reklama
Jak chronić się przed działaniem alergenów z kurzu domowego
materiał partnera (*)

Jak chronić się przed działaniem alergenów z kurzu domowego

Wydawać by się mogło, że mali alergicy jesienią i zimą mogą odetchnąć z ulgą – nie pylą przecież drzewa i trawy, co wywołuje silne dolegliwości. Kto tak myśli, jest niestety w błędzie. Okazuje się bowiem, że także teraz na dzieci z nadwrażliwością na alergeny czyha wiele zasadzek.

Jesienią i zimą dzieciaki stosunkowo mało czasu spędzają na świeżym powietrzu, większą część dobry przebywając w zamkniętych, oszczędnie wietrzonych pomieszczeniach, zarówno w domu, jak i szkole, żłobku czy przedszkolu. Narażone są tym samym na działanie alergenów obecnych w kurzu domowym.

Alergeny domowe

W pomieszczeniach, ze względu na cieplarniane warunki (wysoka wilgotność i temperatura), szybko namnażają się substancje uczulające, które wdychamy z kurzem. Jak dowodzą badania, w kurzu znajduje się wiele różnorodnych, niebezpiecznych i silnych alergenów. Są to między innymi: roztocza kurzu domowego, alergeny grzybów pleśniowych czy  zwierząt domowych.

Groźne skutki

Ciągłe narażenie na inhalację alergenów domowych jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci - zwłaszcza tych, u których stwierdzono nadwrażliwość na alergeny. Dla takich maluchów kontakt z substancją alergizującą może byc początkiem poważnych problemów zdrowotnych, od alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (alergiczny nieżyt nosa - ANN), przez atopowe zapalenie skóry (AZS), po astmę.

Zarówno AZS, jak i ANN są częstym wstępem do rozwoju alergicznej (atopowej) odmiany astmy oskrzelowej. Jej dominującym objawem jest napadowy, suchy kaszel, duszności podczas podejmowania wysiłku i świszczący oddech wynikający z utrudnienia przepływu powietrza przez zmienione chorobowo, zwężone, oskrzela.

Na kłopoty - Allergoff® Spray

Alergolodzy zalecają, by unikać kontaktów z alergenami, co nie zawsze jest proste. Dlatego w owej nierównej walce warto poszukać sojuszników. Jest nim Allergoff® Spray.

Allergoff® Spray to preparat, który skutecznie chroni przed inhalacją alergenów. Jak działa? Neutralizuje alergeny roztoczy, jednocześnie ogranicza lotność drobin kurzu w otoczeniu. Po opryskaniu chronionej powierzchni alergeny obecne w kurzu tracą swe chorobotwórcze właściwości, a drobiny kurzu zostają scalone w większe nielotne cząstki, co ogranicza ryzyko inhalacji alergenów.

Allergoff® Spray to nie tylko skuteczność, ale także:

  • Wygodna i łatwa aplikacja. Spray pozwala bez wysiłku dotrzeć do miejsc, które wskazano jako ważne źródła alergenów.
  • Wydajność. Dostępne w aptekach opakowania o pojemności 250 i 400 ml wystarczają do opryskania 25 lub 40 m2 powierzchni.
  • Trwałość. Działanie ochronne preparatu jest wyjątkowo trwałe, utrzymuje się nawet do 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu. Dla osiągnięcia pełnej ochrony zaleca się wykonywanie oprysków co najmniej 2 razy w roku.
  • Dobra cena.

Preparaty Allergoff® są dostępne w aptekach i sklepie www.sklep.icbpharma.pl

Więcej na temat Allergoff® możesz przeczytać na stronie www.allergoff.pl.
 
reklama

Niezbędniki w dziale niemowlęta