reklama
Jak zabezpieczyć otoczenie dziecka przed komarami?
Treść powstała we współpracy z Chicco (*)

Jak zabezpieczyć otoczenie dziecka przed komarami?

Wiosną i latem chcemy cieszyć się urokami aury – chętnie przebywamy na dworze, a w mieszkaniach szeroko otwieramy okna. Niestety bywa, że radosne nastroje psuje brzęcząca zmora - komary.

Komary, przyznasz, potrafią uprzykrzyć życie – zarówno nam, dorosłym, jak i dzieciom. Na szczęście w tej walce nie jesteśmy bezbronni. Na pomoc przychodzą nam zarówno osiągnięcia naukowe, jak i dary natury. Warto więc nie czekać na skutki bliskiego spotkania, a zawczasu zabezpieczyć przed komarami dziecko i siebie, ale także otoczenie. Jak to zrobić skutecznie?

Odstraszacze komarów
Zarówno w mieszkaniu, jak i na tarasie możesz stosować środki chemiczne, które odstraszają owady.

Są to między innymi:

  • świece,
  • aerozole,
  • spirale,
  • urządzenia elektryczne ze specjalnymi, wymiennymi wkładami,
  • odstraszacze owadów na prąd bądź baterie
  • czy pułapki (np. lampy owadobójcze).

Szczególnie zwróć uwagę na bezpieczne, ciche i ekologiczne urządzenia ultradźwiękowe przeciw komarom.

Ważne! Czytaj instrukcje, stosuj się do nich - pamiętaj o względach bezpieczeństwa!

Moskitiery
Moskitiera, najlepiej solidna, ale o małych oczkach, przyda się zarówno w domu (do zabezpieczenia okna, drzwi balkonowych, a także łóżeczka), jak i na spacerze (znakomicie chronią wózek dziecka).

Olejki naturalne
Czy wiesz, że komary nie lubią zapachu lawendy, cytryny, pelargonii, wanilii, eukaliptusa czy mięty pieprzowej? Wykorzystaj to! Kilka kropli olejków zapachowych dodaj do kominka zapachowego bądź rozetrzyj na zasłonach, a wydzielający się zapach będzie odstraszał nieproszonych gości.

Rośliny
Komary nie lubią też obecności niektórych roślin. Dlatego na oknach ustaw rośliny, których zapach będzie je odstraszał. Są to bazylia, pelargonie, lawenda, mięta, kocimiętka.

Jeśli do mieszkania wleciały już komary…
Co robić, jeżeli do mieszkania wleciały już komary? Możesz się ich pozbyć w sposób naturalny, bezpieczny dla maluszka. Do pokoju wstaw, na mniej więcej kwadrans, miseczkę z terpentyną. Zamknij okna i drzwi. Po upływie zalecanego czasu wywietrz pomieszczenie. I po kłopocie!

reklama
reklama