Kalosze dziecięce – obuwie idealne na jesień

Materiał partnera 
Kalosze dziecięce – obuwie idealne na jesień

Kalosze to obuwie, które jest niezbędne dla dziecka lubiącego spędzać aktywnie czas na zewnątrz oraz chodzić na długie spacery, bez względu na pogodę. Dzięki wygodnym i nieprzemakalnym kaloszom wyjście z domu będzie możliwe nawet wtedy, gdy pada deszcz, a wszędzie dookoła znajdują się głębokie kałuże. Jak odpowiednio dobrać obuwie tego rodzaju do potrzeb dziecka?

Kalosze dziecięce powinny mieć właściwy rozmiar

Kupując kalosze dla dziecka musisz pamiętać, że niezwykle istotny jest odpowiednio dobrany rozmiar – zarówno pod kątem długości, jak i szerokości stopy. Ważne jest, żeby w butach tego typu maluch miał około centymetra luzu, licząc od czubków palców. W przeciwnym razie kalosze mogą okazać się niewygodne, a trzeba mieć na uwadze fakt, że te buty wykonane są z gumy, a więc nie rozciągną się wraz z upływem czasu, ani nie dopasują do kształtu stopy.

Centymetr zapasu jest ważny również z uwagi na grube skarpety, które dziecko nosi w okresie jesienno-zimowym. Warto też przyjrzeć się bliżej podeszwie kaloszy. Dobrze, żeby była wykonana z kauczuku, a dodatkowo posiadała ząbki – w ten sposób nie będziesz martwić się o to, że dziecko poślizgnie się na mokrej powierzchni.

Kalosze dla dzieci warto dobrać odpowiednio do panujące na zewnątrz temperatury

Jeżeli nadchodzące dni zapowiadają się na naprawdę zimne, warto sprawić dziecku kalosze, które dobrze ochronią jego stopy. Sprawdzą się tutaj modele z wewnętrznym ociepleniem. Znaleźć można takie, które posiadają w środku polarową wyściółkę lub ciepły i miękki puszek. Z kolei latem lepiej wybrać kalosze bez ocieplenia. W przeciwnym razie dziecięcym stopom grożą odparzenia oraz podrażnienia.

Kalosze chłopięce mają zazwyczaj ciemniejsze kolory

Kalosze to obuwie niezbędne dla chłopców, którzy uwielbiają wybierać się na spacery leśnymi ścieżkami. Takie buty świetnie ochronią nie tylko przed wilgocią, ale też niebezpiecznymi kleszczami. Od teraz aktywne maluchy nie będą musiały też omijać żadnej kałuży ani błota. Dobrej jakości kalosze są bowiem nieprzemakalne, a także łatwe w utrzymaniu w czystości.

Obuwie tego typu dla chłopców zwykle projektuje się w ciemniejszych kolorach. Ozdabia się je też nadrukami ulubionych bohaterów z kreskówek i gier. Ale są też modele, które swoim wyglądem przypominają na przykład wóz strażacki. Dzięki wyborowi atrakcyjnych wizualnie kaloszy zwiększysz szanse na to, że dziecko z chęcią będzie je zakładało.

Kalosze dziecięce – krótkie czy długie?

Przeglądając kalosze dla dzieci z pewnością zauważysz, że spotkać można zarówno te z krótką, jak i wysoką cholewką. Te pierwsze dobrze sprawdzą się w przypadku mniejszych dzieci, ponieważ nie będą krępowały ich ruchów. Za to starsze pociechy z powodzeniem będą je wybierały na co dzień, na przykład do chodzenia do szkoły.

Z kolei długie kalosze świetnie sprawdzą się jako obuwie zakładane do wyjścia na podwórko albo na wyprawę do lasu. Przy zakupie takiego obuwia warto pomyśleć o tym, by wybrać model wyposażony w ściągacze. Dzięki nim kalosze będą idealnie przylegały do nogi dziecka, co zapobiegnie na przykład nalaniu się do środka wody.

Kalosze to obuwie, które dziecko powinno mieć nie tylko jesienią, ale przez cały rok. Oczywiście każda para musi być odpowiednio dobrana do temperatury panującej na zewnątrz. Przy zakupie butów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na właściwy rozmiar, antypoślizgową podeszwę oraz kolory i formę, która spodoba się maluchowi. Duży wybór dziecięcych kaloszy znajdziesz na przykład na www.empik.com

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: