LEGO DUPLO to nie tylko radosna zabawa

Materiał partnera 
LEGO DUPLO to nie tylko radosna zabawa

Dzieci rozwijają się w zdumiewającym tempie już od pierwszych dni życia. Najbardziej naturalnym wsparciem tego procesu jest zabawa. Warto o tym pamiętać i zachęcać malucha do odkrywania nowych lądów. Z pomocą przychodzą klocki LEGO DUPLO, które są tak zaprojektowane, aby od samego początku podsycać dziecięcą ciekawość, edukować, wspierać kreatywność i rozwój małego odkrywcy. Łączenie klocków ze sobą i budowanie wież oraz modeli nie jest jedynym sposobem na zabawę zestawami LEGO DUPLO. Te zestawy to dużo więcej niż tylko zabawka, która daje mnóstwo radości. To genialne narzędzie do nauki i rozwoju.

Burzenie jest super!

Czy kiedykolwiek obserwowałaś swoje dziecko, jak rozbiera na części i rozrzuca różne rzeczy, zamiast je składać? Czy martwiłaś się wówczas, że coś jest nie tak? Nie masz żadnych powodów do niepokoju. Burzenie jest kluczowym etapem w rozwoju dziecka, tak samo jak budowanie. Klocki LEGO DUPLO są idealne i dla jednej, i dla drugiej aktywności.

Zestawy LEGO® DUPLO® pomagają rozwijać umiejętności motoryczne i rozwój intelektualny już u najmłodszych. Możesz zobaczyć, jak twoje dziecko rozdziela klocki i rozrzuca je, a to wielki krok, a raczej wielki rzut, ponieważ ta czynność wymaga niemałych umiejętności i zrozumienia. Burzenie z czasem przekształca się w konstruowanie - składanie najpierw 2-3 klocków, a potem dokładanie kolejnych i kolejnych.

Gdy twoje dziecko zacznie składać klocki ze sobą i budować bardziej złożone modele, to znak, że opanowało nowe zdolności motoryczne i poznawcze. Jednakże to, co zostało zbudowane, musi być zburzone raz jeszcze. Nie wahajcie się przewrócić misternie zbudowanej wieży – będziecie mieć mnóstwo fantastycznej zabawy!

Porada dla rodziców: To ważne, aby dać dziecku wystarczająco dużo czasu i przestrzeni do odkrywania podczas zabawy nowych rzeczy po swojemu. Następnym razem, gdy korci cię, by coś mu doradzić, po prostu usiądź i przyglądaj się. Sam wszystko odkryje!

Bo najpiękniejsze są własne scenariusze

Zestawy LEGO® DUPLO® zawierają wiele różnych elementów, które są dla dzieci szalenie ciekawe i inspirujące. Zwierzątka, sympatyczne postaci czy kolorowe pojazdy dają maluchom wiele radości i okazji do świetnej zabawy.

Zabawa ruchomymi elementami jest dla małych dzieci wielką frajdą. Najmłodsze dzieci uwielbiają turlać się po podłodze razem z jeżdżącymi samochodami i pociągami, a kiedy nieco podrosną, odgrywać proste scenki ze zwierzątkami czy figurkami w rolach głównych.

Czas biegnie szybko, dlatego zanim się obejrzysz, maluch będzie wymyślać własne zabawne historyjki. Dzieciaki mają niesamowite pomysły, a świat ich fantazji jest nieograniczony, dlatego może się okazać, że owca i kurczak zostaną szefami domowej wieży kontroli lotów, a koza-pilot doskonale radzi sobie z lądowaniem awaryjnie na twojej głowie.

Porada dla rodziców: Zabawa LEGO DUPLO to ekscytujące zajęcie. Dzieci już wkrótce z dumą zaprezentują ci swoje sukcesy. Pozwól im cieszyć się tymi osiągnięciami i wspieraj ich wewnętrzną motywację, poświęcając swoją uwagę i opisując, co widzisz. Czy wiesz, że to wspomaga budowanie pewności siebie, wspiera wiarę we własne siły i zachęca do wprowadzania w życie pierwszych autorskich pomysłów?

Nauka poprzez zabawę

Kiedy dzieci używają zestawów LEGO® DUPLO®, by odgrywać własne scenariusze, nie tylko pielęgnują swoją kreatywność, ale i pozyskują wiedzę. Czy twoja córka lubi bawić się w przygody na farmie? To wspaniale. Oznacza to, że uczy się, jak karmić zwierzęta czy sadzić warzywa. Poszerza swoją wiedzę ogólną o tym, jak wygląda życie na wsi.

Budowanie z klocków czy zabawa figurkami to nie jedyne sposoby na zabawę. Z LEGO DUPLO dziecko może poznawać także kolory, kształty, cyferki. Klocki to wspaniała pomoc i to w niemal każdym naukowym aspekcie, ponieważ to właśnie poprzez zabawę dzieci najszybciej się uczą i rozwijają swoje umiejętności.

Podczas zabawy z dzieckiem nie wahaj się zadawać mu wyzwań. „Czy mógłbyś podać mi figurkę ptaka?” lub „Jak nazywa się to niebieskie zwierzątko?” to wspaniały sposób na wzbogacenie zabawy z maluchem, ale i zdobywanie przez niego nowej wiedzy i umiejętności.

Porada dla rodziców: To, co dla ciebie jest tylko kolorowym zestawem klocków do budowania, dla dziecka to cały, nowy świat. Ponieważ każdy klocek jest ekscytujący, czasem maluchom trudno zdecydować, czym się bawić. W takim przypadku daj dziecku po prostu kilka klocków - na dobry początek.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: