Bezpieczne dla zdrowia produkty do prania są wreszcie dostępne!

Materiał sponsorowany 
Bezpieczne dla zdrowia produkty do prania są wreszcie dostępne!

Czy wiesz, że na polskim rynku znajdziesz bezpieczne, polecane dla niemowląt i alergików – skoncentrowane proszki i płyny do prania duńskiej marki Derma?

Co warto wiedzieć o proszkach i płynach do prania marki Derma?

Proszki i płyny do prania Derma to świetne produkty z nowymi roztworami enzymatycznymi, które piorą skuteczne i delikatnie. Zapewniają doskonałą efektywność prania również w niskich temperaturach i w bardzo niskich dawkach.  Niewielkie, lekkie, poręczne opakowanie skoncentrowanych środków do prania wystarcza na 21 prań w miękkiej wodzie.

Nie posiadają substancji zapachowych i podrażniających oraz innych alergenów, co zostało potwierdzone przez międzynarodowe certyfikaty; m.in. Nordic Ecolabel, AllergyCertified i Asthma-Allergy Denmark, które gwarantują, że produkty są prawdziwie hipoalergiczne, bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych, przyjazne dla alergików, a także dla środowiska.

Ich opakowania wyprodukowano z materiałów pochodzących z recyklingu.

Na co należy uważać kupując płyny i proszki do prania?

Niebezpieczne składniki znajdziemy w przytłaczającej większości środków do prania, nawet tych przeznaczonych dla niemowląt i alergików. Najbardziej alergizujące substancje w produktach do prania to składniki zapachowe z listy Komisji Europejskiej 26 najsilniejszych alergenów, np.:

  • Linalool,
  • Citronellol,
  • Coumarin (Kumaryna),
  • Hexyl Cinnamal,
  • a także inne, które są określane jako perfum, fragrance lub ogólnie jako kompozycja zapachowa.

Inne niezwykle niebezpieczne i silnie alergizujące substancje to niektóre konserwanty – m.in. Methylisothiazolinone (MI), DMDM Hydantoine, 2-bromo -2-nitropropane-1,3-diol (donor formaldehydu).

Niedobre dla naszego zdrowia są także optyczne wybielacze stosowane powszechnie w produktach do prania białych ubrań. Mogą nas podrażniać i silnie uczulać.

Natomiast fosfoniany (estry kwasów fosfonowych) zawarte w proszkach do prania, kiedy dostaną się do organizmu  - powodują alergie i inne poważne choroby, są też bardzo szkodliwe dla środowiska. „Reakcja na MI (Methylisothiazolinone) czy formaldehyd to nie tylko wysypka.

Niektórzy ludzie reagują intensywną opuchlizną twarzy i dróg oddechowych, co niekiedy wymaga hospitalizacji” mówi toksykolog Ewa Daniel.

Także według National Library of Medicine National Institutes of Health (PubMed) pochodne izotiazolinonu, etylochloroizotiaziolinonu (MCI), metyloizotiazolinonu (MI), benzisothiazolinonu (BIT) i oktyloizotiazolinonu (OIT) w detergentach mogą wywoływać alergie kontaktowe i zapalenie skóry.

Dlaczego warto wybrać linię produktów do prania Derma?

Produkty do prania duńskiej marki nie zawierają ekstraktów, które mogą powodować alergie, są bezzapachowe, pozbawione substancji podejrzewanych o działanie zaburzające gospodarkę hormonalną, nie posiadają substancji szkodliwych dla środowiska i żadnych  znanych alergenów.

W skład linii produktów do prania Derma wchodzą:

  • Skoncentrowany płyn do prania Derma do kolorowych ubrań, 945 ml, cena ok. 30 zł
  • Skoncentrowany płyn do prania Derma do białych ubrań, 945 ml, cena ok. 30 zł
  • Skoncentrowany proszek do prania Derma do kolorowych ubrań, 775 g, cena ok. 25 zł
  • Skoncentrowany proszek do prania Derma do białych ubrań, 775 g, cena ok. 25 zł

Produkty dostępne na
www.4organic.pl
www.hipoalergicznie24.pl
www.drogeria-ekologiczna.pl
www.jagodowysklep.pl
www.mintishop.pl

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: