reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie niemowląt i małych dzieci

TheHague

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Styczeń 2012
Postów
2 396
Iskierko ja tu na forum babyboom znalazlam fajny temat i tam dziewczyny pisza ze gotuja gar zupy i mroza w malych sloiczkach porcjami. a ja napisalam, ze chcialabym gotowac dla Tomka i mrozic, ale nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, jak juz dojdzie do tego gotowania to sie pewnie samo okresli jak wygodniej bedzie. Moze i zrobie tak jak mowisz, ze odrazu bede podawac Tomkowi to co my jemy, a unikac bede rzeczy po ktorych brzuszek moze bolec. Moja mama tez nam gotowala, nigdy nie jadlysmy obiadow sloiczkowych sklepowych, to pewnie menu troche z nia skonsultuje, bo ja kompletnie nie mam o tym pojecia :)
widze ze Iskierka i Anetka gotowalyscie na innych miesach, dobrze wiedziec, bo myslalam, ze na poczatku dziecko moze jesc tylko np. drob :D narazie troche wydaje mi sie to skomplikowane (haha :p) ale jak juz zaczne to pewnie pojdzie z gorki. Jak Tomek bedzie mial 6 miesiecy akurat bedziemy w Polsce, to tam zaczniemy probowac zupki na spokojnie, bedzie duzo czasu na gotowanie.
 
reklama
lekarz zalecil podawac mu jedno zoltko ugotowane na dzien i jadl przez pewien czas z checia a teraz jak widzi a nawet czuje jajko to go dzwiga hehe
Ja to się zawsze śmieję, że moja córka w wieku 3 lat byla strasznym niejadkiem i lekarka kazala jej podawać syrop na apetyt (niestety nie pamiętam nazwy - minęło 12 lat).
Teraz ma lat 15 i zdecydowanie ten syrop nie jest jej potrzebny. Powiem więcej - ma lekką nadwagę, jest wysoka i "dobrze zbudowana", a stanik nosi już 80B...
unikalam jedynie soli i pieprzu w ich porcjach.
Ja raczej przypraw nie unikalam, ale najpierw doprawialm jedzienie dziecku, a dopiero potem nam - podobnie jak Ania.
W sumie to dziecko nauczone jest do różnych smaków które najpierw przechodzą przez pępowinę a póżniej przez mleko matki. Z tego powodu moje dzieci nie lubiły "bezpłciowych" i w ogóle nie doprawionych posiłków w słoiczkach...
 
No ja gotowalam tylko na cielecinie. Zabij mnie ale nie pamietam kiedy zaczelam podawac mu posilki razem z nami patrze teraz na zdjecia to widze ze jak przyjechalismy do NL (czyli kuba mial 14 mies)to kuba zajadal to co my. Podobnie jak Sencilla unikalam soli i pieprzu wsumie to ja do dzis nie uzywam soli a jak juz musze to w bardzo malych ilosciach. U nas je sie bardzo ostro wiec goruje chilli :-)
 
Wydaje mi sie ze sencilla ma racje co do drobiu.

TheHague ty pisalas ze twoj Tomus ma skaze. Bo tak ostatnio myslalam i przypomnialo mi sie moj Kuba tez tak mial i ja mialam odstawic nabial (zalecenie lekarza) ale ile mozna zyc bez nabialu wiec po jakims czasie zaczelam do swojej diety wprowadzac nabial i Kuba sie zaczal przyzwyczajac i tolerowac. Z tym ze teraz majac 5 lat jak zje wiecej nabialu to odrazu ma taka kaszke na brzuchu i nogach.
 
moja TOsia tez miala skaze, zamiast zwyklego mleka dostawala wiec kozie.. i tak nam zostalo do dzis, krowiego wlasciwie nie pijemy.
BYl taki czas, ze nawet jak ser zolty zjadla, to od razu ja sypalo. ale powoli zaczyna przechodzic, choc ona sama wie, zeby nie jest za duzo. I wtedy sprawdza w lustrze, czy "nie dostala posypki". czyli wysypki :-D:tak:
Hague, karmisz mlekiem swoim synka, moze sprobuj odstawic nabial z diety?Ja karmiac Tosi calkiem zrezygnowalam z jogurtow, serow i mleka.
 
Sencilla ja calkowicie wyeliminowalam ze swojej diety nabial, Tomka dokarmiam nutrilonem H.A. (hypoalergiczny). Mimo to skaza dalej sie pojawia, jutro ide kupic pepti i zobacze czy mu przejdzie..
Ogolnie nie moge napic sie mleka koziego czy nawet sojowego - Tomek zaraz caly wysypany, robi kupki ze sluzem i troszke z krwia..
A o tym ze drob uczula, to nie wiedzialam, dzieki za informacje!!
 
Dzien dobry!
Aneta dzieki za zaproszenie na FB.
TheHague ja nie mroze,vodziennie gotuje Alexowi w małym garnuszku obiadek,a potem je to co my,Ja na pczatku podawalam mu sloiczki ale po jakims czasie zaczelam sama gotowac,jesli nie wiesz co mozna wprowadzac w poszczegolnych miesiacach to tu masz stronke Podstawy żywienia Dziecka - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety.

A my bylismy na roczku w sobote,nie wiem czy pamietacie morgenrood,jej blizniaki w czwartek mialy juz pierwsze urodzinki,,jak ten czas szybko leci,,a dopiero co razem czekalysmy na objawy porodu.
milego dnia,,,,ja czekam na faceta ktory rynny czysci,bo zglosilam ze 3 lata nie czyszczona a potem mam wizyte u dentysty.:-(
 
Dziewczyny , które nabiał karmiąc piersią całkowicie odstawiły to mam nadzieję że jakieś suplementy przyjmują...bo się powinno, choć jest tendencja że kobieta dba o dziecko a o siebie już niekoniecznie;)))
The Hague mleka H.A. są dla dzieci, których np. rodzice mają alergie i służą one prewencji niż temu żeby były podawane jak już alergia jest.Więc nie dziwne że H.A. nie pomaga.Kup pepti.
Bardzo alergizujące są wszelkie wywary mięsne, seler, mięsa cięlęce, kurze i wołowe...no ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz...więc te alergenne podawaj podaj raz i później obserwuj.
Co do mrożenia w słoiczkach to pamiętaj że musisz nałożyc mniejszą porcję bo zamrażanie powoduje zwiększenie objętości...więc nie nakładaj całego słoika!!Możesz też pasteryzować przez gotowanie(wekować) tylko do tego słoiczki np.gerbera się nie nadają.

Co do gotowania to ja teraz gotuję i mrożę jakieś porcje i jak wiadomo mrożone rzeczy nie tracą wartości odżywczych.Jesli gotuję czy sobie czy Tymkowi to robię na 2 dni...lubię gotować ale nie chce mi się codziennie stać przy garach!!!Trzeba mieć trochę czasu na inne rzeczy...
No i oczywiście jak gotujemy i chcemy żeby w tym wszystkim były witaminki to róbmy to na parze!Gotując w garze wszystkie witaminki wyparowują:tak:...więc co po tym ze świeżo ugotowane jak bez witamin...:tak:


Pytanie do mamuś . które słoików nie dawały...jak podawałyście owoce swoim maluchom(jakie owoce, gotowane, pieczone czy co tam jeszcze)...chodzi mi o takie 7 miesięczne...nie dam mu jabłka w rękę:-D...

Dziś pogoda lepsza..., nie pada od rana nie wieje...:rofl2:
 
reklama
Dziekuje wam dziewczyny za rady!
AnnaJ007 ja jak bylam mala to tez mialam skaze bialkowa, a kupilam H.A. bo na nim bylo napisane ze 'zmniejsza szanse na alergie na mleko krowie', myslalam ze cos pomoze, no ale poki co zmniejszylo sie tylko troche (juz nie robi kupek z krwia i nie jest az tak mocno wysypany). Co wiecej bylam u huis arts no i ona nawet mi nie poradzila jakie mam mleko kupowac, tylko mi jakies informacje wydrukowala z komputera, masakra, to tak jakbym sobie sama cos na internecie wyszukala, nie wiem co to za rodzaj leczenia tu maja.!!!!
Poki co musze sie sama jakos ratowac, a jak bede w polsce to tam pojde do lekarza i mam nadzieje, ze tam mi jakos pomoga....
 
Do góry