Bezpieczne dla zdrowia produkty do prania są wreszcie dostępne!

materiał partnera (*)
Bezpieczne dla zdrowia produkty do prania są wreszcie dostępne!

Czy wiesz, że na polskim rynku znajdziesz bezpieczne, polecane dla niemowląt i alergików – skoncentrowane proszki i płyny do prania duńskiej marki Derma?

Co warto wiedzieć o proszkach i płynach do prania marki Derma?

Proszki i płyny do prania Derma to świetne produkty z nowymi roztworami enzymatycznymi, które piorą skuteczne i delikatnie. Zapewniają doskonałą efektywność prania również w niskich temperaturach i w bardzo niskich dawkach.  Niewielkie, lekkie, poręczne opakowanie skoncentrowanych środków do prania wystarcza na 21 prań w miękkiej wodzie.

Nie posiadają substancji zapachowych i podrażniających oraz innych alergenów, co zostało potwierdzone przez międzynarodowe certyfikaty; m.in. Nordic Ecolabel, AllergyCertified i Asthma-Allergy Denmark, które gwarantują, że produkty są prawdziwie hipoalergiczne, bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych, przyjazne dla alergików, a także dla środowiska.

Ich opakowania wyprodukowano z materiałów pochodzących z recyklingu.

Na co należy uważać kupując płyny i proszki do prania?

Niebezpieczne składniki znajdziemy w przytłaczającej większości środków do prania, nawet tych przeznaczonych dla niemowląt i alergików. Najbardziej alergizujące substancje w produktach do prania to składniki zapachowe z listy Komisji Europejskiej 26 najsilniejszych alergenów, np.:

  • Linalool,
  • Citronellol,
  • Coumarin (Kumaryna),
  • Hexyl Cinnamal,
  • a także inne, które są określane jako perfum, fragrance lub ogólnie jako kompozycja zapachowa.

Inne niezwykle niebezpieczne i silnie alergizujące substancje to niektóre konserwanty – m.in. Methylisothiazolinone (MI), DMDM Hydantoine, 2-bromo -2-nitropropane-1,3-diol (donor formaldehydu).

Niedobre dla naszego zdrowia są także optyczne wybielacze stosowane powszechnie w produktach do prania białych ubrań. Mogą nas podrażniać i silnie uczulać.

Natomiast fosfoniany (estry kwasów fosfonowych) zawarte w proszkach do prania, kiedy dostaną się do organizmu  - powodują alergie i inne poważne choroby, są też bardzo szkodliwe dla środowiska. „Reakcja na MI (Methylisothiazolinone) czy formaldehyd to nie tylko wysypka.

Niektórzy ludzie reagują intensywną opuchlizną twarzy i dróg oddechowych, co niekiedy wymaga hospitalizacji” mówi toksykolog Ewa Daniel.

Także według National Library of Medicine National Institutes of Health (PubMed) pochodne izotiazolinonu, etylochloroizotiaziolinonu (MCI), metyloizotiazolinonu (MI), benzisothiazolinonu (BIT) i oktyloizotiazolinonu (OIT) w detergentach mogą wywoływać alergie kontaktowe i zapalenie skóry.

Dlaczego warto wybrać linię produktów do prania Derma?

Produkty do prania duńskiej marki nie zawierają ekstraktów, które mogą powodować alergie, są bezzapachowe, pozbawione substancji podejrzewanych o działanie zaburzające gospodarkę hormonalną, nie posiadają substancji szkodliwych dla środowiska i żadnych  znanych alergenów.

W skład linii produktów do prania Derma wchodzą:

  • Skoncentrowany płyn do prania Derma do kolorowych ubrań, 945 ml, cena ok. 30 zł
  • Skoncentrowany płyn do prania Derma do białych ubrań, 945 ml, cena ok. 30 zł
  • Skoncentrowany proszek do prania Derma do kolorowych ubrań, 775 g, cena ok. 25 zł
  • Skoncentrowany proszek do prania Derma do białych ubrań, 775 g, cena ok. 25 zł

Produkty dostępne na
www.4organic.pl
www.hipoalergicznie24.pl
www.drogeria-ekologiczna.pl
www.jagodowysklep.pl
www.mintishop.pl

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Pierwszy i drugi rok kalendarza rozwoju dziecka