reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poszerzanie jadłospisu dziecka

Dołączył(a)
21 Styczeń 2009
Postów
8
Witam moj synek zacznie 8 miesiecy. Co mogę mu wprowadzac nowego do jedzenia?
Narazie pije mleko z butelki dwa razy dziennie, raz je kaszke jeden raz zupke jarzynowa i jeden raz deserek. Jak poszerzac jadłospis maluszka o kolejne potrawy. Co nowego moze jesc?
 
reklama
Ja daje chlebek z maselkiem sam albo z pasztetem czy polska i to uwielbia! o dziwo! Daje chrupki kukurydziane, ziemiaki z polowa sloiczka (kurczak z warzywami itp) czy inny sloiczek i gotuje makaron.
 
U nas nowym hitem są chrupki kukurydziane, które Gabryś uwielbia i błyskawicznie nauczyl się je jeść. Poza tym je większość możliwych w tym wieku warzywek- polecam bardzo zdrową soczewicę, gotuję z niej zupkę.
 
Do zupki lub obiadku ze słoiczka( swoja drogą warto je kupować na dodomku.pl, wychodzi o wiele taniej) można dodać żółtko jajka( na początek lepiej pół). Co do chrupek kukurydzianych to nie polecam- rozpychaja tylko żołądek dziecka a nie dostarczają prawie zadnych składników odżywczych. staraj sie tez nie wprowadzać za dużo nowych pokarmów- dziecko może na nie źle zareagować
 
Mam pytanie dotyczące mięska. Jak gotujecie dziecku kurczaka...to jest to nóżka czy np. pierś...Osobno gotuję warzywa,a osobno mięso...Druga kwestia...słyszałam,że niemowlakowi nie można przygotowywać posiłków na młodych ziemniakach ? Czy ktoś wie dlaczego?
 
Ja gotuję pół kurczaka .Nam - dorosłym robię z tego rosołek a małemu obieram, mielę, robię małe kuleczki i takie zamrażam. Potem jak gotuje to wyciągam kuleczkę i dodaję do warzyw. O młodych ziemniakach nic niestety nie słyszałam.
 
Ja zawsze uważnie czytam etykiety produktów. Nie chcę dawać dziecku jedzenia z różnymi „polepszaczami” etc. Ostatnio wypróbowałam serki Buko naturalne. To są kremowe serki do smarowania pieczywa, które nie mają żadnych konserwantów ani sztucznego świństwa. Chyba jedyne takie na rynku. W składzie sama pasteryzowana śmietanka i kultury bakterii. Dietetyczka radziła, że spokojnie można dawać je maluchowi po 12 miesiącu. Polecam. Na ciepło można z nich zrobić nawet kremowy sosik do gotowanego mięsa czy warzyw. Pycha.
 
reklama
Do góry