbaska, czasami owoce i pomidory. Przed spaniem kasza
 
A ja mam pytanie do Was. Mój synek miesiąc temu skończył 2 latka. Zastanawiam się co mogę mu dawać na kolację. Co wasze dzieci w tym wieku jedzą czy też jadły??? Mój mały jest duży. Wagowo 97 centyl wzrostowo 95. Jest ciagle w ruchu. Wydaje mi się że on ogólnie sporo je:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Mój synek w tym wieku jadł dużo kaszek, kanapeczki pokrojone w wagoniki, owoce również w małych kawałkach, przede wszystkim dużo zup i mięska w postaci pulpetów.
 
Moje albo kanapki albo kakao i bananek wtym wieku dawałam.

wiesz co juz mało pamiętam, ale na serio, to najpierw do modyfikowanego dosypywałam trochę kakao rozpuszczalnego, i zdejmowałam smoczek, aby pilo prze słomkę na zasadzie coś nowego, kolorowego, chciałam od butli odzwyczaić, no i potem w kubeczku niekapku ale to już zwykłe mleko krowie. Jakos płynnie przeszliśmy. teraz to na zimno Mix fix pijemy oboje w takie upaly.
 
A ja mam pytanie do Was. Mój synek miesiąc temu skończył 2 latka. Zastanawiam się co mogę mu dawać na kolację. Co wasze dzieci w tym wieku jedzą czy też jadły??? Mój mały jest duży. Wagowo 97 centyl wzrostowo 95. Jest ciagle w ruchu. Wydaje mi się że on ogólnie sporo je:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Moja córka ma 2 latka a synek 4. Ja na kolacje zazwyczaj smażę im placuszki. Używam bardzo mało lub w ogóle oleju. Są to placki z amarantusen, z ryżem, z kaszy jaglanej. Zapraszam na bloga """""" Tam zapisuję swoje pomysły na dania, bo szybko mi z głowy uciekają:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
U nas w większości to samo co my ale w wersji łagodniejszej albo z odjęciem jakichś niewygodnych składników. Dużo owoców, jako przekąski bardzo często biszkopty, herbatniki czy suche chrupki.
Nie zabraniam mu słodyczy ale ograniczam :) z rozwagą :)
 
Do góry