7 pomysłów, jak czuć się piękną każdego dnia

7 pomysłów, jak czuć się piękną każdego dnia

Mamy różne poglądy na to, co oznacza piękno. Dzisiaj mówiąc o pięknie nie skupiamy się tylko na wyglądzie, makijażu, czy stylu, ale również pięknie wewnętrznym. Opiszemy sposoby, które sprawią, że każdego dnia sama ze sobą będziesz się czuła coraz lepiej.  

Czy budzisz się każdego poranka z myślą, że pięknie wyglądasz? Pewnie nie, jak miliony innych kobiet. Z reguły skupiamy się na tym, co uważamy za nasze wady. Dużo szybciej gotowe jesteśmy o sobie myśleć, jako o grubych, niezdarnych, czy nieatrakcyjnych. A gdybyś jednak zaczynała dzień ze świadomością, że wyglądasz ładnie, promiennie i witalnie? 

Oto 7 pomysłów, jak czuć się piękną każdego dnia

1. Wyczaruj cudowny poranek

Zapewne zauważyłaś, że w zależności od tego, jak rozpoczynasz dzień, dalsza jego część upływa w podobnym nastroju? Dlatego zadbaj o swoje samopoczucie od samego rana. Postaraj się wstawać tak, żebyś mogła podarować sobie 15 minut wolnego czasu, który przeznaczysz wyłącznie na swoje przyjemności.

To może być coś banalnego, np.: nieśpieszne ułożenie włosów, wypicie w spokoju kawy i przejrzenie czasopisma, poranny aromatyczny peeling pod prysznicem, czy włączenie ulubionej muzyki. Możesz zapalić ulubioną świecę zapachową, która ukołysze twoje zmysły, bądź pobudzi cię do działania. Przed wyjściem z domu użyj ulubionego balsamu i perfum, dobrze dobrany zapach doda ci pewności siebie i poczucia piękna.

2. Jedz zdrowo i kolorowo

Przysięgamy, że jeśli urozmaicisz swoją dietę i wprowadzisz do niej kolory będziesz się czuła dużo lepiej. Staraj się, żeby w twoim codziennym menu pojawiało się coś zielonego, coś żółtego i coś czerwonego. Pomarańczowy jedzenie wygląda smaczne a fioletowe  po prostu niesamowicie! Kiedy do swojego menu wprowadzisz  owoce i warzywa oraz zdrową żywność dostaniesz moc i energię. Jednocześnie sama świadomość, że twój organizm otrzymuje zdrowe posiłki automatycznie spowoduje, że zaczniesz lepiej myśleć o sobie i postrzegać się, jako  bardziej atrakcyjną i dbającą o siebie kobietę. 

3. Uśmiechaj się

Wiemy, że to bardzo standardowa porada, ale…działa i daje fantastyczne rezultaty. Samo uśmiechanie się (nawet sztuczne) powoduje w mózgu wydzielanie endorfin. W rezultacie automatycznie pojawia się  dobre samopoczucie. To w efekcie pozwala spojrzeć na siebie łaskawszym okiem i cieszyć się życiem. Dlatego nawet jeśli nie masz ochoty - uśmiechnij się do swojego odbicia w lustrze i do innych ludzi! Zobacz, jak niesamowitą odczujesz różnicę.

4. Zabłyśnij

"Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety” śpiewała Marilyn Monroe, ale jeśli nie posiadasz akurat jednego pod ręką - nie martw się. Wystarczy, że każdego dnia będziesz miała coś, co według ciebie jest połyskliwym symbolem luksusu.  To może być mieniąca się kolorami biżuteria, świetlisty błyszczyk, pióro wieczne z brokatem, czy notes w błyszczącej oprawie. W takim towarzystwie poczujesz się promienna i pewna siebie!

5. Prowadź dziennik wdzięczności

Spójrz, jak wiele dobra, piękna i miłości masz wokół siebie. Każdego dnia znajdź coś co cię zachwyciło, podniosło na duchu, czy zaciekawiło. Wieczorem wypisz 10 rzeczy, za które możesz być wdzięczna. Im więcej będziesz mieć w sobie pozytywnych emocji tym bardziej zaczniesz dostrzegać piękno w sobie i innych ludziach.

6. Podziel się z innymi

Masz tak wiele do zaoferowania!Uśmiech, mądrość, empatię. Pozwól innym skorzystać ze swoich zasobów. Już samo to, że się do kogoś życzliwie uśmiechniesz lub powiesz coś miłego sprawi, że  jego dzień stanie się lepszy, ale również ty poczujesz przypływ sił i entuzjazmu. Bądź otwarta na innych, słuchaj co do ciebie mówią i pozwól im odczuć akceptację. Poczuj piękno jakie płynie z budowania bliskich relacji z innymi.

7. Pomyśl i poczuj

Myśli tworzą emocje i jeśli chcesz czuć się piękna - domyślasz się już, co trzeba zrobić? Tak, trzeba wreszcie skończyć z samokrytyką i zacząć myśleć o sobie pozytywnie. Wiemy, że zmiana przekonań zajmuje chwilę czasu, ale po pierwsze jest możliwa, po drugie możesz ją wprowadzić samodzielnie. Zacznij teraz. Weź kawałek kartki i napisz 10 wspierających zdań na swój temat. Nos ją przy sobie i często czytaj, to co napisałaś. Ciekawe jak szybko zauważysz, że zmienia się sposób, w jaki myślisz o sobie.

Uwaga: Samo przeczytanie tekstu nie wprowadzi zmiany w twoje życie. Jednak: spróbuj na początek przez tydzień skorzystać z naszych rad  i oczekuj magii.

Ładuję...
reklama

Niezbędniki w dziale serwisy partnerskie