reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prośba o pomoc - synagis

nadi25

Aktywna w BB
Dołączył(a)
8 Styczeń 2012
Postów
95
Miasto
Kielce
Witam, czy może wie ktoś z Was, gdzie mogę sie zwrocic o pomoc w dofinansowaniu Synagis-u? Jestem mama wczesniaka z 26 tyg ciazy, ktory skonczyl 13 miesiecy , ma ciezka postac dysplazji oskrzelowo-plucnej i okresowo jeszcze wymaga tlenu. Z gory dziekuje za wskazowki
 
reklama
Nadi mysle, ze w ktorejs z fundacji poswieconej dzieciom, ale najlepiej podpytac w NFZ oni tam beda wiedzieli gdzie Was podeslac.
Duzo zdrowka dla maluszka
 
mój synek zakwalifikował sie do tej szczepionki i dostanie ja za darmo 3 dawki :) ale jak to bylo załatwione to nie wiem... lekarze za mnie to zrobili.
 
Kachaha, w Pl kwalifikuje się do Synagisu (to immunoglobulina nie szczepionka) tylko dzieci w 1 r.ż. W 2 niestety już nie.
Nadi, tak jak Ci pisałam - Polsat.
 
Ziarnko do ziarnka:)
Ja z Polsatem i TVNem mam b miłe doświadczenia:)
Polsat zawsze odpowiadał w ciągu 3-4 tygodni i zawsze na 'tak':)
 
Kachaha, w Pl kwalifikuje się do Synagisu (to immunoglobulina nie szczepionka) tylko dzieci w 1 r.ż. W 2 niestety już nie..

Moj Oliver ma 13 miesiecy. W maju zlapal RSV co doprowadzilo do rozsianego zapalenia pluc, zapalenia oskrzeli i zapalenia krtani. Niestety poniewaz mielismy wczesniej problemy z krtania z powodu respiratora zalozyli mu rurke tracheostomijna. Wszystko to stalo sie jak bylismy na urlopie w Polsce. Po powrocie do UK, gdzie na stale mieszkamy, nasz konsultant zapisal nas na 5 dawek Synagisu zaczynajac od pazdziernika. Bylam troche zdziwona bo z tego co wiedzialam to sie szczepi przed skonczeniem roku. Znalazlam w necie taki informacje:
Preparat Synagis stosuje się do zapobiegania ciężkiej chorobie dolnych dróg oddechowych (płuc) wywołanej przez syncytialny wirus oddechowy (ang. respiratory syncytial virus - RSV), która wymagałaby hospitalizacji. Preparat Synagis stosuje się w następujących grupach dzieci, u których występuje podwyższone ryzyko wystąpienia tej choroby:


  • dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy, które urodziły się przedwcześnie w 35 tygodniu ciąży lub wcześniej (pięć lub więcej tygodni przed czasem),
  • dzieci w wieku poniżej 2 roku życia, które były leczone z powodu dysplazji oskrzelowo-płucnej (nieprawidłowej tkanki płuc, zazwyczaj występującej u niemowląt urodzonych przed czasem) w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
  • dzieci w wieku poniżej 2 roku życia, które urodziły się z ciężką chorobą serca.
Szkoda, ze nie dostal tej szczepionki wczensiej:-(, moze udalaby sie uniknac ryrki, ale lepiej pozno niz wcale.
 
reklama
reklama
Do góry