materiał partnera (*)

MUSTELA STELATOPIA® - kompleksowa pielęgnacja skóry skłonnej do atopii

Pojawiające się z różną częstością wypryski i skrajna suchość w postaci czerwonych, szorstkich łusek, to objawy atopowego zapalenia skóry (AZS). Choruje na nie 1 dziecko na 5 i to od najmłodszych lat!

Atopowe zapalenie skóry to choroba dziedziczna – jeśli występowała u jednego z rodziców, to prawdopodobieństwo dziedziczenia wynosi od 40 do 50%. Jeśli obydwoje rodzice ją mieli, to prawdopodobieństwo dziedziczenia wzrasta do 80%. Dlatego, w przypadku występowania choroby w rodzinie, zaleca się profilaktyczne stosowanie emolientu od pierwszych dni życia, co zmniejsza ryzyko pojawienia się objawów AZS o 33 do 50%.

Aby poradzić sobie z tą szczególną dolegliwością skóry, Mustela® przedstawia produkty pielęgnacyjne Stelatopia®: gama produktów do higieny i pielęgnacji, opracowanych specjalnie, by koić i odbudowywać skórę atopową niemowląt i dzieci. Gama gwarantuje skuteczność potwierdzoną klinicznie i wysoką tolerancję już od pierwszych dni życia. Produkty zostały przebadane pod kontrolą dermatologów i pediatrów, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność produktów, już od 1. dni życia.

Chronione patentem składniki aktywne pochodzenia naturalnego

Eksperci tworzący produkty Mustela® opracowali nowe formuły gamy Stelatopia®, zaprojektowane specjalnie z myślą o skórze atopowej niemowląt i dzieci, łączące w sobie dwa opatentowane, naturalne składniki aktywne*.

Destylat oleju słonecznikowego odbudowuje lipidy i koi

Destylat oleju słonecznikowego, uzyskiwany metodą destylacji cząsteczkowej, jest chronionym patentem naturalnym składnikiem aktywnym dopasowanym do potrzeb skóry atopowej. Ten wzbogacony naturalny składnik aktywny koi skórę i stymuluje biosyntezę  głównych lipidów niezbędnych do odbudowy osłabionej w przypadku skóry atopowej bariery skórnej.

*Z wyjątkiem olejku do kąpieli (Olej z awokado i Destylat oleju słonecznikowego).

Avocado Perseose® chroni bogactwo komorkowe i wzmacnia barierę skorną

Ten wyjątkowy chroniony patentem składnik aktywny, odkryty przez specjalistów z laboratoriów Expanscience, jest podstawowym składnikiem formuł produktów Mustela® dla dzieci. Avocado Perseose® wzmacnia barierę skórną, utrzymuje odpowiednią warstwę ochronną, poprawia nawilżenie skóry dzięki czynnikom nawilżającym i chroni bogactwo komórkowe skóry dziecka przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Skuteczność potwierdzona klinicznie na grupie 714 niemowląt i dzieci w rzeczywistych warunkach stosowania.

Wszystkie produkty Stelatopia® nowej generacji zostały poddane badaniom klinicznym pod kontrolą dermatologów i pediatrów w celu wykazania ich skuteczności w łagodzeniu zmian skórnych przy AZS.

Jak pielęgnować atopową skórę?

W atopowym zapaleniu skóry pojawiają się naprzemiennie okresy nawrotu i remisji. Co należy robić podczas każdej z tych faz? Nie martw się, nie są to zbyt skomplikowane czynności.

Gdy panuje całkowity spokój…

Jeśli okresy remisji oznaczają "przerwę" w występowaniu objawów atopowego zapalenia skóry, nie oznacza to, że należy przerywać także zabiegi pielęgnacyjne. Przeciwnie! To idealny moment, aby zadbać o skórę dziecka, pomóc w jej odbudowie i przywróceniu jej funkcji  ochronnej oraz uczynieniu jej bardziej komfortową.

W tym celu wystarczy stosować codziennie emolienty o określonym działaniu. Pomagają one skutecznie nawilżać delikatną skórę, a podczas ich aplikacji możesz się cieszyć niezapomnianymi chwilami  spędzonymi z dzieckiem. Można nawet wprowadzić taką małą zabawę: jeden całus w ramię, gdy skończona jest pielęgnacja prawej rączki, dwa całusy w zagłębienie dłoni, gdy ukończono zabiegi na lewej. Oczywiście nie zapominamy o niespodziewanych łaskotkach!

Pierwsze oznaki nawrotu

Na skórze dziecka zaczynają pojawiać się zaczerwienienia? Skóra staje się grubsza? Dziecko ma trudności z zasypianiem? Niewątpliwie to zapowiedź nadchodzących skórnych zmian atopowych. Możesz się przygotować na tę sytuację, stosując częściej niż zwykle, nawet kilka razy dziennie, emolienty.

Doskonale sprawdzi się Krem emolient lub Balsam emolient Stelatopia. Przyniesie to ulgę nadmiernie suchej skórze, a nawet może natychmiast zmniejszyć o 95% uczucie świądu. To niewątpliwie ich ogromna zaleta.

Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry     

Co zrobić,  jeśli, mimo pełnej dbałości o to, aby atopowe zapalenie skóry nie pojawiło się, to jednak daje ono o sobie znać? W przypadku nawrotu opracowaliśmy dwuetapowy plan działania:

Po pierwsze należy skoncentrować się na czerwonych plamach, to znaczy na miejscach z widocznym stanem zapalnym, gdy tylko się one pojawią. Jak w przypadku wielu dolegliwości, im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym szybsza i skuteczniejsza będzie pomoc. Najlepszym rozwiązaniem jest leczenie przepisane przez lekarza. Niezależnie od tego, czy jest to podrażnienie, czy już sączące się pęcherzyki, objawy te wymagają ściśle określonego leczenia. Lekarz z pewnością przepisze jakiś dermokortykoid, preparat na bazie kortykoidu, do stosowania bezpośrednio na skórę. Jaką ma spełniać rolę? Przede wszystkim zmniejszyć stan zapalny.

Ponadto ma ograniczyć zaczerwienienia, powstrzymać zmiany chorobowe, złagodzić świąd, obrzęk, plamki, a nawet sprawić, aby wszystkie objawy znikły w ciągu kilku dni. Na każdą odmianę atopowego zapalenia skóry stosuje się odmienne leczenie. To, które lekarz przepisze Twojemu dziecku nie musi być odpowiednie dla dziecka sąsiadów, jeśli też ma atopowe zapalenie skóry. Nie należy się więc niepokoić, jeśli dawkowanie i czas trwania leczenia są odmienne. Właściwe postępowanie polega na tym, aby w okresie nawrotów stosować leki wyłącznie na czerwone plamki i tak długo, jak zaleci lekarz.

Dalszy ciąg pielęgnacji skóry całego ciała. Oznacza to, że należy stosować emolienty wszędzie, z wyjątkiem sączących się plamek. Posuwamy się, masując od twarzy w kierunku nóżek i robimy to tak często, jak to konieczne. Te zabiegi poprawią stan skóry, uczynią ją elastyczniejszą i lepiej nawilżoną.

Kilka sposobów na uzyskanie większego komfortu

Inną wspaniałą cechą emolientów jest to, że pomagają zmniejszyć uczucie świądu. Istnieje kilka sposobów, które sprawią, że zapomnisz o tym nieprzyjemnym uczuciu, albo w dużej mierze je ograniczysz.

  • Wykorzystaj czynnik temperatury: zimno zmniejsza uczucie świądu. Wstawiaj do lodówki atomizer i/lub emolient i wyjmuj go tuż przed zastosowaniem. Możesz także stosować zimne okłady.
  • Jeśli dziecko nie może powstrzymać się od drapania, obcinaj mu regularnie paznokcie, aby uniknąć rozdrapywania skóry. To pomoże z pewnością ograniczyć drapanie.

 

Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama