Moje dziecko nie słyszy

reklama

Moje dziecko nie słyszy

Kilka lat temu, gdy Daniel miał 5 miesięcy, usłyszałam diagnozę potwierdzającą moje najgorsze obawy. Zimny pot mnie oblał, nogi mi zmiękły i zrobiło mi się słabo, nawet nie byłam w stanie płakać.

Dowiedziałam się że Daniel ma duże uszkodzenie słuchu; na jedno ucho około 75-80 dB, a drugie bez odpowiedzi. Wtedy usłyszałam od otolaryngologa, że przy wzmożonej pracy i aparatowaniu Daniel może nauczyć się mówić! Mimo to był to dla nas wielki wstrząs.

Gdy Daniel miał 8 miesięcy udało nam się wreszcie zdobyć aparaty słuchowe i pełni entuzjazmu przystąpiliśmy do rehabilitacji naszego syna. Zapał był podsycany szybkimi efektami naszej pracy, ale nie długo trwała ta sielanka.
W dzień swych pierwszych urodzin Daniel poważnie zachorował, miał bardzo wysoką temperaturę pierwszy raz w życiu. Miesiąc po tej katastrofie, tak dokładnie pisze katastrofie wykonano mu badanie słuchu w Warszawie w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. Usłyszeliśmy porażającą nas diagnozę, MACIE PAŃSTWO ZUPEŁNIE GŁUCHE DZIECKO!!!

I zaczęła się batalia o Jego rehabilitację. Nikt nie chciał podjąć się nauki
języka migowego u tak małego dziecka. W Łodzi generalnie nie bardzo
wiedziano jak się do niego zabrać. Mijał czas, a nie wiele się działo.
I nagle gdy Daniel miał 2 lata i 3 miesiące został zakwalifikowany do wszczepienia implantu ślimakowego. Czekaliśmy na wszczep do lipca 2000 roku, Daniel miał już 2 lata i 8 miesięcy. W dniu 12 lipca 2000 roku o godzinie 9.00 zaczęła się operacja.
Operował Go, cudowny człowiek prof. H. Skarżyński.

Dnia 07.08. 2000 r.podłączany został Danielowi procesor mowy i oto nasz syn narodził się ponownie!!! Długa droga przed nami i usłana górkami, ale to nic wierzymy że wszystko będzie dobrze.

Tułając się po przychodniach i szpitalach z Danielem widziałam wiele
dramatów, ale najgorsze w nich było to że tak późno rodzice dostrzegali
poważne schorzenia słuchu u dziecka. Byłam na jednej sali z parą która miała 2 letniego synka z ubytkiem słuchu 90 dB, na oboje uszek, byli wstrząśnięci do dnia usłyszenia diagnozy byli przekonani że ich dziecko słyszy normalnie, a lekarz się czepia.

Dlaczego rodzice boją się poznać prawdę oszukując się? Ja bym wiele oddała by zostać wyśmiana przez tych wszystkich lekarzy, że jestem matką hipochondryczką!

Dorunia


Trochę wiedzy fachowej na ten temat:

Metody badania słuchu

 27 czerwca 2019

Metody badania słuchu możemy podzielić na obiektywne, niezależne od woli pacjenta i subiektywne, podczas których pacjent z nami współpracuje. Metody obiektywne są dla nas niezwykle ważne, gdyż pozwalają na…   Więcej

Jakie są przyczyny ubytku słuchu?

 27 czerwca 2019

Z naszych najnowszych badań epidemiologicznych wynika, że 1/5 dzieci w wieku szkolnym ma uszkodzenia słuchu lub upośledzenia słyszenia najczęściej wskutek następstwa infekcji górnych dróg oddechowych. Te…   Więcej

Kiedy dochodzi do uszkodzenia słuchu?

 27 czerwca 2019

Do uszkodzenia słuchu może dojść w każdym momencie życia człowieka zarówno w okresie płodowym, jak i po urodzeniu. Jeżeli doszło do uszkodzenia w okresie płodowym, dziecko rodzi się z głuchotą wrodzoną.Przyczy…   Więcej