Co powinni wiedzieć rodzice o wyprawce dla maleństwa? Najlepiej wybierać bezzapachowe, naturalne i bezpieczne produkty

Co powinni wiedzieć rodzice o wyprawce dla maleństwa? Najlepiej wybierać bezzapachowe, naturalne i bezpieczne produkty

materiał partnera (*)

Niestety bardzo wiele kosmetyków dla dzieci zawiera niebezpieczne dla zdrowia składniki: alergeny oraz substancje mające negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Najsilniejszymi alergenami są substancje zapachowe, barwniki i niektóre konserwanty. Kosmetyki mogą zawierać również substancje powodujące zaburzenia hormonalne, a nawet składniki kancerogenne.

Na szczęście możemy znaleźć w sklepach i w internecie również bezpieczne produkty dla maluszków. Kosmetyki Derma Eco Baby to jedyne na rynku organiczne i prawdziwie hipoalergiczne produkty pielęgnacyjne. Warto je zabrać do szpitala i stosować przez całe dzieciństwo, są dobre także dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry i skłonnością do alergii. Co najważniejsze jednak dzięki nim mamy szansę na unikniecie alergii kontaktowej czyli skórnej maluszka.

Przyszła mama powinna też pomyśleć o sobie i zapakować do torby szpitalnej podkłady poporodowe ekologicznej i certyfikowanej marki GingerOrganic. Wykonano je z czystej bio bawełny, bez podrażniających substancji chemicznych, zapachu, chloru i dioksyn. Dzięki temu są najlepsze dla zdrowia intymnego kobiety po porodzie i w czasie połogu.  

Warto też przyszłemu tatusiowi zlecić upranie ubranek niemowlęcych. Trzeba jednak pamiętać, że detergenty też mogą uczulić maleństwo. Nawet produkty do prania dla niemowląt mogą mieć w swoim składzie kompozycje zapachowe, a jak wiadomo zapach jest najsilniejszym alergenem. Jeśli chcemy zapewnić bezpieczeństwo naszemu dziecku - warto wybrać do prania produkty całkowicie pozbawione zapachu. W Internecie już możemy znaleźć skoncentrowane proszki i płyny do prania duńskiej marki Derma.

Dla dziecka: Derma Eco Baby to bezpieczne połączenie składników organicznych i równoczesnie wolnych od alergenów. Wyjątkowość kosmetyków Derma polega na tym, że w odróżnieniu od wielu produktów na rynku, są one pozbawione substancji zapachowych, barwników, które są silnymi alergenami oraz jakichkolwiek szkodliwych substancji. Cztery międzynarodowe certyfikaty gwarantują organiczność składników, hipoalergiczność i bezpieczeństwo dla środowiska.

Znajdziemy wśród nich m.in:  ALLERGY CERTIFIED – przyznawany dla produktów wolnych od alergenów i jakichkolwiek szkodliwych substancji i ECOCERT ORGANIC – przyznawany dla produktów organicznych.  Receptura bezzapachowych kosmetyków Derma oparta jest na czystych i organicznych składnikach, takich jak: jak aloes, masło shea, olej kokosowy, olej z pestek moreli, olej ze słodkich migdałów, wit. E.  

Dla Mamy: odkłady poporodowe GingerOrganic wykonane są z certyfikowanej bio bawełny, nie zawierają substancji chemicznych, chloru, dioksyn, składników zapachowych i barwników.

Podkład jest bardzo chłonny, miękki i delikatny dla ekstremalnie wrażliwych po porodzie - okolic intymnych. Naturalna bawełna pozwala skórze oddychać.

Podkład jest wybielany nadtlenkiem wodoru (czyli wodą utlenioną). Podobnie jak inne produkty GingerOrganic posiada  5 certyfikatów. Bio folia barierowa podkładu jest w 100 % pozyskiwana ze skrobi kukurydzianej.

Dla Taty: produkty do prania Derma są niezwykle skoncentrowane, bezpieczne dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Proszki i płyny Derma minimalizują ryzyko alergii ponieważ są pozbawione substancji zapachowych i innych zbędnych substancji chemicznych.

Posiadają certyfikaty międzynarodowych organizacji: m.in. Nordic Ecolabel, AllergyCertified i Asthma-Allergy Denmark, które gwarantują, że produkty są prawdziwie hipoalergiczne, bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych, przyjazne dla alergików, a także dla środowiska. Ich opakowania zostały wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Butelki są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, a do opakowań kartonowych używa się tektury z odzysku, która jest oznaczona przez FSC.

 

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:
reklama

Niezbędniki w dziale niemowlęta