Chicco. Na dobry początek
materiał partnera (*)

Chicco. Na dobry początek

Dla rodziców przyjście dziecka na świat jest ekscytujące niczym wyprawa w nieznane. Aby podczas odkrywania nowych lądów móc skupić się na tym, co absolutnie najważniejsze, a i czuć się przy tym bezpiecznie i komfortowo, należy się do niej dobrze przygotować. To dlatego tak ważne jest skompletowanie ekwipunku, to znaczy wyprawki dla maluszka i jego mamy.

Wyprawka to temat, który budzi wiele skrajnych emocji, od euforii po niepokój. Te maleńkie skarpeteczki i śpioszki są takie słodkie! Ale nie można przecież zapomnieć o tylu rzeczach… Ubranka, kosmetyki pielęgnacyjne, pieluszki – a jedno ważniejsze od drugiego.

Jeśli przymierzałaś się już do kompletowania wyprawki, z pewnością masz pod ręką szczegółową listę. My, wraz z Chicco i jego ambasadorką, Jeannette Kalyta, powiemy Ci o kilku gadżetach, które warto na nią wpisać, ponieważ są idealne na dobry początek - dbają o komfort i noworodka i jego karmiącej mamy.

Produkty Chicco wspierają wygodę i codzienną higienę kobiet w okresie karmienia piersią. Jest to czas budowania więzi i bliskości z maleństwem, a zapewnienie kobiecie intymności, komfortu i dobrego samopoczucia wpłynie zarówno na świetną relację z dzieckiem, jak i jakość laktacji.

Karmienie to jedno z piękniejszych wyzwań macierzyństwa

Poród to piękny, choć trudny początek, zwieńczony długo wyczekiwanym spotkaniem. Od tej chwili będziecie się poznawać, spełniać swoje oczekiwania i potrzeby. Na Waszej drodze pojawi się wiele radości i wzruszeń, ale i wyzwań. Jednym z niech jest karmienie piersią.

Kluczowe jest pierwsze karmienie, maksymalnie do dwóch godzin po porodzie. Powinno się ono odbyć pod okiem położnej, by mama miała pewność, że jej dziecko prawidłowo i efektywnie ssie pierś. To ważne, ponieważ początki mają to do siebie, że bywają trudne. Niepewność, jaka towarzyszy nowej roli, brak doświadczenia, niewygoda pozycji, ale także ból brodawek, no i niekompletna wiedza na temat laktacji i prawidłowej pozycji w trakcie karmienia mogą być źródłem niepotrzebnego stresu. Na szczęście nie musi.

Karmienie piersią - cóż może być bardziej naturalnego? Dziecko otrzymuje to co najlepsze, pokarm z piersi matki, a kontakt z jej ciałem zapewnia mu ciepło i poczucie bezpieczeństwa.  W trakcie karmienia, matka i dziecko  zalewane są hormonami; prolaktyną, oksytocyną i beta endorfinami - neuroprzekaźnikami, które nazwano „molekułami przynależności”.

Na dobry początek. Wyprawka z Chicco i Jeannette Kalyta

Chicco wspiera kobiety i dba o nie wierząc, że dobre samopoczucie mamy to klucz nie tylko do niezakłóconej laktacji, ale i szczęścia dziecka. Wykorzystując współczesną wiedzę na temat potrzeb karmiących oraz innowacyjne rozwiązania oferuje produkty, dzięki którym znikają wszelkie trudności w tym zakresie.

W trosce o jak najlepsze wejście w pierwsze chwile macierzyństwa, marka Chicco wytypowała zestaw produktów idealny na pierwsze miesiące z maleństwem. W skład rekomendowanych produktów do wyprawki „Na Dobry Początek” od Chicco, wchodzą akcesoria zaprojektowane specjalnie po to, aby kobiety jak najdłużej mogły cieszyć się karmieniem naturalnym.

Co powinno się znaleźć w wyprawce, na dobry początek, by karmienie maluszka było komfortowe i przyjemne?

  • Wkładki laktacyjne Chicco
  • Osłonki na brodawki
  • Wielofunkcyjna poduszka do karmienia Boppy
  • Laktator NaturalFeeling
  • Butelki Chicco NaturalFeeling 
  • Chicco Smoczek do uspokajania CHICCO PHYSIO SOFT


Wkładki laktacyjne Chicco zabezpieczają piersi w okresie laktacji. Specjalna antybakteryjna tkanina chroni i zapobiega podrażnieniom. Wkładki są wyjątkowo chłonne i „oddychające”, a znajdujące się w nich mikroperełki pochłaniają wilgoć i zamieniają ją w żel, aby w ten sposób utrzymywać w suchości zarówno skórę piersi jak i ubranie. Wkładki idealnie dopasowują się do piersi i są niewidoczne nawet pod cienką bluzką.

Osłonki na brodawki chronią podrażnione lub uszkodzone brodawki, łagodząc ból podczas pierwszych momentów karmienia. Co istotne umożliwiają karmienie piersią nawet w przypadku płaskich czy wklęsłych brodawek. Wykonane są z miękkiego silikonu, pokrytego karbowanymi pierścieniami przypominającymi strukturę piersi, aby zapewnić dziecku jak najbardziej naturalne odczucia.  Ich kształt zapewnia kontakt noska dziecka ze skórą mamy.

Wielofunkcyjna poduszka do karmienia Boppy została opracowana specjalnie z myślą o wspieraniu karmienia piersią. Jest niezwykle pomocna w przyjęciu prawidłowej pozycji podczas karmienia piersią, dzięki czemu łagodzi wszelkie ewentualne napięcia szyi, ramion i pleców. Idealnie podtrzymuje dziecko przystawione do piersi, zapewniając mu prawidłowy pasaż przewodu pokarmowego. Ale to nie wszystko! Poduszka może pozostać z dzieckiem na wiele kolejnych miesięcy, wspierając etapy jego rozwoju. Jest genialna! Jest nie tylko wygodna i pomocna, ale i doskonała jakościowo, ponieważ wykonano ją ze specjalnego, elastycznego włókna, które nie odkształca. Można ją prać w pralce.

Poduszka Bobby została zaprojektowana przez jedną z amerykańskich mam, a w Stanach Zjednoczonych została dziesięciokrotnie wybrana jako najlepszy produkt przeznaczony dzieci.

Laktator ręczny NaturalFeeling jest bardzo skuteczny i przyda się w różnych nieoczekiwanych sytuacjach. Łatwy w użyciu, niezwykle skuteczny i delikatny dla piersi. Część, która bezpośrednio styka się ze skórą, posiada w komplecie bardzo miękką silikonową nakładkę, przez co kontakt jest przyjemny i bezpieczny. Nakładka silikonowa ma też dodatkowe funkcje stymulujące wydzielanie mleka dzięki wypustkom masującym. Specjalnie zaprojektowana, długa rączka mieści całą dłoń, co znacznie ułatwia odciąganie pokarmu. Laktator bardzo łatwo się rozkłada i w całości sterylizuje.

Butelki Chicco NaturalFeeling – potrzeba wyboru butelki do karmienia, jeśli zamierzasz karmić maluszka piersią, nie wydaje się oczywista, niemniej warto takową mieć, szczególnie w sytuacjach losowych kiedy nie możemy podać dziecku piersi albo chcemy aby nakarmił je ktoś inny. Ważne, żeby wybór butelki nie był przypadkowy, a dostosowany do wieku i potrzeb dziecka oraz uwzględniał naturalny sposób ssania noworodka. Również istotne jest to czy chcemy karmić butelką cały czas czy też naprzemiennie, kiedy potrzebujemy butelki tylko na chwilę, aby ponownie mów wrócić do karmienia piersią.

Butelki Chicco NaturalFeeling, które polecamy Twojej uwadze, to przełom w naprzemiennym i sztucznym karmieniu dzieci. Posiadają specjalne, ewolucyjne smoczki o różnym kształcie i budowie, w zależności od wieku i fazy rozwoju ssania dziecka.

Największą innowacją jest pierwszy, ukośny smoczek stworzony specjalnie z myślą o noworodkach i dzieciach do 4 m. ż. Kształt smoczka, inspirowany budową kobiecej piersi, umożliwia idealne przystawienie dziecka i prawie natychmiastową akceptację (9 na 10 dzieci akceptuje po pierwszym podaniu). Dodatkowo szeroka podstawa smoczka umożliwia dziecku sposób i jego tempo ssania zbliżone do naturalnego, a ukośnie osadzona końcówka smoczka powoduje, że natychmiast po przechyleniu butelki jest on wypełniony mlekiem, co zapobiega ryzyku wystąpienia kolki oraz sprzyja właściwemu ułożeniu szyi.

Chicco Smoczek do uspokajania CHICCO PHYSIO SOFT – jeśli chodzi o smoczki, to choć mają  tylu zwolenników, co przeciwników, to i tak warto mieć go pod ręką – tak na wszelki wypadek. Czasami potrzeba ssania dziecka jest tak silna że najchętniej spędzało by ono przy piersi cały dzień. W takich sytuacjach podanie smoczka jest jak najbardziej wskazane, gdyż uspokaja to maluszka i odciąża zmęczona mamę. Pamiętaj jednak, by wybór smoczka nie był przypadkowy.

Idealnym wyborem jest  CHICCO PHYSIO SOFT - silikonowy, całkowicie miękki, ortodontyczny i zaprojektowany tak, by stymulować funkcjonalno-anatomiczny rozwój podniebienia, języka i uzębienia dziecka. Smoczek wspiera i zachęca do naturalnego odruchu ssania. Opracowano go we współpracy z Naukowym Komitetem Włoskiego Towarzystwa Ortodoncji (SIDO), a jego powstanie jest efektem kilku lat badań ekspertów medycznych oraz doświadczeń mam.

Odświeżony smoczek PHYSIO SOFT został wzbogacony o tzw. „MUM EFFECT”, czyli specjalne, aksamitne wykończenie tarczki oraz końcówki smoczka, przypominające w dotyku delikatną skórę maminej piersi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej produktom polecanym do wyprawki - www.nadobrypoczatek.com.pl. Odwiedź nas koniecznie.

reklama

Niezbędniki w dziale niemowlęta

reklama