MANIFEST PIĘKNA DOROTY WELLMAN

Jestem piękna, bo lubię i akceptuję siebie
Jestem piękna, bo jestem sobą i znam swoją wartość
Jestem piękna, bo jestem mądra i zaradna
Jestem piękna, bo jestem optymistką i kocham życie
Jestem piękna, bo jestem Polką


Zwracam się do kobiet młodych i starych. Niskich i wysokich. Grubych i chudych. Do blondynek, brunetek i rudych. Do tych, które mają włosy długie lub krótkie. I tych,  które mają włosy naturalne lub farbowane. I do tych, które włosy straciły.  Do dziewczynek, nastolatek, panien, mężatek i wdów.

Wszystkie jesteście piękne.Nie ma kobiet idealnych, a kobiecości nie mierzy się w centymetrach i kilogramach. Nie ważne co myślą o nas inni, ważne jest to,  co myślimy o sobie. Zacznijmy się lubić i akceptować siebie. Dbajmy o duszę i ciało.  Od tego powinna się zacząć nasza praca nad sobą.  

Nie warto porównywać się do kogoś. Gwiazdy na okładce wygładzonej i wyszczuplonej przez grafików. Do zawsze idealnej, pięknie ubranej i umalowanej pani z telewizji. Nie każda z nas musi być modelką i mieć idealne 90/60/90 . Popatrzmy na siebie życzliwym okiem. Znajdźmy dobre strony, zobaczmy w sobie dobre i piękne cechy. Poznajmy swoją wartość.

Zaczynamy, to nie jest takie trudne. Jestem silna.  Tyle umiejętności opanowałam, tyle rzeczy wiem. Tyle potrafię zrobić. Jestem pracowita. Radzę sobie z trudnościami. Pracuję zawodowo, mam dom na głowie. Umiem to wszystko połączyć. Kto tak potrafi? Ja!

Pokochaj siebie. Przecież jesteś sobie najbliższym człowiekiem. Patrz na świat optymistycznie. Ciesz się każdą chwilą. Czarną kawą o poranku, ramionami mężczyzny, w których można utonąć i schować nos. Kwiatami na stole. Sukcesem w pracy i rysunkiem dziecka. Słonecznym dniem, przeczytaną książką, rozmową z przyjaciółmi,  nowo zdobytą umiejętnością. Nowym słówkiem z angielskiego. Bierz to życie w ramiona i przytulaj mocno.

Polko, Rodaczko jesteś piękna. Uwierz w to!

Dorota Wellmann
Dziennikarka, Ambasadorka Kampanii NaroDove Piękno

Materiał: Dove

Ładuję...
reklama

Niezbędniki w dziale serwisy partnerskie