Jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia dla dziecka?

Materiał partnera 
Jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia dla dziecka?

Dobre krzesełko do karmienia to takie, które jest przede wszystkim bezpieczne, ale także wygodne dla dziecka i mamy oraz sprawdzone przez inne użytkowniczki. Dowiedz się, na co szczególnie powinnaś zwrócić uwagę wybierając krzesełko.

Bezpieczeństwo

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest zawsze bezpieczeństwo krzesełka. Pamiętaj o elementach, które decydują o tej ważnej kwestii. Przede wszystkim sprawdź, czy krzesełko ma atesty.

Krzesełko do karmienia powinno mieć pasy bezpieczeństwa. Zapobiegają one wypadnięciu, wysunięciu czy samodzielnemu wyjściu dziecka z krzesełka. Dzięki nim maluch nie może, na przykład wstać w krzesełku, co jest dla niego bardzo niebezpieczne. Najlepsze są 5 punktowe pasy z zapięciem zaprojektowanym tak, by Twój maluszek nie potrafił samodzielnie ich rozpiąć.

Kolejnym ważnym elementem jest zabezpieczenie zapobiegające wysunięciu się dziecka dołem pod tacą. Przyda ci się zwłaszcza wtedy, kiedy Twoje dziecko nie ma jeszcze zapiętych pasów. Po ich zapięciu ten element ułatwia maluchowi pozostanie w wygodnej pozycji siedzącej.

Sprawdź, czy krzesełko jest stabilne, jego elementy mocno trzymają się ze sobą. Zwróć uwagę czy krzesełko ma kółka, jeśli tak to czy są one podgumowane i można je zablokować. To ważne dla zapewnienia, że krzesełko będzie bezpiecznie stało w jednym miejscu nawet, gdy dziecko gwałtownie się porusza.

Dostosowanie do dziecka

Zobacz, czy wybrane przez Ciebie krzesełko łatwo dostosuje się do potrzeb dziecka. Krzesełka mają różne możliwości regulacji. Można w nich regulować pozycje siedziska, podnóżka, oparcia czy nawet głębokość wsunięcia tacki. Im więcej takich możliwości, tym lepiej dostosujesz krzesełko do dziecka. Będzie ono rosło razem z Twoim maluszkiem. Świetnym przykładem jest tu krzesełko PEPE od Baby Design, które ma aż 6 pozycji wysokości siedziska, trzy pozycje podnóżka i trzy pozycje głębokości tacki.

Sztywne, proste krzesełka nie dają takiej możliwości. Dla bardzo małych dzieci przyda się dodatkowa miękka wkładka, która „otula” maluszka, zapewniając mu większą wygodę. Maluch doceni też dodatkowe otulinki na szelkach. Szelki pozbawione otulinek mogą boleśnie wpijać się w ramionka dziecka.

Wygoda dla mamy

Krzesełko to nie tylko sprzęt dla malucha, ale także dla jego mamy. Przecież używasz go na razem ze swoim dzieckiem. Aby ułatwić sobie sprawę, zobacz, czy krzesełko będzie odpowiednie także dla Ciebie.

Sprawdź, czy możesz swobodnie przesuwać krzesełko po mieszkaniu, jeśli chcecie jeść wspólne posiłki w różnych miejscach. Krzesełko powinno się też łatwo składać do niewielkich rozmiarów, abyś w razie potrzeby mogła je schować.

Nie zapomnij, że karmienie to bardzo „brudząca” czynność, krzesełko po prostu musi być łatwe do wyczyszczenia. Najbardziej praktyczne są tapicerki z ceratki, które pozwalają szybko usunąć zabrudzenia mokrą ściereczką.

Przy utrzymaniu czystości przydadzą się też łatwe do zdjęcia tacki. Najlepiej dwie, wtedy jedną możesz szybko zmienić jeszcze w trakcie jedzenia, jeśli maluszek bardzo nabrudzi.

Krzesełko może być także dobrym schowkiem na potrzebne w trakcie karmienia akcesoria – nawilżane chusteczki, smoczki czy drobne zabawki. Warto więc sprawdzić, czy ma kieszonki albo kosz na drobiazgi. To się na pewno przyda!

Opinie innych mam

Nie kupuj krzesełka w ciemno. Sprawdź opinie mam o danym modelu. Upewnij się, jak oceniają go inne użytkowniczki. Tu możesz skorzystać z programu Zatwierdzone przez Mamy, przygotowanego przez Baby Design.

Jak on działa? Mamy, które kupiły krzesełko czy inny produkt Baby Design, mogą wystawić mu ocenę wraz z komentarzem. W zamian otrzymują przedłużoną o 12 miesięcy gwarancję na ten produkt. Z kolei mamy, które zakup mają dopiero przed sobą, mogą korzystać z opinii prawdziwych użytkowniczek produktów dla dzieci. Co ważne, mamy mogą zmieniać swoją opinię, jeśli zauważą coś ważnego podczas użytkowania. Masz więc dostęp do aktualnych informacji.

Ale to nie wszystko. Informacje od mam, są także bardzo ważne dla producenta.

- Program powstał z myślą o poprawie bezpieczeństwa maluchów. Uznaliśmy, że opinie mam – użytkowniczek naszych produktów, będą w tym zakresie niezbędne. Wykorzystujemy te opinie, aby zmieniać nasze wózki, krzesełka, kojce. Dzięki temu są coraz lepsze.– wyjaśnia specjalistka.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: