Chcesz kupić wózek? Spotkaj się z wirtualnym doradcą X-landera

Szukasz wózka? Odwiedź wirtualny salon i spotkaj się z doradcą X-landera

Treść powstała we współpracy z X-lander 
Chcesz kupić wózek? Spotkaj się z wirtualnym doradcą X-landera

Co zrobić, gdy trzeba kupić wózek dla dziecka, a możliwości pójścia do sklepu są ograniczone? Można nabyć przez internet model, który wygląda dobrze i obiecująco. Niestety wiąże się to z pewnym ryzykiem, że zakup nie będzie trafiony. Można również odwiedzić wirtualny salon i spotkać się z doradcą marki x-lander .

Team X-landera jest gotowy do działania. Specjaliści wirtualnego salonu nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, opowiedzą o poszczególnych modelach i pokażą wszelkie detale, ale i doradzą w wyborze wózka czy akcesoriów.

Dzięki takiej konsultacji w prosty i wygodny sposób można wybrać najlepszy wózek, to jest dobrany do potrzeb dziecka oraz oczekiwań rodziców. Wskazówki i zdalne wsparcie oferowane przez team X-landera w obecnej sytuacji to realna pomoc.

Umów się teraz na onlinowe spotkanie z doradcą marki x-lander, a poniżej przeczytaj odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań! 

Wskazówki i podpowiedzi teamu X-lander

Przygotowując się do zakupu wózka dla dziecka, warto przygotować grunt. Co trzeba wiedzieć? Przeczytajcie kilka wskazówek i podpowiedzi od teamu X-landera:

Co znaczy że wózek jest 3w1?

Wózek 3w1 to taki, do którego ramy, za pomocą adapterów, wpinamy poszczególne elementy zestawu: fotelik samochodowy, gondolę lub siedzisko spacerowe.

Gondoli używamy na początku. Spacerówki, kiedy dziecko siedzi (w modelach 3w1 jest opcja, że dziecko jeździ przodem do nas). Możliwość wpięcia fotelika na ramę przyda się, jeśli jedziemy autem i musimy później pokonać wózkiem niedługą trasę.

Na jak długo wystarczy wózek 3w1?

Wózek 3w1 przeznaczony jest dla dziecka od narodzin aż do końca okresu wózkowego. Ponieważ najdłużej używamy wersji spacerowej, najważniejsze jest, by wózek 3w1 wybierać właśnie pod jej kątem.

Większość rodziców popełnia błąd i decydując się wózek z wpiętą gondolą, a przecież używają jej tylko około 4 miesięcy. Potem okazuje się, że wersja z siedziskiem spacerowym jest za ciężka, budka za krótka, a wózek zajmuje cały bagażnik. Część rodziców przesiada się wtedy na lekką spacerówkę. Wynika to w dużej mierze z faktu, że wózek nie spełnia ich oczekiwań, bo był źle wybrany.

Czy muszę kupować gondolę, czy mogę na początku wozić dziecko w foteliku samochodowym?

Dziecko w foteliku może jeździć godzinę, potem trzeba zrobić przerwę. Fotelik służy tylko do przewożenia malucha w aucie lub - po wpięciu na ramę wózka – pokonania niedługiego dystansu. Na spacery dla noworodka używaj tylko gondoli lub siedziska spacerowego kubełkowego (jak np. w X-Cite) ze specjalną wkładką spłycającą.

Od jakiego wieku dziecko może siedzieć w wózku z siedziskiem kubełkowym?

Dziecko może siedzieć w wózku z siedziskiem kubełkowym od chwili, kiedy umie robić to samodzielnie. Istnieje jednak możliwość, by wypełnić siedzisko przy pomocy specjalnej wkładki (np. X-Rest). Wówczas tworzy się płaska powierzchnia, na której możemy położyć nawet noworodka. Jest to super opcja dla rodziców, którzy nie chcą kupować gondoli.

Od kiedy mogę zacząć trenować z dzieckiem w wózku biegowym?

Przeważnie wózki biegowe są modelami 3w1, co oznacza, że możemy ich używać od urodzenia malucha. Trzeba jednak pamiętać, że bieganie z wózkiem jest zalecane od 6 miesiąca życia dziecka - w wózku spacerowym. Specjalna konstrukcja siedziska pozwala amortyzować nierówności powierzchni. Dzięki temu drgania nie przenoszą się na dziecko. Ważne, żeby wózek posiadał normy dla wózków biegowych, tak jak np. model X-Run, który jest zgodny z najbardziej wymagającymi normami TUV.

Czy siedzisko można przekładać przodem i tyłem do kierunku jazdy? Kiedy ich używać?

W wersjach spacerowych modeli 3w1 można przełożyć siedzisko. Rekomenduje się jeżdżenie z dzieckiem skierowanym w stronę rodzica. Podobno dla małego dziecka dużym stresem jest dla sytuacja, kiedy rodzic znika z pola widzenia. Maluch myśli, że go nie ma.

Jak długo dziecko może jeździć w gondoli?

Dziecko może jeździć w wózku z gondolą do momentu, kiedy zaczyna samodzielnie siedzieć. Wyjątkiem jest siedzisko kubełkowe, które z wkładką spłycającą zastępuje gondole.

Jaki wózek wybrać na jaki teren?

Wózek dobiera się indywidualnie do potrzeb. Wprawdzie fora internetowe kuszą gotowymi rozwiązaniami i podpowiedziami, jednak warto się zastanowić, jak będziemy wózek użytkować. Trzeba też zdać sobie sprawę, że konieczne są kompromisy. Idealnego, uniwersalnego wózka jeszcze nie wymyślono.

Wózek z pompowanymi kołami i szeroką spacerówką będzie odpowiednikiem samochodowego SUV-a. Wszędzie dobie poradzi, jest bardzo wygodny i super amortyzowany, ale też przez to większy i cięższy (to np. X-Move).

Jeśli więc najczęściej chadzasz na spacery miejskie, często korzystasz z komunikacji miejskiej lub jeździsz autem, z pewnością powinnaś wybrać lekki model, składany płynnie wraz z siedziskiem. Tu trzeba zrezygnować z pompowanych kół, bo one zdecydowanie wpływają na wagę wózka. Lepiej sprawdzą się koła piankowe. Na szczęście miejski model wózka wcale nie oznacza złej amortyzacji (np. X-Cite czy X-Pulse).

Czy kola pompowane są lepsze od piankowych?

Technologia obecnych kół piankowych jest bardzo zaawansowana. Są one wykonane z wysokiej jakości tworzywa, które zachowuje się w bardzo podobny sposób jak koło pompowane. Koła piankowe ulegają naturalnemu ścieraniu w trakcie użytkowania, natomiast są bezawaryjne. Nie wymagają pompowania czy wymiany dętek.

Koło pompowane wpływają znacząco na wagę wózka, natomiast znajdujące się w nich powietrze lepiej amortyzuje drgania. Koło pompowane wymaga utrzymywania właściwego ciśnienia w oponie.

Czy zanim zacznę używać wózek dla drugiego dziecka, czy powinnam go oddać do serwisu?

Tak, to bardzo dobry pomysł. Polecamy serwis w autoryzowanym miejscu, to jest takim, który ma dostęp do oryginalnych części. Wózek to dość mocno eksploatowany sprzęt, dlatego warto sprawdzić jego bezpieczeństwo.

My także serwisujemy i naprawiamy wózki oraz oferujemy części zamienne w dobrych cenach. W naszym serwisie można też kupić nowy materac do gondoli, „przeserwisować ” amortyzację czy składanie wózka.

Jak idealnie wybrać wózek i potrzebne akcesoria?

Do kwestii zakupu wózka należy podchodzić indywidualnie. To ważne, dlatego w obecnej sytuacji, kiedy mamy ograniczone możliwości wyjścia z domu i konsultacje ze specjalistami w sklepach, polecamy wizytę w wirtualnym salonie X-landera. oraz rozmowy z ekspertami na live chacie.

Zachęcamy cię do kontaktu zarówno z wirtualnymi doradcami teamu X-lander, jak i z nami. Jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania i odpowiedź na pytanie jak wybrać idealny wózek.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: