SolphaDermol® - bezbolesna eliminacja guzków mięczaka zakaźnego

SolphaDermol® - bezbolesna eliminacja guzków mięczaka zakaźnego

materiał partnera (*)

Guzki - zmiany skórne, charakterystyczne dla mięczaka zakaźnego, trzeba leczyć. Można to robić wieloma metodami, jednak w większości są one bolesne i obarczone ryzykiem powikłań. Na szczęście z pomocą przychodzi farmakologia, która sprawdza się zwłaszcza w przypadku dzieci. Poznaj SolphaDermol® - roztwór do usuwania guzków mięczaka zakaźnego.

Dlaczego i jak leczyć mięczaka zakaźnego?

Pomimo tego, że guzki, będące objawem mięczaka zakaźnego, znikają samoistnie, należy podjąć ich leczenie. Czy tylko dlatego, że zmiany mogą ustąpić dopiero po wielu tygodniach, a nawet miesiącach, no i wyglądają nieestetycznie? Nie tylko. Leczenie jest wskazane ze względu na dużą zakaźność oraz ryzyko rozsiewu zmian w obrębie skóry chorego.

Leczenie mięczaka zakaźnego, zwłaszcza u dzieci, powinno być możliwie najmniej dotkliwe i nie obarczone ryzykiem pojawienia się blizn. Ponieważ zmiany chorobowe obejmują wyłącznie wierzchnie warstwy skóry, nie trzeba leczyć ich agresywnie. Wystarczy stosować leki miejscowe, np. SolphaDermol®. To nieskomplikowana, ale także bezbolesna i skuteczna metoda eliminacji guzków mięczaka zakaźnego.

SolphaDermol® działa bezboleśnie i skutecznie

Solphadermol® to roztwór do usuwania zmian skórnych mięczaka zakaźnego (moIluscum contagiosum). W jego skład wchodzi 5-procentowy wodorotlenek potasu i woda oczyszczona. Jego skuteczność potwierdzono w badaniach klinicznych.

Jak działa SolphaDermol®?

SolphaDermol® powoduje uszkodzenie zainfekowanych komórek oraz miejscową reakcję obronną skóry w obszarze wykwitów. Celem kuracji jest wywołanie bezbolesnego zapalenia ograniczającego się do obszaru wykwitu. W momencie ustąpienia stanu zapalnego wykwity skórne mięczaka również ulegają wygojeniu.

Wodorotlenek potasu niszczy otoczki tworzone wewnątrzkomórkowo przez wirusy, dzięki czemu stają się one rozpoznawalne dla układu immunologicznego. Organizm uruchamia procesy obronne - pojawia się miejscowy stan zapalny.

Jak stosować SolphaDermol®?

Dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, ostrożnie otrzeć mokrą szpatułkę o wewnętrzną ściankę buteleczki z roztworem Solphadermol® i dotknąć guzków mięczaka płaską częścią szpatułki. Pozostawić roztwór do wyschnięcia. Gdy na zmianie pojawi się stan zapalny, należy przerwać stosowanie roztworu. Wykwity mięczaka znikają wraz z ustępowaniem reakcji zapalnej.

Kiedy nie wolno stosować roztworu SolphaDermol® ?

Istnieje kilka sytuacji, kiedy stosowanie roztworu nie jest zalecane bądź wskazane jest zachowanie środków ostrożności. SolphaDermol® nie może być używany w pobliżu oczu oraz na guzkach, na których występuje już zapalenie, na błonach śluzowych i na otwartych ranach.

Nie wolno go także stosować u niemowląt i dzieci poniżej 2. roku życia, w przypadku tendencji do tworzenia się nadmiaru tkanki bliznowatej, u osób z wrodzonym lub nabytym upośledzeniem działania układu immunologicznego, a u kobiet karmiących piersią unikać kontaktu dziecka z miejscami stosowania preparatu.

Ocena: 2.76 z 5. Ocen: 17

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama